Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

Nzdevac - Profil | So 28.5.2016 11:07:29

zgrunecek >>

Jak dokážeš, že to není ryba z té faktury? Jak dokážeš, že je to ryba z té faktury? Zavedeme každé rybě pas?

    Nzgrunecek - Profil | So 28.5.2016 10:40:01

    Pokud jde opravdu o konkrétní rybu, např. z Mušova,tak bych chtěl vidět tu fakturu.

      Nksanda - Profil | So 28.5.2016 10:28:32

      zdevac >> já s tím nemám nic společné jen se to teď ukázalo na FB tak sem dal sem k zasmání :-)

        NFRANK71 - Profil | So 28.5.2016 10:16:01




        Vyjádření firmy. Krmiva Hulín na FB:

        Rybářská Akademie konaná 29.5.2016 – firemní prohlášení k účasti na akci.
        Vzhledem k vyhrocené situaci okolo kauzy údajného převozu několika ryb ze sportovních vod na Katlov se odhlásilo z této akce, pořádané Jakubem Vágnerem, již většina firem, ať už pod tlakem okolností, nebo z vlastního přesvědčení. Také na naši firmu je vyvíjen velký tlak ze strany mnohých zákazníků, kteří pod vlivem rozvášněných emocí nás veřejně osočují z liknavého přístupu a dosud neodstoupení z akce. Osobně se mi tento postup pár desítek, snad stovek rybářů, volajících po morální odplatě vůbec nelíbí a myslím si, že ať je skutečnost na Katlově jakákoliv, nemělo by to mít dopad na návštěvníky, kteří se chtějí na tuto akci podívat, pobavit se a něčemu i přiučit. Tito lidé nemají ani potuchy o této kauze, a i když třeba mají, jde to mimo ně a příliš je to nezajímá – viz. např. anketa na Super.cz, kde přes 75 % hlasujících hlasovalo ve prospěch J. Vágnera, že jde o pomluvu a závis: https://www.super.cz/…ase-obvinuji…
        Celou kauzu rozvířilo tvrzení několika rybářů, že se do Katlova přenesly trofejní ryby pocházející ze svazových vod, jedna z nich snad z Mlýnských nádrží u Mušova. Přitom tam, kde není na revíru horní hranice míry a pokud je ryba zapsána do evidence úlovků, je jen na rybáři co s ní dál udělá. A rozhodně je lepší, když v takovém případě skončí trofejní ryba v jiné vodě, než v udírně, což v naší zemi není vůbec výjimkou! Ani bych nediskutoval u takových případů o morálce, protože jde o Rybářským řádem povolenou věc. Ale i když se o tom diskutuje v rovině morální, tak považuji rozhodně za mnohem více nemorální zabití trofejní ryby, než její přenos do jiné vody!
        Jako majitel firmy, nesu také zodpovědnost za naše firemní zástupce, kteří se akce měli zúčastnit a poctivě se na ni připravovali a těšili. Ti se však nyní pod tíhou událostí obávají i „společensko-profesní újmy“ mezi známými rybáři, se kterými se setkávají na závodech, výstavách, nebo u vody, a kteří také emotivně odsuzují J. Vágnera. I když Jakuba V. osobně neznám a vidím ho jen na přednáškách a výstavách, kde sním maximálně, jako jeden z mnoha, promluvím a pak ještě v jeho TV pořadech o rybách, považuji ho za člověka, který pro ryby a propagaci moderního rybolovu, a to na mezinárodní úrovni, udělal velmi mnoho, a není asi v ČR nikdo, kdo by jej předstihl. Je to jistě velmi tvrdý chleba, a každý má možnost něco takového také zkusit a udělat to lépe! Myslím, že se nikdo v blízké budoucnosti nenajde…
        Závěr je tedy takový, že i když s tím osobně nesouhlasím – ani naši vedoucí zaměstnanci, a ani naši profesionální závodníci – aby touto kauzou trpěli návštěvníci Rybářské akademie, budu muset náš tým z této akce stáhnout pod vývojem a tlakem událostí. A ty, kteří nás obviňují z finančního prospěchu na této akci, bych chtěl ubezpečit, že by byla pouze v naši režii – doprava, ubytování, strava a mzda našeho týmu za dva dny = cca 10 tis. Šlo o předváděcí akci, nikoliv prodejní!
        Za Krmiva Hulín, Ing Küršner.

          NUnca - Profil | So 28.5.2016 10:15:09

          ksanda >> To je stejný, jako kdyby si napsal Stallonovi, aby šel na živo a bez kamer bojovat jako v Rambovi. :-)

            Nzdevac - Profil | So 28.5.2016 10:14:50

            ksanda >>

            Kolik mu zaplatíte, když přijde? Jako marketingový tahák má hodnotu jistě velkou. Ale nebojíte se, že pokud by se účastnil i JV, že Vám odřeknou sponzoři?

            V každém případě pokus o publicitu dobrý :-)

              Nzdevac - Profil | So 28.5.2016 10:11:35

              FRANK71 >>

              To jsem chtěl podoknout také, ale byl jsi rychlejší :-) Zamyslel se někdo nad tím, že ten kapr v minulé vodě majiteli/správci nechybí, a proč je problém vířen jen "náhodnými okoloujdoucími", ale ne postiženými?

                Nksanda - Profil | So 28.5.2016 10:09:09

                Tak tohle už je komedie, ale na druhou stranu byla by to mediálně asi nejsledovanější akce :-D

                VÝZVA PRO JAKUBA VAGNERA..................Jak všichni víme, Jakub Vágner je ve světe známý jako dobrodruh co má rád výzvy, nebezpečí a překonávání překážek v nehostinných podmínkách. A proto nabízíme a vyzýváme Jakuba Vágnera, aby pomeril sily s tuzemskými i zahraničními kaprari na pražském Carp Marathonu. Není to sice džungle a Amazonka, ale je to Vltava ,silný lodní provoz, bezohledný kajakari a všudypřítomný bezdomovci útočící na naše vybavení. Pokud naší výzvu přijmete, ucastnici tohoto klani Vam zaplatí startovne a budete moci poměřit sily s obyčejnými kaprari domácí scény a na břehu studene Vltavy v džungli velkoměsta. Navíc budete moci ukázat siroke veřejnosti jaky jste opravdu rybar. BEZ KAMER , NAZIVO
                S pozdravem
                Hoskovec Petr

                  NUnca - Profil | So 28.5.2016 9:49:40

                  -bedna- >> Hmm, ale ono to vypadá jako oficiální WCC. Nevím to jistě, ale řekl bych, že na žádny WCC nebyla oficiální kvalifikace. Kdo měl prachy na kosmicky startovny, mohl se přihlásit. Ale stejně, je to jedno. Je to prostě WCC, největší kaprařská akce a je to v České republice. Za mě dobrý. Jen se to prostě někomu nelíbí, že to sem "dostal" Vágner, tak na něj něco vytáhli a rybářská veřejnost je pohoršena. Nepamatuju si, že by se někdo takhle v médiích pohoršoval nad tím, kde se vzali ryby třeba v Hejlově.

                    N-bedna- - Profil | So 28.5.2016 9:29:32

                    Unca >> Ono když si to vezmeš,to ani žádné mistrovství světa není.To je jen samozvané soukromé klání.
                    Vždyť kde jinde je mistroství světa,které pořádá soukromá osoba a ne nějaká organizace,kde start není podmíněn nějakými výkonostními dovednostmi a ne jen podmíněno platbou startovného.
                    Já osobně vůbec toto klání nebudu brát jako nějaké mistrovství světa,ale jako obyčejné rybářské klání.Neříkám,že jsem proti němu,ale je mě to jedno,jestli WCC je a nebo není.
                    Spíš jsem zvědavej co se vytáhne,než na to kdo to vytáhne,jestli čech,maďar a nebo rumun.V tomto klání se moje vlastenecké emoce určitě nezaktivují.:-):-):-)

                      NUnca - Profil | So 28.5.2016 9:26:19

                      Best 7 >> Bože bože, kdyby měl nést následky každej kdo poruší RŘ, sme přes noc bez poloviny rybářů. Minimálně bez poloviny kaprařů určitě.

                        NFRANK71 - Profil | So 28.5.2016 9:26:06

                        Best 7 >> jak může porušit někdo rybářský řád, kde není rybářský revír. Doufám, že majitel jezera podá trestní oznámení za krádež.

                          Nksanda - Profil | So 28.5.2016 9:24:26

                          Unca >> Bohužel JV je taková ta špička ledovce moralista a Mirek Dušín v jedné osobě jak se prezentuje, udělal přehmat a už se to vše na něj sesypalo... odstartovali to ryby chycená na kvalifikaci WCCJ na Katlově nic připravené určitě nebylo, náhoda tomu chtěla... Já WCC určitě nepodporuji na Nové Mlýny tato soukromá šaškárna nepatří, ale do JV kopat nebudu, protože lidí jako on je tu spousta věc by se měla řešit s chladnou hlavou a tak nějak komplexně a s rozumem...

                            NBest 7 - Profil | So 28.5.2016 9:18:02

                            Unca >> Já si myslím, že tomu převažeči to musel poradit on.Tak at řekne, od koho ji má. Když to neřekne , tak ji bohužel převezl on. Tam je K60 .Porušil RŘ a musí zato nést následky.

                              Nšvihov - Profil | So 28.5.2016 8:58:20

                              Unca >> No jasně že likvidace,každej má vroubek

                                NUnca - Profil | So 28.5.2016 8:54:05

                                -bedna- >> Ano, proto říkám "nehledejme slušnost a etiku". Kdyby byl Vágner etický a rybu od "převažeče" nekoupil, prodá ju o revír dál. Je to prostě hnus, velebnosti. Tohle nevyřešíme. Dokud budou soukromáky, bude se kšeftovat s rybama. Mě by jen opravdu zajímalo, jestli ti co "kopou" do Vágnera, mají čistěj štít. Jestli sou to takové morální ikony, jak ze sebe v médiích dělají, nebo je to opravdu jen likvidační akce před WCC.

                                  NSa(l)micka - Profil | So 28.5.2016 8:51:49

                                  pepík 43 >> Právě kvůli tomu, že mnozí "takyrybáři" brali pod rouškou tmy kapry nad povolenou míru, jsme u nás nonstop rušili. Hospodáři jsou sice na rybníku skoro denně, ale taky se potřebujou prospat.

                                    N-bedna- - Profil | So 28.5.2016 7:09:58

                                    Unca >> Jenže ona v Dobříně,odkud pochází ten šupináč, horní míra kapra je.:-)

                                      NMOndo - Profil | So 28.5.2016 7:07:30

                                      pepík 43 >> Pro koho by to bylo užitečnější? Myslíš, že by se začalo díky nonstopu převážet míň ryb nebo by začali k vodě chodit jen slušní rybáři? Už jsi byl někdy chytat na revíru kde je nonstop? (nepočítej soukromáky)

                                        Npepík 43 - Profil | So 28.5.2016 6:44:59

                                        Řešíte tady převoz ryb ze svazových vod na soukromý,ale co kdyby jste s takovým zápalem začali bojovat za 24hod.lov .Myslím že by to bylo daleko užitečnější.

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell