Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

Kedlub - Profil | So 28.5.2016 6:37:59

FRANK71 >> Víš vůbec k čemu je K70 u kapra abych byl konkretni.

    sumec 1950 - Profil | So 28.5.2016 5:08:56

    zdevac >> Vlez mi na záda!

      FRANK71 - Profil | So 28.5.2016 0:38:35

      1Mara >> divil bych se kdyby to prošlo u dravců. Sumec už nyní je na revírech za škodnou, štika ta by zase vyžrala násadu štik a candát no nevím.😃

        1Mara - Profil | So 28.5.2016 0:33:43

        FRANK71 >> Já se bavím o všech rybách ..... ne jen o kaprovi. .-)

          FRANK71 - Profil | So 28.5.2016 0:26:38

          1Mara >> začínat ochranou kapra není zrovna dobrý začátek a K70 určitě trofejní ryba není.

            1Mara - Profil | So 28.5.2016 0:19:21

            Když bude každý jen kecat jako tady pár lidí, nezmění se nikdy nic ..........

              FRANK71 - Profil | Pá 27.5.2016 23:59:40

              zdevac >> nestane se nic. Kapr byl uloven v MRS, takže jednání ČRS se revíru stejně nebude týkat. K 70, kde má být už je. Akorát pár pomatenců co by chtěli chytat na 3 klacky, nonstop a stavět biwaky vystřízliví, neb to není v kompetenci svazu.

                Unca - Profil | Pá 27.5.2016 23:55:01

                1Mara >> Je to jak říkáš, Vágner, stejně jako každej majitel soukromáku. Jen mi přijde divný, že se to začalo řešit zrovna ve spojení s Vágnerem a ne už dříve. A že zrovna letos, kdy má Vágner domluvit to WCC na Pálavě ( což teda já určitě podporuji a pojedu se tam určitě podívat ). A pokud vím, tak na revíru kde není stanovena horní míra, si můžu odnést i trofejní rybu a nikdo mi nemůže nic říct. A o tom že ji mám sníst, prodat, nebo si ji dát doma do bazénu, o tom se už nikde nepíše. Je to blby, ale je to tak. A dokud nebude horní míra všude, nemá cenu diskutovat o tom co je a co není etické. Etiku a slušnost, tu už v rybařině nikdo nezná. A to jak masaři, převážeči, tak i kapraři.

                  zdevac - Profil | Pá 27.5.2016 23:47:38

                  1Mara >>

                  Takže teď se stane co? Řekne sa kaprtýmům: "Pánové, takto tedy už ne". A oni odpoví: "Tak dobře, my už to tedy nikdy neuděláme." A u vody zase bude idylka a všichni budou sluníčkově spokojení :-)

                    zdevac - Profil | Pá 27.5.2016 23:45:14

                    sumec 1950 >>

                    Jak je to dlouho, co jsem tu psal o závisti? Ono to bublá a bublá a čeká a najednou je to tu zase....Béé, on mohl a my néééé... vosumnáct prutů a ještě na zakázném místěéé...

                    A do něj. Máš příležitost, tak mu to nandej.

                      1Mara - Profil | Pá 27.5.2016 23:44:01

                      Unca >> nechápeš že tady to odstartuje právě to, aby se něco dělo , Vágner si za tuhle lumpárnu může sám, jako každý majitel soukromky, kde má převežený kapry. každý vidí jen že je ubližováno Vágnerovi, ale nevidí tu podstatu věci, že tohle je nakopnutí rybařiny na určitou cestu , kde bude tento nešvar zmařen či řádně trestán. tady nejde jen o kapry ale i jiné ryby ! .-)

                        Unca - Profil | Pá 27.5.2016 23:27:39

                        I když už moc MRK atd. nesleduju, tahle kauza okolo Vágnera mi prostě uniknout nemohla. Píšou o tom všude. Vágner se pořád hájí, že má faktury od nakoupených ryb a že nemá problém je předložit. Celkem by mě zajímalo, jestli by byl někdo ochotnej udělat to stejný, nebo všichni jen hážou špínu na "slavnou osobnost", aby se sami zviditelnili. Aby to někdo špatně nepochopil. Já se nikoho nezastávám. Vágner není zrovna můj oblíbenec. Jen by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby si všichni zainteresovaní v této kauze, "zametli před vlastním prahem, jak říká Vágner. :-) Hodně by mě to zajímalo. :-)

                          ksanda - Profil | Pá 27.5.2016 22:53:02

                          FRANK71 >> proč bych měl nějak nechápu?

                            FRANK71 - Profil | Pá 27.5.2016 22:19:20

                            ksanda >> doufám, že sem dáš vyjádření Krmiva Hulín.

                              Knedla12 - Profil | Pá 27.5.2016 21:39:00

                              Sa(l)micka >> U nás na pstruhovým revíru o velikost 1ha plaval sumec přes 2m a i přes pravidla na PR, by tam ten sumec plaval vesele dál kdyby ho nevytáhli při odbahňování a to se ho snažili chytat i normálně na rybičku apod. :)

                                Sa(l)micka - Profil | Pá 27.5.2016 20:55:39

                                Knedla12 >> Plevelný ryby se jeden zbaví snadno. Přifaří se v řádu k onomu revíru dodatek, že se ten a ten druh nesmí vracet zpátky do vody. Hotovo.

                                  sumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 16:08:16

                                  potočák 62 >> Na elektriku taky došlo,ale nic moc.Ten největší po první ráně zmizel.Sumců je tam stále dost,úlovky jsou ale náhodné.

                                    potočák 62 - Profil | Pá 27.5.2016 16:04:16

                                    sumec 1950 >> Především Rybářství,potom chytej a pokud´si dobře pamatuju,tak se uvažovalo,pokud´to nepomůže,že se budou v době tření odlovovat elektrikou.Jinak v tý době sice JV byl trochu známej,ale že by jenom kvůli němu něco měnily?Neříkám,že v součastnosti by nedosáhl,aby se mu nepřispůsobily pravidla.Jedu na ryby,potřebuju nachytat nějaký perlíny,příští týden mají děcka závody,tak aby měly pestřejší obsádku. Petrův Zdar

                                      ksanda - Profil | Pá 27.5.2016 15:55:06

                                      animuk >> zpoždění ano, ale konečně se něco děje konstruktivního a jestli to pomůže ke změnám tak to má význam.

                                        sumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 15:52:30

                                        potočák 62 >> Tuhle informaci jsi získal kde?Pokuď vím já,tak nabídka byla trochu jiná.Tzv.kontrolní odlov sumce se konal na opačném konci rybníka řadovými rybáři,a to dokonce třikrát,ale vždy v nevhodnou dobu,a bez jediného úspěchu.Do chráněného úseku totiž nikdo nesměl.V té době jsem byl členem kladenské organizace,a tudíž jsem byl i informován,a též jsem se těchto odlovů zůčastnil.Moje připomínky k nevhodnému místu bohužel vyslyšeny nebyli,se z důvodněním,že by jsme vadili kaprařům. V té době se zůčastnil lovů i JV,ale též neúspěšně.Poté bylo JV povoleno zavážení do chráněného úseku,kde se mu samozřejmě dařilo.Bohužel my už tam zavážet nemohli.Samozřejmě většina kladenských rybářů tohle nikdy nezkousla.Ale JV byl slavný.

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell