Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

Npotočák 62 - Profil | Pá 27.5.2016 15:52:10

Fishky >> Zapoměl jsi-odhlédneme-li od toho, že se jednalo o rok 2007.Petrův Zdar ps.možná 2008

    Nanimuk - Profil | Pá 27.5.2016 15:42:40

    ksanda >> Tahle výzva má asi 20 let spoždění.

      NFishky - Profil | Pá 27.5.2016 15:37:20

      Knedla12 >>
      - odhlédneme-li od toho, že je divné že se někde v dnešní době přemnoží sumec,
      - odhlédneme-li od toho, že je divné, že se tam na odlov objeví zrovna Kuba,
      - odhlédneme-li od toho, že chytá na víc prutů, než mám doma a že jich mám fakt dost
      - odhlédneme-li od toho, že chytá nonstop a zaváží...
      tak jo, tak na tom není nic divné, vše v pohodě. Těším se, až přijede k nám.

        NFRANK71 - Profil | Pá 27.5.2016 15:36:43

        sumec 1950 >> žvaníš nesmysly.

          Npotočák 62 - Profil | Pá 27.5.2016 15:34:27

          ksanda >> Hlavně doufám,že si k tomu pozvou nějakého ichtyologa,aby jim řekl,jaký vliv bude mít na revírech stále rostoucí počet velkých kaprů.Petrův Zdar

            Nsumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 15:32:16

            FRANK71 >> Takže hochu važ slova,já taky nikoho neurážím.Pokuď jsi tam nebyl,tak nic raději ani neříkej.Já tam byl, a všechno jsem viděl.Tak nedělej vlny.

              Npotočák 62 - Profil | Pá 27.5.2016 15:31:29

              -bedna- >> Já jsem neřekl že převážel,chytal,to jo,ale převážení bylo v režii ČRS.Petrův Zdar

                NKnedla12 - Profil | Pá 27.5.2016 15:02:41

                Fishky >> To je nepochybné :) Ale jak se zbavíte plevelné ryby v revíru? Chytáním na jeden/dva pruty nebo na 18 prutů? Vynechme z toho že je to neetické, nesportovní, přinejmenším divné a jiné podobné věci.

                  Nksanda - Profil | Pá 27.5.2016 14:57:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  VÝZVA 2016

                  Vážení kolegové rybáři, příznivci lovu kaprů.

                  Na základě událostí posledních dnů, ohledně převozu trofejních kaprů, se vznesla obrovská vlna nevole a odporu k těmto činům. Tato situace nenechala chladným snad nikoho, kdo se věnuje lovu velkých kaprů. Drtivá většina firem podnikajících v kaprařském bussinesu i osobností české kaprařiny, toto odsuzuje a distancuje se v globálním měřítku. Je to jen a jen dobře a je potřeba, tento nešvar řešit.

                  Na základě těchto události vyzýváme Vás, zástupce firem a osobnosti české kaprařiny k jednání na kterém se za účasti Vás, ale i zástupců Českého rybářského svazu z.s. probereme vhodná opatření jak zamezit tomuto nešvaru a celkově posunout kaprařinu vpřed.

                  Jednání se zúčastníme jako soukromé osoby, ale i činovníci ČRS: Předseda Středočeského ÚS a člen Rady ČRS p. Dušan Hýbner, člen Severočeského ÚS Vladimír Krpeš, zároveň se pokusíme zajistit účast dalších vrcholných představitelů ČRS. Uděláme vše proto, aby se závěry tohoto jednání zakotvily do legislativy a činnosti v rámci ČRS a z kaprařiny se stal ušlechtilý styl rybolovu. Víme, že vše nejde udělat ihned, ale kdy jindy, když ne teď.

                  Nástin o čem by se mělo jednat :

                  začlenění odvětví kaprařiny pod činnost Svazu, tak jako je tomu u sekcí LRU plavaná, muška, feeder

                  možnosti k vytvoření lepších podmínek k lovu

                  distancování se od převozu ryb ze Svazových vod do soukromých vod
                  ochrana trofejních ryb

                  rozvoj kaprařiny a rybářství jako celku

                  Přijďte jednat, nechceme se hádat, ale konstruktivně jednat a řešit…

                  Byli bychom rádi, kdyby se tohoto jednání zúčastnili zástupci firem udávající trend české kaprařiny :
                  Firmy NIKL, MIKBATS, JETFISH, MIVARDI, LK BAITS, SPORTCARP, ale i další a další osobnosti české kaprařiny. Zároveň bychom uvítali, kdyby se zúčastnili zakladatelé myšlenky K70 p. Radek Sekera, p. Petr Havlíček a p. Ivo Sláma.

                  Navrhovaný termín : čtvrtek 9. 6., pátek 10.6. či čtv. 16.6. nebo pá 17. 6. popř. následující týden
                  čtv. 23.6., pá 24. 6. bude upřesněno na základě většinové dohody

                  Čas : 15.00 hod

                  Předběžné potvrzení účasti zasílejte na mail: vyzva2016@centrum.cz

                  Místo : „Neutrální“ půda poblíž Prahy, bude upřesněno
                  S úctou, nadějí a Petrův zdar

                  Dušan Hýbner
                  Vladimír Krpeš
                  Jan Kopecký

                    N-bedna- - Profil | Pá 27.5.2016 14:32:48

                    potočák 62 >> Takže už tenkrát na převážení našli odborníka.:-):-)

                      Npotočák 62 - Profil | Pá 27.5.2016 14:24:42

                      sumec 1950 >> Pokud´si dobře pamatuji,protože se to probíralo v rybářství a vyjadřovaly se k tomu funkcionáři MO a Svazu,tak šlo o to, že je na části přírodní rezervace,sumcům se tam velice dařilo a začalo se to projevovat jak na rybí obsádce,tak na vodním ptactvu.Proto na nátlak ochránců došlo k rozhodnutí,že bude část sumců odchycena a vypuštěna do labe.Proto tam byla vyjímka jak na chytání non stop,tak na počet prutů.Podle zdělení funkcionářů MO byla možnost využít této vyjímky nabídnuta i členům MO,ale protože se nejednalo o lov na maso ale o převezení živích sumců jinám,tak neměly zájem.Petrův Zdar

                        NFishky - Profil | Pá 27.5.2016 14:23:39

                        Knedla12 >> Ti co umí chytat nepotřebují vymýšlet obcházení pravidel, aby zachytali. Prostě přijedou, nahodí a zachytají, je jedno kdy nebo kde, Konopásek, Maťák, Ešpandr, Tychler... nekolují kolem nich žádný pohádky, nikdo jejich umění nezpochybňuje, protože se neschovávají a často nepotřebují ani dva pruty, stačí jeden a zachytají i v konkurenci mnoha desítek jiných. No a pak je druhá skupina, tu v reálu u vody není vidět, jen se kolem ní šíří pohádky jak to jakože umí a jak chytá :) no a lidé pak ty pohádky zpochybňují a zcela oprávněně, páč je to takové plácání po zádech sebe sama, nikdo je nikdy chytat neviděl a když ano, tak to byla komedie, porušování podmínek a jejich obcházení je na běžném pořádku, páč účel světí prostředky a je nutné zachytat stůj co stůj... Každý s IQ o něco vyšším než topící se kapr ví, kam zařadit Kubu a neukecají to ani články v Bravíčku nebo Blesku.

                          NFRANK71 - Profil | Pá 27.5.2016 14:17:40

                          sumec 1950 >> žvaníš kraviny. Hodně jsi si to přibarvil a nyní se vezeš na vlně. Dle věku by si měl mít rozum, ale je vidět, že blbost si nevybírá.

                            NKnedla12 - Profil | Pá 27.5.2016 14:09:48

                            sumec 1950 >> Já neříkám že to pravda není, ale nemám rád když se osočuje někdo z něčeho, co třeba vůbec nemusí být pravda.

                              Nsumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 14:08:00

                              Knedla12 >> Ber to jak chceš,ale nic není vymyšlený,je to holá pravda.

                                NKnedla12 - Profil | Pá 27.5.2016 14:05:26

                                sumec 1950 >> Kdyby zaváželo 10 rybářů tak by to způsobilo větší problémy? Nevím... neznám ani vodu, ani hospodáře, ani Kubu. Proto říkám že by chtělo oficiální vyjádření a ne vymýšlet super-extra-cool teorie :)

                                  Nsumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 14:03:34

                                  Danda05 >> Jo,býval to rybářský ráj.Už není.Ale sumci tam jsou parádní,i přes sto kilo.

                                    Nsumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 14:00:42

                                    Knedla12 >> Tak proč to nenechal hospodář na normálních rybářích?Tam se nesmí ani do vody vstoupit,natož zavážet.Když jsem se hospodáře na to tenkrát ptal,tak mi řekl,že by to zavážení vadilo kaprařům.Takže v současné době je tam velkovýkrmna velkých sumců.

                                      NDanda05 - Profil | Pá 27.5.2016 13:58:10

                                      sumec 1950 >> hmm takhle to vypadá jako pěkná voda.

                                        Nsumec 1950 - Profil | Pá 27.5.2016 13:54:35

                                        Danda05 >> Zadej si na mapy . cz název Kamenné Žehrovice ! Z Prahy je to kousek.

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell