Luky, šípy a terče

Tak co, střílíte někdo z luku nebo kuše? A jak? Závodně nebo rekreačně? Podělte se o zážitky nebo zkušenosti.
Autor diskuse: sladoch - Profil , 28.2.2016 všeobecné - ostatní

Jaký používáš druh luku

A) dlouhý12%

B) reflexní50%

C) kladkový4%

D) používám kuš19%

E) nějaký jiný druh (pokud existuje)15%

Od 29.2.2016 hlasovalo 26 čtenářů.

Nel.ou - Profil | St 2.3.2016 9:34:14

já 2 >> To je možné. Kamarád co mě neustále napravuje :), má historii v malíku a vyučuje lukostřelbu i na vysoké škole. Zeptám se. Ukazoval mi svou sbírku historických hrotů, zajímavé. Je profík a luků má hromadu. Anglické, japonské, turecké, lovecké i olympijské moderní reflexy a kladkové.. Rovněž tak věci sekací a nabodávací :) Já jsem amatér, ale baví mě to. Přinutil mě udělat instruktora a teď mě pořád drbe :)

    Njá 2 - Profil | Út 1.3.2016 22:37:00

    el.ou >> Kdysi jsem se o šlachovkách bavil s jedním Maďarem a ten tvrdil, že to byla taková střelba na náhodu, ony i letové vlastnosti šípu s těmi hroty jsou hodně odlišné.

      Njá 2 - Profil | Út 1.3.2016 22:35:11

      el.ou >> Já jednou a proti polarisu, v podstatě žádný rozdíl. Znám matrix a ten bych doporučil max dítěti, které stejně ten luk zničí. Jednou jsem zažil, že vzteklé dítě zahodilo luk za 12 000 a už se nenašel.

        NDenny - Profil | Út 1.3.2016 19:44:39

        el.ou >> Ja vim,ze luk ma uzasnou historii a asiate s tim umeli a stale umi uzasne veci,ale domnival jsem se,ze tyhle stare tradice a borci,kteri to ovladaji,pomalu mizi.Tim nemam na mysli lukostrelbu jako sport,ale takove to Robinhudovske umeni.Pokud tomu tak neni,tak jsem strasne rad.

          Nsladoch - Profil | Út 1.3.2016 19:39:13

          Denny >> šílené, neumím si představit jak se do těch bažantů trefují, krocana bych ještě pochopil, ale tohle?

            Nel.ou - Profil | Út 1.3.2016 19:33:26

            Denny >> Za válek Turci používali hroty tzv. šlachovky, kdy koním protivníků přestřelovali šlachy. Údajně i v trysku. Někdo s lukem umí neuvěřitelné věci.

              NDenny - Profil | Út 1.3.2016 19:28:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                NDenny - Profil | Út 1.3.2016 19:24:13

                el.ou >> No me ty ulovky pripadaly opravdu dost nahodne,prece jen strilet na bazanta,kterej je v plnem letu neni urcite nic jednoducheho.Pokusim se to video najit.

                  Nel.ou - Profil | Út 1.3.2016 19:18:56

                  Denny >> Tak to ano ptáky loví, ale to je lov ne závod, nebo sportovní střelba. A o náhodu nejde.

                    NDenny - Profil | Út 1.3.2016 19:12:33

                    el.ou >> Tak to souhlasim.Ja se ptam,protoze jsem videl na videu lovit lukem bazanty.Docela mazec,ale myslim,ze to byly nahodne ulovky.

                      Nel.ou - Profil | Út 1.3.2016 19:07:40

                      já 2 >> Jo taky cesta, ragim wildcat jsem neměl v ruce.

                        Nel.ou - Profil | Út 1.3.2016 19:04:25

                        Denny >> Takové neznám. Ale blbnout se dá s čímkoliv. Prioritní je ovšem bezpečnost.

                          NDenny - Profil | Út 1.3.2016 18:54:52

                          el.ou >> Mam dotaz.Jsou take zavody na pohybujici se cile,treba i letici,nebo je to jen o pevnych tercich aruznych podminkach a vzdalenostech?

                            Njá 2 - Profil | Út 1.3.2016 18:48:44

                            el.ou >> To raději ragim wildcat, je to téměř to samé. Spíš si, ale myslím, ať někam chodí střílet a koupí nejdřív za půl roku. Pokud to myslí vážně, stejně ten luk brzo prodá.
                            Fakt je, že já se mnohem víc vyznám v lucích převážně dřevěných a z jednoho kusu.

                              Nel.ou - Profil | Út 1.3.2016 18:40:00

                              já 2 >> Ve fabrice jsem u nich nebyl, ani se tam nechystám. To by jsi musel dělat sociologický průzkum u drtivé většiny současných výrobků. A takové fabriky zavřít. A všichni kolem nich pak pomřou hlady. K adopci ty děti brát asi nebudeš. Svět je takový, bohužel. Lepší otrok, horší otrok, šlechta. Od počátku světa.

                              Polaris je asi nejvíc rozšířený a i funkční ve své cenové relaci. Pro začínající s reflexem. Kluk chtěl reflex za dva tisíce. Víc nemá. Pokud znáš lepší alternativu za ty peníze, tak mu poraď. Určitě nevím vše. Pouze debatujeme :) Rady jak si s tím poradit dostal a některé dobré. Jinak samozřejmě peace.

                                Njá 2 - Profil | Út 1.3.2016 18:11:52

                                sladoch >> Rozjelo se ti to tu hezky, teď to jen zkus udržet.

                                  Nsladoch - Profil | Út 1.3.2016 16:59:02

                                  Vzhledem k počtu příspěvků se divím že dizkuzi na podobné téma nikoho nenapadlo založit.

                                    Nel.ou - Profil | Út 1.3.2016 16:48:37

                                    Pitris >>Dík, já si stojím za svým a píšu jen o tom, co mám vyzkoušené. Bohužel teď nemám prostor na hluboké analýzy, jsem v jednom kole. Na nějaké konfrontace nemám ani chuť a ani se jich nehodlám účastnit. Popsal jsi to věcně i to nekupování luku je jedna z cest, kterou bych podepsal.

                                      NHawk123 - Profil | Út 1.3.2016 13:47:09

                                      Pitris >> Odcházím k jezerním Huronům.

                                        NPitris - Profil | Út 1.3.2016 13:45:22

                                        Hawk123 >> Ok, tímto bychom to mohli ukončit, trochu se to cyklí.