Luky, šípy a terče

Tak co, střílíte někdo z luku nebo kuše? A jak? Závodně nebo rekreačně? Podělte se o zážitky nebo zkušenosti.
Autor diskuse: sladoch - Profil , 28.2.2016 všeobecné - ostatní

Jaký používáš druh luku

A) dlouhý12%

B) reflexní50%

C) kladkový4%

D) používám kuš19%

E) nějaký jiný druh (pokud existuje)15%

Od 29.2.2016 hlasovalo 26 čtenářů.

Výr - Profil | St 2.3.2016 17:52:12

el.ou >> je mi jasné že ak on hovoril o 35lb nehovoril o kladkovom luku

    sladoch - Profil | St 2.3.2016 17:08:25

    Gašpi >> what?

      el.ou - Profil | St 2.3.2016 14:26:58

      Výr >> Pořád se tu opakují libry, ale je také potřeba říct z čeho střílíš. Anglický luk nebo olympijský. To nelze míchat dohromady.

        Výr - Profil | St 2.3.2016 13:16:03

        vaga >> pri 35-ke môžeš ostať aj na veky......lebo nič zlé na tom nebude....ale pre dospelého chlapa to podľa mňa optimum nie je.....rovnako ako 60lb je už nad priemer.....

          vaga - Profil | St 2.3.2016 13:07:28

          Výr >> ja zostanem ešte dlho pri tej 35-ke, nemám dôvod meniť, len ma zaujímal názor odborníkov.. nechodím na lukostrelecké fóra, tak si rozšírim obzory tu:-)

            Výr - Profil | St 2.3.2016 11:56:02

            vaga >> naučiť sa natiahnuť 60lb luk nie je žiaden extra kumšt.....chce to samozrejme svoj čas...otázka však je, čo od toho človek čaká a aký to má zmysel.....

              já 2 - Profil | St 2.3.2016 11:53:09

              el.ou >> Také tomu věřím. Ale s luky přes 60 jsou ligové závody schopni odstřílet tak 3 Češi a 5 Slováků. 3d závody budou také o něčem jiném, hlavně v počtu šípů. A hlavně si myslím, že u olympijské střelby tak silné luky vůbec nemají smysl.

                el.ou - Profil | St 2.3.2016 11:50:14

                já 2 >> Tomu věřím. Jak jsem psal níž. Máme rekreační zařízení, kde lidi s lukostřelbou pouze seznamuji. Pokud někdo projeví zájem pokračovat dál, vždy mu doporučím trenéra a klub. Nedovedu si představit úplného začátečníka třeba s 50Ib lukem. Zřejmě by měl u terčovnice dřív vytřeštěné oči než šíp. Nicméně nezpochybňuji, že někdo může toto vyučovat. Jen ne z olympijského luku. Olympijský 60 Ib ani neznám.

                  Gašpi - Profil | St 2.3.2016 11:40:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Vyšší dívčí ze Sibiře - dívčina nedávno překonala světový rekord ve střelbě z luku nohama :D
                  https://www.youtube.com/watch?v=sKsHxjGc4bA

                    el.ou - Profil | St 2.3.2016 11:31:22

                    já 2 >>

                      já 2 - Profil | St 2.3.2016 11:28:21

                      el.ou >> Já trénuju tak 3x týdně, většinou kolem 300 šípů. Zkouším terčovku, kyvadlo a rychlostřelbu. Mám 40lbs luk. A je to tak akorát, že to zvládnu, ale už to cítím.

                        el.ou - Profil | St 2.3.2016 11:20:02

                        já 2 >> Pokud mám čas vezmu si dopoledne 24 šípů a dám si deset kol na čtyři terčovnice. Navečer to zopakuji. Beru si k tomu 24 luk a mám toho celkem dost. A nejde o nějakou rychlopalbu.

                          el.ou - Profil | St 2.3.2016 11:06:50

                          vaga >> Mě přijde nátah 35 liber naprosto dostatečný. Mám 202 cm a ze 70 ´´ ramen vytáhnu podstatně víc. Několikrát jsem si střelil z dřevěného kratšího loveckého luku a majitel měl obavy o jeho osud. Mám dlouhý nátah. Tam mě uváděná libráž připadla oproti olympijské 30 Ib podstatně nižší i když se jednalo o tuším 46 Ib. Ale jak říkám s tím zkušenosti nemám.

                            já 2 - Profil | St 2.3.2016 10:56:56

                            vaga >> Jsou extremisté, kteří to tvrdí, většina střelců co znám ATL a 3d mají luky od 35 do 55Lbs. (Chlapi). Potkal jsem i takové co střílejí 100+, ale i 30-. Ale podle mě je to zbytečné. Nehroť to, střílení pro tebe musí být komfortní a musíš i ho užívat, jinak to nemá smysl.

                              brach - Profil | St 2.3.2016 10:44:18

                              sladoch - >>
                              Najdi si na FC Pavla Zaorala (na MRKu byl pod nickem Pavel Z. jště před pár lety). Z rybařiny přešel na lukostřelbu a jestli se nemýlím, stal se hodně rychle mistrem republiky...

                                vaga - Profil | St 2.3.2016 10:41:58

                                el.ou >> neviem, mozno som zle cital, len som preletel diskusiu, ja strielam z 35 lbs reflexu a pride mi to uz na hrane, a tu som volakde cital ze 60 lbs je pre priemerneho chlapa:-) tak hladam vsetky moznosti zaradit sa aspon do priemeru:-))

                                  el.ou - Profil | St 2.3.2016 10:38:17

                                  vaga >> Nevím co máš na mysli. Já střílím pouze olympijský holý luk. Čili pokud máš zájem o jiné, anglicé, kladky...poradí ti někdo jiný :)

                                    vaga - Profil | St 2.3.2016 10:31:12

                                    el.ou >> aha, ta debata nizsie bola o kladkach?:-)

                                      el.ou - Profil | St 2.3.2016 10:28:43

                                      vaga >> Určitě ne. Pouze reflex.

                                        vaga - Profil | St 2.3.2016 10:23:59

                                        el.ou >> a naucis ma natahovat 60 lbs?