- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Luky, šípy a terče
Jaký používáš druh luku
A) dlouhý12%
B) reflexní50%
C) kladkový4%
D) používám kuš19%
E) nějaký jiný druh (pokud existuje)15%
Od 29.2.2016 hlasovalo 26 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
23x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NHawk123 - Profil | Út 1.3.2016 13:35:44
NPitris - Profil | Út 1.3.2016 13:12:20
A ad macho – vždyť ty si o to těmi dovětky, kdy se nezapomeneš pochválit tím, jak ty to natáhneš a já ne prostě říkáš, to uznej
NHawk123 - Profil | Út 1.3.2016 12:55:28
"mít silnější ramena než kolega a chlubit se co utáhnu a jakej sem borec a samec" - no ve skutečnosti ty macho typy nabouchaný z fitka právě nenatahují ani slabé luky, vyzkoušeno na vzorcích stovek lidí když jsem dělal v sherwoodu, mají blbě navázaný svaly a zkurvenou motoriku, nejlepšího adepta lukostřelby dělá zkušená plavkyně - má svaly tam kde mají být a nemá ego jako chlap.
Myslím, že to je Xtej útok na mě jakej jsem macho. Rozdíl je samozřejmě v tom, že já sportovním lukem nastřílím, ty můj nenatáhneš. Ech, darmo mluvit.
NPitris - Profil | Út 1.3.2016 12:32:18
Ona většinou prexe sama vytříbí, co je pro ní nejvhodnější, těch cest je mnoho, některé vedou k cíli, některé ne, některé jsou klikaté. Je to jako vy rybaření, sumcař nebude chápat co má kdo na závodní přívlači a obráceně tů může být stejně tak. Já 150 lb nenatáhnu, ani po tom netoužím a pro moje potřeby je to totálně out. Miluju svýho vymazlenýho Hoyta GMX a moje 36lb ramena už mi jsou málo a na venkovní sezónu pudu o trochu výš. Ale jen o trochu a tam na dlouho dobu zamrznu, nejde mi o to prostřelit terč, mít silnější ramena než kolega a chlubit se co utáhnu a jakej sem borec a samec. Mě zajímá technika, snažim se učit poslouchat své tělo a rozlišovat drobné nekonzistence které nastávají, baví mě ten proces učení i tréninku. Pro tebe nuda, pro mě báječná zábava. A tím bychom to asi mohli uzavřít.
NHawk123 - Profil | Út 1.3.2016 12:07:32
Jak myslíš, že vypadá nátah takové 150ky? Ani síla, ani technika sama o sobě to nedokáže - ještě je určitá mentální komponenta a to taky každej nemá - kdybych měl korunu za každýho kdo mě válcoval při tréningu aby se rozložil psychicky na prvočinitele když střílí před lidma, byl bych bohatej člověk.
Já na lukostřelbu nahlížím jinak a člověku trvá než se tam dobere. V praxi je náčiní podružná věc - v historii, at´už za Odysea nebo za "Robina Hooda" by zkouška schopností lukostřelce probíhala (a stejně tak i závody, jak to Homér popisuje) že mu byl vydán ze zbrojnice neznámý luk a šípy a byl vybídnut aby se předvedl co s tím dokáže.
NHawk123 - Profil | Út 1.3.2016 11:54:07
Kdyby byl tvůj světonázor se začátky na 50+ tak boží, tak by asi nenastala situace, že tak v zásadě nezačíná vůbec nikdo kromě pár machů, co většinou brzy končí. - Ve skutečnosti si myslím že tak nezačíná nikdo kvůli lidem jako ty - protože to sami neumíte a nedokážete správně, tak to nemá kdo učit.. Důvod proč vám to dělá potíže, je že neumíte tahat. Sportovní lukostřelba je v pasti určíté rigidity toho pohybového modelu, má přetěžovanou lopatku, rameno - a i její současní trenéři hledají cesty jak se z toho vyvázat. To jem já zkoumal extenzivně sám aniž bych šel z někým kdo mi to bude vysvětlovat, protže nejsem velkej chlap - a vyžaduje bezchybnou techniku vymáčknout podobný výkony z tak malého "motoru".
- Vážně? Já to vidím tak že naopak u té sportovní lukostřelby právě nevydrží prakticky nikdo - protože je nudná. Taky byl před pár lety moment kdy byl třeba plnej anglickej ebay těch krámů nato - všichni to prodávali a kupovali si dřevěný luky.
"el.ou" - mimochodem na té fotce níž ta jeho slečna nebo paní stojí a táhne docela špatně, na něj moc nevidím, ale přijde mi žinantní, že někdo z toho sportovního okruhu postne právě takovou fotku.
NPitris - Profil | Út 1.3.2016 11:20:36
A s tou perspektivou - to absolutně nepopírám, jsem zaměřen jen na jednu disciplínu a o ty ostatní jednoduše nestojím, ale na druhou stranu, chceš snad říct, že máš větší nadhled na problematiku tréninku, než nejlepší trenéři a závodníci na světě. Argumentuješ Vidímem, já můžu argumentovat třeba Martinou Mackovou z terénní, nepotřebuje šedesátky a je mistryně světa. Kdyby byl tvůj světonázor se začátky na 50+ tak boží, tak by asi nenastala situace, že tak v zásadě nezačíná vůbec nikdo kromě pár machů, co většinou brzy končí.
Vůbec nevim jak si došel k tomu, že jsem odvodil že chce olympijskej, reagoval jsem jen na to, jak si negoval koment el.ou, nic víc, k zadavateli jsem se vyjádřil dost jasně ještě předtím.
Ale už to opět sklouzává, uzavřel bych to tak, že se v tom prostě neshodneme, hlavní je, že to baví tebe i mě a rád dám někdy nějakou tu rundu :-)
NHawk123 - Profil | Út 1.3.2016 10:59:49
Z čehož vyplývá ta rozdílná perspektiva, kterou neodbíráš.
NHawk123 - Profil | Út 1.3.2016 10:56:06
"Petr Heinrich, náš v současné době nejlepší střelec jede kolem 300 šípů za trénink" - a to je extrém a časem za to zaplatí. Dá se polemizovat o tom kdy to bylo, ale třeba Vládík Vidím když trénoval na tu olympiádu co na ní pak ČS sportovci nesměli jet tolik celkem jistě nestřílel a z dobrýho důvodu. Každej vrcholovej sport je destruktivní, vím podle sebe.
"tak doporučovat 50-60 lb je hodně úlet, zvlášť když taková ramena se ani na tyhle luky nedělají. zvlášt když se chce profilovat"
- a chce se? Protože tady padlo kde co možného - a tys odvodil, že chce střílet olympijskou lukostřelbu z faktu, že chtěl takedown luk - což jsou 2 různý věci.. Ramena se samozřejmě dělaj, zrovna třeba pro 3Dčkáře, zrovna si pamatuju vládíkův luk s 30 kg ramenama - kterým ovšem střílel FITA závody. (je pravda, že to jsem byl malej kluk).
Jenom uvádím trochu na rozumnou míru to povídání o tom "co natáhne chlap" a co si pořídit. Tak je třeba podívat se třeba i na to 3Dčko a podobně.
Jen pro srovnání - něco kolem 110 lbs budu považovat za rekreační a 120 lbs nastřílím 100 šípů po sobě - naše terče jsou přitom o polovinu dál než vaše, navíc "kontrola" znamená v tomhle případě taky, že te to nezkriplí tzn "vysoká". Nevidím třeba absolutně žádný důvod proč by nemohl dospělej a zdravej chlap rekreačně střílet ze 60-70 lbs, obzvlášt´pokud chce spálit nějaký kalorie.
NPitris - Profil | Út 1.3.2016 10:42:30
NHawk123 - Profil | Út 1.3.2016 9:58:17
NPitris - Profil | Út 1.3.2016 9:43:07
NWeekend - Profil | Út 1.3.2016 9:33:00
NPitris - Profil | Út 1.3.2016 9:10:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Njá 2 - Profil | Út 1.3.2016 9:00:30
Nel.ou - Profil | Út 1.3.2016 0:30:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
V prvé řadě jde o techniku a zesílení zad, přesně jak píše Weekend. Ruce jsou téměř volné, těmi to moc netaháš. Model výstřelu se lépe učí se slabším nátahem. V tréninku bys měl dát cca 400 - 500 výstřelů denně. A to utahá. I hodně silní chlapi se mi sápali po nejtvrdším luku a po pár výstřelech to sami vzdali.
Co se týká sestavy. Levnější luk a kvalitnější šíp je lepší kombinace než opačná. Ale rozhodně si zajděte na klubovou střelnici. Nestojí to tolik, vyzkoušíte a poradí vám dobře. Rovněž se dá koupit starší luk přímo od některého z členů.
NRybár51 - Profil | Po 29.2.2016 20:43:58
Ja jsem myslel ze tohle je stránka o rybareni :-)
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NUdírny a uzení51139
NDokumenty z přírody kolem vody624
NRybářsko-houbařské jádro .-)45006
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NRybářsko - Dřevorubecká klika82904
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NORLÍK - volná diskuse240486
Kde to žije - všechna témata
22:46NRybáři vs ochránci přirody 68
21:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












