Luky, šípy a terče

Tak co, střílíte někdo z luku nebo kuše? A jak? Závodně nebo rekreačně? Podělte se o zážitky nebo zkušenosti.
Autor diskuse: sladoch - Profil , 28.2.2016 všeobecné - ostatní

Jaký používáš druh luku

A) dlouhý12%

B) reflexní50%

C) kladkový4%

D) používám kuš19%

E) nějaký jiný druh (pokud existuje)15%

Od 29.2.2016 hlasovalo 26 čtenářů.

N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 18:27:52

Denny >> :-)))))))))

    NDenny - Profil | Po 29.2.2016 18:27:20

    el.ou >> Vybornej relax je,kdyz blbe zasahnes baribala a on se vyda za tebou na strom :-)) Ja si u toho vzdycky tak odpocinu :-))))))))))

      Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 18:16:39

      Luk se chystám koupit tady: http://www.lukysipy.cz/
      (ale nejdřív v létě). Nebo doporučíte jiného prodejce? Na tohohle mám dobré reference od známého.

        NCarpkiller - Profil | Po 29.2.2016 18:15:17

        sladoch >> už jsem myslel že mě tu skutečně nechceš;-) v pohodě, stane se.

          Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 18:12:45

          Tímto se omlouvám carpkillerovi za neprávem udělenou žlutou kartu. Promiň!!!!!

            NPatˇas - Profil | Po 29.2.2016 18:02:46

            Carpkiller >> Člověče fakt to slyším poprvé, samozřejmě to nebude jen tak, ale když se to naučíš musí to být bomba, hlavně v přírodě.

              Nčolek01 - Profil | Po 29.2.2016 18:00:14

              v pořádku nic se neděje

                Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 17:47:50

                čolek01 >> omlouvám se že tě opravuji, ale spárkatá zvěř se do sleduje, kdežto drobná se dohledává. ;-)

                  Nčolek01 - Profil | Po 29.2.2016 17:44:30

                  1Mara >> Tak by to mnělo být všude,jenže se tak neděje a je to smutné.Dohledávka je samozřejmostí

                    N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 17:41:29

                    sladoch >> U nás se každá zvěř dohledává a to důsledně a i třeba druhý den, prostě na 99.9 % se jde po zvěři a vím jen o jednom případu, kdy jsme vysokou nedohledali a to jsme šli po barvě cca. 2-3km. Pak barva zmizela a byli jsme nahraný, byla to tenkrát velká škoda, pravděodobně bylo Telko podstřeleno a bylo jen škrábnuto. Ale na dohledávání jsou naši myslivci dost fakt důslední.

                      Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 17:36:39

                      1Mara >> promiň, já to myslel tak že když šíp projde skrz a zvěř je nedosledována, tak má větší šanci přežít nežzasažená kulí.

                        Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 17:22:43

                        já 2 >> jako připadá mi lepší ohledně přavážení, jinak chci reflexní, dlouhým se chci vyhnout. Jinak chci střílet závodně, lukostřelecký klub Mrlínek (asi)

                          Nčolek01 - Profil | Po 29.2.2016 17:08:00

                          Nechápu,proč by se mnělo na srnčí střílet(kulovou zbraní)jen do 100metrů??Mám sloveno i na podstatně větší vzdálenost kdy to situace vyžadovala(polní honitba)a bez problémů.Nezatracuji ani lov s lukem,ale myslím si,že není k zvěři dostatečně rychlej k usmrcení o což jde v lovu především.Je to jen můj názor a můžu se plést.

                            Nel.ou - Profil | Po 29.2.2016 16:29:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Luk je nejstarší a jeden z nejzásadnějších vynálezů lidstva. Střelbu z něj máme hluboko zakořeněnou v genech po tisíciletí.

                            Co se týče lovu z něj. Tam kde je povolená, podléhá velmi striktním pravidlům. I když ranivost šípu je po celé dráze letu stejná a nejlepší kladkové luky můžou mít dostřel i 2 km, loví se na velmi krátké vzdálenosti. Většinou 15 - 30m. Na rozdíl od zásahu kulovou zbraní u šípu nedochází k hydrodynamickému šoku u lovené zvěře, který způsobuje vyšší rychlost kule. Zvíře umírá i následkem tohoto šoku. Loví se luky o min. nátahu 60 Ibs. Což v žádném případě nedá amatér. U kuší se nejedná o šíp ale střelu a tato ztrácí energii během dráhy letu.

                            Je asi zbytečné mít na lov lukem ,,nějaký,, názor, pokud jste ho nikdy nedrželi v ruce.

                            Z mého pohledu je to výtečný relax a jde o celkovou harmonii střelce. Fyzickou i duševní. K vzhledem k tomu, že nám prošlo rukama x zájemců o lukostřelbu, po prvních zkušenostech s ní nikdo neprojevil zájem o nějaký lov :). Jen model výstřelu se učíte tři měsíce. Zřejmě tušili že by umřeli hlady :).

                            Stran zakoupení luku. Velmi doporučuji nakoupit u někoho kdo vám luk bude servisovat a umí ho seřídit. Neseřízený vám bude k ničemu. Základní sestavu pořídíte kolem 3000 -4000Kč. Tzn, luk, tětivu, 12 šípů, nátepník, rukavici, vosk.. Střílet se dá kdekoli na přehledném místě s volným dopadem šípu 50 m od terčovnice.

                            Hodně zdaru :)

                              NGandy - Profil | Po 29.2.2016 15:45:43

                              Pročítám diskuzi a před chvílí jsem narazil na tento článek...

                              Neznámý pytlák zabil laň s kolouchem

                              http://usti.idnes.cz/zastrelil-sipem-zver-v-krupce-​dku-/usti-zpravy.aspx?c=A160229_123532_usti-zpravy_​vac2

                                N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 14:59:56

                                sladoch >> Do lesa chodím už asi 15 let, tedy loni jsem to drbal, ale jinak chodím, takže vím jak daleko dokáže běžet divočák, kterého dohledáváme a hlavně, když je střelený na přední běh, většinou je hned někde zalezlý v bordelu , někdy je to 30m. někdy 50m a někdy i 100m. Taky záleží za jak dlouho ho dohledáš , jak byl střelen a hlavně aby neodcházel dál. Myslím si, že průstřel kulovnicí a zatažená rána , když zvěř nebarví je mnohem dohledatelnější, nežli průstřel šípem a zatažená rána. Ale schválně se na to optám asi 10 myslivců na jejich názor a pak to sem hodím .-)

                                  Njá 2 - Profil | Po 29.2.2016 14:58:17

                                  sladoch >> Chceš určitě skládací luk?

                                    Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 14:52:29

                                    1Mara >> není pravda, zkus se někdy zeptat myslivců, jak daleko prchá postřelená zvěř

                                      Njá 2 - Profil | Po 29.2.2016 14:49:32

                                      sladoch >> Škoda, kdybys měl cestu na jih čech, ozvi se, nechal bych tě ten luk zkusit. Máš nějakou představu, kde bys chtěl střílet? Jen tak sám, nebo závody?

                                        Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 14:49:28

                                        já 2 >> a co bys doporučil?