Luky, šípy a terče

Tak co, střílíte někdo z luku nebo kuše? A jak? Závodně nebo rekreačně? Podělte se o zážitky nebo zkušenosti.
Autor diskuse: sladoch - Profil , 28.2.2016 všeobecné - ostatní

Jaký používáš druh luku

A) dlouhý12%

B) reflexní50%

C) kladkový4%

D) používám kuš19%

E) nějaký jiný druh (pokud existuje)15%

Od 29.2.2016 hlasovalo 26 čtenářů.

N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 14:49:00

sladoch >> Ale tady jde přeci o usmrcení zvířete a né o zranění, takže s roztříštěnou kostí moc daleko nedoběhne a dá se dohledat a dostřelit, nacož šípem uteče a někde daleko pojde na zranění v bolestech. Mám pravdu ?

    Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 14:45:28

    já 2 >> okres Kroměříž ve Zlínském kraji

      Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 14:44:12

      hraji >> dovol, abych řekl pouze toto: kule má mnohé vyšší ničivý účinek než šíp. Kulý snadno přestřelíš kost zatímco šípem jen těžko. Chci tím říct že v zásahu na běh kulí a šípem je rozdíl. Urcítě se jí bude pohybovat lépe a lépe se zahojí průstřel šípu než roztříštěná kost.

        Njá 2 - Profil | Po 29.2.2016 14:40:02

        sladoch >> Ahoj, wildcat jsem měl v ruce jednou, netroufám si soudit, matrixy mám na kroužku pro děti. Ragim nejsou špatné luky, ale tyhle dva jsou pro úplné začátky. Pokud víš, že tě střelba baví a budeš se jí chtít věnovat, šel bych do něčeho lepšího hned, jinak to budou vyhozené peníze. Kde bydlíš?

          Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 14:33:58

          Takže něco o mně. Já střílim asi dva roky, ale svůj luk bych si chtěl pořídit až teď. Chtěl bych Ragim matrix nebo Ragim Wildcat. Kdybyste s nimi měli nějaké zkušenosti tak napište.

            NDenny - Profil | Po 29.2.2016 13:45:08

            speed641 >> Jsou mista,kde se ryby lovi palnou zbrani,coz je mnohem humanejsi nez je lovit rybarskym zpusobem.

              N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 13:41:57

              Carpkiller >> Ano, s takovou optikou je to u nás zakázané.

                NCarpkiller - Profil | Po 29.2.2016 13:35:51

                1Mara >> o tom nepolemizuji, stejně tak ale s thermo optikou můžeš střílet i za úplné tmy s naprostou jistotou, ale není to myslivecké...a je to zakázané.

                  NDenny - Profil | Po 29.2.2016 13:34:38

                  Carpkiller >> Ani tady to neni tak,ze si clovek koupi luk a muze jit lovit.Casto musi nejdrive ukazat,ze opravdu ten luk dokonale ovlada,nez tu licenci dostane.rekl bych ze ziskani povolenky na lov palnou zbrani je nohem snadnejsi.Ale na druhou stranu ti lukostrelci tady maji vytvorene podminky,kde se to mohou naucit a trenovat mohou po cely rok.

                    N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 13:33:14

                    Carpkiller >> Ale razance kule na 150m. je téměř úplně stejná, jako na těch 100m. No, za mě šípy na zvěř nebrat.

                      Nspeed641 - Profil | Po 29.2.2016 13:33:05

                      Tet jsem shlédnul to video...Pěknej hnus...
                      Toto dovedu chápat pouze u nějakých,domorodých kmenů a jiných,etnických skupin obyvatel,kteří takto loví zvěř a ryby,výhradně,pro svou obživu.
                      Nikoliv z ,,úchylného sportu,, a sadistické zábavy jednotlivců,či skupin.

                        NCarpkiller - Profil | Po 29.2.2016 13:31:17

                        Denny >> je pravda že jsou v tomhle v USA i ve světě mnohem dále. u nás v kocourkově to není a nebude sranda, ale myslím si že reálně to povolit za určitých okolností lze, ale musí se chtít...

                          Nsintrix - Profil | Po 29.2.2016 13:30:28

                          tady je něco o lovweckých hrotech https://www.youtube.com/watch?v=xZ-yIceQyjw

                            N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 13:30:17

                            Denny >> To souhlasím :-)

                              NCarpkiller - Profil | Po 29.2.2016 13:27:27

                              1Mara >> protože je to nemyslivecká vzdálenost. konkrétně na srnčí by se správně mělo střílet kulí na max. 100m.

                                NDenny - Profil | Po 29.2.2016 13:26:51

                                1Mara >> Ne nevidel a musim rict,ze jsem nevidel po zasahu sipem,aby v ohni zustal i mnohem mensi jelenec.Vzdy odbehne nekolik metru,nekdy opravdu jen par a nekdy I nekolik desitek nebo stovek.Jak jsem jiz psal,neni to lov pro kazdeho a tihle lovci by meli byt mnohem zodpovednejsi,na to,kdy vystrelit.Myslim tim podminky a hlavne vzdalenost.
                                Ja to ale neodsuzuju,je to lov a pokud k tomu lovec pristupuje zodpovedne,tak s tim nemam problem.Ovsem ej zapotrebi si uvedomit,ze v ceskych podminkach by to bylo asi trosku problematicke nez by se upravila legislativa a hlavne dodrzovani vseho potrebneho.A jeste jedna poznamka.Tady jsou ruzne dlouhe doby lovu,ale kdyz se lovi kuli,nesmi se lukem,kdyz maji povoleno treba ti lukostrelci 14 dni,nikoho v lese nepotkas z puskou,kdyz lovi invalide,nesmi lovit nikdo jiny atd,atd.

                                  NCarpkiller - Profil | Po 29.2.2016 13:26:35

                                  1Mara >> tak to já jsem to viděl i na vlastní oči, dobře zasažená zvěř loveckým hrotem vystřeleným z kuše, neudělá ani krok, ne vždy, ale viděl jsem to. Mluvím o srnčí zvěři.

                                    N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 13:25:59

                                    Carpkiller >> Jak jsi přišel na to, že max. vzdálenost je do 100m. ?? O tomhle jsem ještě neslyšel, ano, u nás se loví na krmelištích a kazatelnách, tedy po většinou a tudíž na zvěř se střílí do 50m. Ale když jsi na šoulačce a v poli, proč bys nemohl střílet třeba na srnčí dál než 100m. ?

                                      Njá 2 - Profil | Po 29.2.2016 13:24:45

                                      Denny >> Já vím, ale tohle rozebírat v internetové diskuzi je hodně nad mé síly a možnosti.

                                        N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 13:23:07

                                        Carpkiller >> Dle mého kule je větší a razantnější nežli šíp. Ještě jsem neviděl zvěř po zásahu šípem , že by zůstala v ohni na což u kule hodněkrát .-)