Luky, šípy a terče

Tak co, střílíte někdo z luku nebo kuše? A jak? Závodně nebo rekreačně? Podělte se o zážitky nebo zkušenosti.
Autor diskuse: sladoch - Profil , 28.2.2016 všeobecné - ostatní

Jaký používáš druh luku

A) dlouhý12%

B) reflexní50%

C) kladkový4%

D) používám kuš19%

E) nějaký jiný druh (pokud existuje)15%

Od 29.2.2016 hlasovalo 26 čtenářů.

N1568 - Profil | Po 29.2.2016 18:58:54

čolek01 >> Vitální sice ano,ale šípu,který mu projede komorou neodolá.Ale to asi nikdo:-)Psal jsem,tihle borci byli těžcí profíci!!!Do té doby než jsem je viděl,jsem si myslel bůhví jak nejsem dobrej:-))))Po pár střelách jsem zjistil že nejsem ani začátečník:-))Edit:proto jsem zůstal radši u rybařiny:-)))))

    NBacha - Profil | Po 29.2.2016 18:57:00

    Až se divím, kam se diskuze posunula. Jenom se vrátím k tomu usmrcení. Kule většinou zabíjí tzv hydrošokem, kdy náraz kule vyvolá takový tlak, že jeho přenosem tělními tekutinami se zničí většina tkání kolem. K tomu musí střela předat co nejvíce své energie, což se u moderních ráží neděje a to je problém. Při dobré ráně si zvěž ani nestačí uvědomit zásah. Problémem není ani tak trefení či netrefení, jako fakt, v jakém stavu se nacházejí tělní tekutiny. Pokud je zvíře v klidu a nic netuší, je i poněkud hůře umístěná rána rychle smrtelná. Horší to je tehdy, kdy je zvěř tzv rozpumpovaná. Při soubojích, útěku, ale i pouhá samičí říje je překážkou rychlého usmrcení...A bavit se zde o konstrukcích střel či loveckých a neloveckých rážích je nad rámec.
    Nicméně jsem si vyzkoušel i lov ryb pod vodou harpunou a nevidím v tom nic nehumánního. A navíc v takovýchto debatách odkazuji zúčastněné na prohlídku jatek, aby si o humánním usmrcení udělali úsudek.

      Nčolek01 - Profil | Po 29.2.2016 18:54:23

      1568 >> Taky se mi teda nezdá,že by zrovna Los si moc neuvědomoval,že ho něco píchlo a bylo za chvilku po něm.Los je velice vytální zvěř.

        N1568 - Profil | Po 29.2.2016 18:52:36

        Denny >> Uběhne asi sto metru.Ptal sem se na dohledání,a procentualně nedohledaných je asi stejné jako flintou..Lovci se sázeli kolik metrů uběhne,ale nikdo se nedostal nad 50m.:-))Ožehavou otázku bolesti zvířete jsem taky nadhodil.Vysmáli se mi:-)))Jenom řekli:viděls někdy vlky ulovit losa?Tak mi to ukázali na videu.Žrali ho a ještě žil.Kulka nebo šíp je humánní!:-)

          N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 18:52:33

          Carpkiller >> Taky na lišku nesmíš dát trojky broky :-))

            NCarpkiller - Profil | Po 29.2.2016 18:50:30

            1Mara >> třeba v tomhle videu je krásně vidět, jak rychle lze i s lukem školit například divočáka či lišku... To prase nedojde ani 50metrů a už odkazuje, což je podle mě slušnej důkaz efektivity tohoto lovu. A liška zaslání do minuty, kdež to brokama snese kolikrát i dvě tri rány a pořád peláší dál...
            Když se to umí, je to za mě v pořádku, ale nemůže to dělat každej, tohle se prostě musí umět.
            http://youtu.be/lxGZPC30VUg

              Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 18:49:28

              Weekend >> ano, ale jelikož je mi patnáct :-)) tak musím nejdříve vymámit povolení z rodičů. Ještě dodám že i z předpotopního univerzálního dlouhého luku střílím velmi dobře az reflexáku ještě lépe, jenže to oni ani pořádně neví :-(

                NWeekend - Profil | Po 29.2.2016 18:44:35

                sladoch >> Udělej to tak jak Ti doporučuje el.ou, mám podobnou zkušenost. Začínal jsem v lukostřeleckém klubu kde mi na začátek vše zapůjčili a následně po získání zkušeností mi trenér sesadil luk přesně na míru.

                  Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 18:44:24

                  Takže lidi, řekněme že chci reflexák do dvou tisíc. Poradíte něco? Ano, už přemýšlím o tom že se poradím v nejbližším lukostřeleckém klubu, ale zajímá mne i váš názor.

                    NDenny - Profil | Po 29.2.2016 18:43:02

                    1568 >> Ja lovy losu znam jen z videi,ale vzdy jsem videl,ze po zasahu ten los utika a lovci zpravidla dost dlouho cekaji,ne z se za nim vypravi.Coz chapu,kvuli bepecnosti.

                      NDenny - Profil | Po 29.2.2016 18:41:33

                      1Mara >> Ja to neodsuzuju,protoze vim,ze to je mnohem narocnejsi a ty chlapy,co jsem pooznal,povazuju za zodpovedne,takze tady,pokud dojde k nejakym ztratam,tak je to spis vyjimecne(moje domnenka).Ono je to take dane tim,ze ulovek zde patri lovci a na mnohych mistech,kdy se lovi na soukromych pozemcich jsou velmi prisna pravidla a majitel si obvykle preje,aby lovci,pokud to nejsou nejake znamejsi osobnosti,o kterych se vi,ze lovi,nejdrive predvedli sve strelecke umeni do tercu.Ja bych tohle dal jako povinnost vsude.Ono je prece jen ale rozdil strilet na strelnici a nebo byt par hodin ukurtovanej na strome a pak jiste zamirit.

                        N1568 - Profil | Po 29.2.2016 18:38:51

                        Denny >> Byl jsem na lovu losů lukem.A řekl bych že vůbec netrpěli.Než si uvědomili co je bodlo,bylo po nich.Je pravda že lovci byli těžký profíci!!Chtěl jsem pujčit luk tak v hohitbě ani náhodou.Ukaž povolení!:-))Kultura lovu úplně jiná

                          NDenny - Profil | Po 29.2.2016 18:35:26

                          sladoch >> S radosti mu ho venuji :-)))
                          Pred nejakym casem jsem si zkousel luk mladeho kluka,tak 30 let,ktery se chystal na lov a musim se priznat,ze tak,jak on ho mel nastaveny,jsem to neutahnul.

                            N1Mara - Profil | Po 29.2.2016 18:32:39

                            Denny >> Proto nesouhlasím se střelbou do zvěře šípy :-(

                              Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 18:32:18

                              el.ou >> střílet umím, o to se postaraly na táboře, já bych potřeboval spíš poradit jaký luk

                                Nel.ou - Profil | Po 29.2.2016 18:32:11

                                Denny >> Pokud zasáhnu baribala tak je vždy z plastu :)

                                  NDenny - Profil | Po 29.2.2016 18:31:04

                                  1Mara >> Nadsazka,ale videl jsem nekolikrat tyhle lovy a tech medvedu me je lito.Stejne tak je to treba u losa,kde me pripada,ze ta zver neumerne trpi nez zhasne.

                                    Nel.ou - Profil | Po 29.2.2016 18:30:31

                                    sladoch >> Luky koupíš dnes i v marketu. Tomu bych se ale určitě vyhnul. A není to jen o nákupu. Tzn. vhodné šípy, hmotnost, spin, okřídlení. Seřízení zakládky, buttonu, tětivy.. Proměření tvého nátahu, síla i délka vhodného luku...Je to složitější a v začátku ti opravdu může pomoct pouze člověk, který tomu rozumí. Jinak jen vyhodíš peníze a výsledek bude žalostný. Doporučuji obrať se na lukostřelecký klub poblíž, zaplať si pár hodin instruktáže a uvidíš, že takto tě to nakonec vyjde levněji. A naučíš se střílet dobře..

                                      Nsladoch - Profil | Po 29.2.2016 18:30:14

                                      Denny >> však on ti jde jenom vrátit šíp :-))))))))))))))

                                        NDenny - Profil | Po 29.2.2016 18:29:17

                                        Chlapi,pokud se nemylim,tak kdysi sem na mrk chodil jeden clovek odnekud od Pardubic.Myslim,ze se jemnoval Pavel.Dal se na lukostrelbu klasickym lukem a slysel jsem ,ze patri mezi spicku v Cechach.Snad I mistr republiky(bez zaruky).