Vše co má peří

Vzhledem k tomu, že diskuze o opeřencích - www.mrk.cz/diskuse.php?id=658562 - byla z nějakých divných důvodů uzamčena, tak by byla škoda, kdyby nevznikla jí podobná. Podotýkám, že jsem pouze zakladatel a veškeré pravomoci v této diskuzi přenechám odborníkům na slovo vzatým.
Prosím vkládejte fotky všech možných ptáků a ptáčků, vodních, horských, domácích mazlíčků a i ptáků ze všech možných koutů světa, a to i včetně ZOO. A v neposlední řadě zde můžete pomoci s určováním, rozmnožováním a vším, co s ptactvem souvisí.
Autor diskuse: zelí - Profil , 25.2.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil

NDenny - Profil | So 1.7.2017 4:02:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

...

    NDeProfundis - Profil | Pá 30.6.2017 23:19:02

    Piskořík >> dneska jsem se po setmění šel podívat na výřata, kde krákají, protože cca 2 dny zpátky opustili skalní římsu a při tý příležitosti jsem zajel k sýcům, abych si poslechnul, jestli v noci vydávají mladý nějaký zvuky, ale nic jsem neslyšel. Tak jsem si posvítil, jestli tam jsou a jeden na mě z dutiny koukal. Ale co byla sranda, tak další dutinu nad nima zalepili brhlíci (ale nevím, jestli je sýci nechali vyhnízdit, protože si jí zalepili, když samice sýce seděla na vejcích) a jak tam svítím baterkou, tak koukám, že do tý zalepený od brhlíků lítají netopýři:-)
    Jinak ten "ospalej" asi nebude ani tak ospalej, jako nepovedenej, nebo nemocnej, viz foto. - v tomhle stavu je pořád, jako by nemohl naplno otevřít mžurky.

      NKondrakar - Profil | St 28.6.2017 22:05:25

      TEZAR >> Jj, když jsem nakouk do hnízda, tak spali. Kámoš písknul na psy, protože tam lezli za mnou a jak pîsknul, tak ptáčata vykoukly. Ale nepískaj prckové, když žebraj.

        NTEZAR - Profil | St 28.6.2017 21:53:35

        Kondrakar >> Hezky žebrají o jídlo.-)

          NPiskořík - Profil | St 28.6.2017 21:31:01

          DeProfundis >> Hustý....:o)

          Jeden vykulenej a druhej ospalej.....:o)

            NKondrakar - Profil | St 28.6.2017 21:25:27

            TEZAR >> Tak tady jsou ti mladí. V hnízdě jsou čtyři, ale jeden se nenechal blejsknout. Foceno mobilem na rychlovku, takže omluvte kvalitu.

              NJitkagold - Profil | Ne 25.6.2017 7:45:49

              DeProfundis >> super foto !!

                NTEZAR - Profil | So 24.6.2017 22:00:26

                Letos poslední návštěva jestřábů.Dva mladí už poletují mimo hnízdo a tenhle poslední tam taky dlouho nezůstane.At se jim daří vyhýbat se nebezpečí.

                  NDenny - Profil | So 24.6.2017 18:07:44

                  Jedna z vcerejska,kdyz samec odnasel malou rybu z hnizda.

                    NDenny - Profil | So 24.6.2017 18:05:01

                    DeProfundis >> Moc hezky.My byli vcera u hnizda orlovcu.Samice drepela nahore a hla se jen 2x za nekolik hodin,co jsme to pozorovali,takze fotek jen velice malo.Navic jsem podlehl pokuseni a vytahnul opet Tanron,takze ty fotky nejsou ciste.Zkusil jsem udelat mikronastaveni s tim 1Dx.Na 600mm v pohode,ale pri 150 se vubec nerozsviti,tak jsem to zkusil sestelovat krok za krokem,ale proste to neni dobre.Jeste jsem si vzpomel,pamatujes,jak jsem psal o tech Japoncich,kteri pouzivaji ty zamerovace? Tak jsem patral,proc to pouzivaji a ten duvod je prosty.Urcite jsi sam zazil to,ze nekde neco vidis a kdyz na to zamiris dlouhe sklo,hned se netrefis.Nevim,jak to maji sestelovane,ale slouzi to prave k tomu,ze okamzite trefi to,co vidi.Zameri a pak jen oko presunou na fotak.Oni to ale pouzivaji podle me i na nesmyslne kratke vzdalenosti a netusim,zda to nejak vypinaji,jetli ta laserova tecka pri foceni neni videt.To jen tak pro zajimavost.Tady temer neni den,aby neprselo,kdyz ne pres den,tak v noci,vsude spousta vody,vylite reky,takze mame dovolenou a nic moc nenafotime a ani nic noveho asi neobjevime,chtel jsem s fotovorem,docela jsem se tesil,ale i v mocalech,kde se normalne da chodit v holinach ted je metr a vic vody,tak jsem docela zklamany.

                      NTEZAR - Profil | So 24.6.2017 12:04:19

                      DeProfundis >> Paráda!!!!

                        NDeProfundis - Profil | So 24.6.2017 12:02:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Denny >> dneska jsem byl na kontrole a už jsem pomalu hledal po stromech v domění, že jsou sýci venku, ale po chvíli zvědavci vykoukli. Čekám to každným dnem. Bohužel ostrý světlo z boku, tak to moc nešlo fotit a kdyby se nevyškrábal druhej mlaďoch do vrchní díry, tak jsme ani foťák nevytahoval, ale tohle jsme si musel zvěčnit:-)

                          NDenny - Profil | Čt 22.6.2017 4:05:21

                          jedna ze vcerejska

                            NDenny - Profil | Čt 22.6.2017 4:02:43

                            Z dnesniho foceni.

                              Njirka0 - Profil | St 21.6.2017 22:31:24

                              ,,,

                                NDenny - Profil | St 21.6.2017 14:18:37

                                DeProfundis >> Bylo by paradni,kdyby jsi je trefil tesne po vyletnuti.Videl jsem nekde fotky,jak sedi vedle sebe na vetvi a to bylo strasne hezky.Fotka paradni.

                                  NDenny - Profil | St 21.6.2017 5:36:22

                                  Pod mostem.

                                    NDeProfundis - Profil | Út 20.6.2017 23:15:58

                                    Mladí od sýců už prohlížejí svět kolem dutiny

                                      NDenny - Profil | Út 20.6.2017 1:29:41

                                      Ravachol >> Pokud jsou tam uz treti rok,je velika sance,ze tam nekde v okoli I mohou hnizdit.Jenze je zapotrebi si uvedomit,ze pro ne neni kilometr zadna vzdalenost.

                                        NTEZAR - Profil | Út 20.6.2017 0:39:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Kondrakar >> Tak u nás jsem dneska ty rehky zahradní našel taky.-)