Vše co má peří

Vzhledem k tomu, že diskuze o opeřencích - www.mrk.cz/diskuse.php?id=658562 - byla z nějakých divných důvodů uzamčena, tak by byla škoda, kdyby nevznikla jí podobná. Podotýkám, že jsem pouze zakladatel a veškeré pravomoci v této diskuzi přenechám odborníkům na slovo vzatým.
Prosím vkládejte fotky všech možných ptáků a ptáčků, vodních, horských, domácích mazlíčků a i ptáků ze všech možných koutů světa, a to i včetně ZOO. A v neposlední řadě zde můžete pomoci s určováním, rozmnožováním a vším, co s ptactvem souvisí.
Autor diskuse: zelí - Profil , 25.2.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil

NTEZAR - Profil | Út 6.6.2017 20:35:22

Leďáček >> Díky-taky jim fandím,aby úspěšně vyvedli ty potomky.-)

    NLeďáček - Profil | Út 6.6.2017 18:21:30

    TEZAR >> Máš to moc pěkné , je to napínavé ! Těším se na další ! Já to hledat neumím !!!

      NBušák - Profil | Út 6.6.2017 15:59:38

      TEZAR >> no velký to je pořádně,příště tak chvilku počkám ,jestli něco zahlídnu

        NTEZAR - Profil | Út 6.6.2017 15:55:29

        Bušák >> Na straku je to z moc hrubých klacků a zdá se to velký.Snad kvakoš,nebo volavka...

          NBušák - Profil | Út 6.6.2017 15:38:23

          co je tohle za hnízdo ?jen jsem to cvaknul,nečekal jsem tam

            NTEZAR - Profil | Út 6.6.2017 15:35:29

            Denny >> Je dost velké,ale letos vím ještě o větším,kde jsou také krahujci.Oni to každý rok trochu přistaví a pak to vypadá skoro jako od jestřába.-)

              NBacon - Profil | Út 6.6.2017 9:51:30

              Česká ornitologie slaví!!! Po 11 letech co se v Česku vyskytovala límcovaná labuť zpěvná si loni konečně našla partnera, a letos úspěšně zahnízdily!
              Jde o první hnízdění tohoto druhu na území ČR!
              Jejich domovinou se stal rybník v Chropyni :)

              http://birds.cz/avif/obsdetail.php?obs_id=5561364

                NDenny - Profil | Út 6.6.2017 3:13:41

                Sest hodin jsem od rana slapal a hledal dutinu cervenych datlu.V kazde nove objevene dutine z 99% spacci,je jich zde opravdu hodne.Podle volani se neda najit v podstate nic,nejvic me nastvali zdejsi vrany.Nekolik paru vyvedlo mlade a tak clovek slysi vsude jejich krakani,do toho volani racku a sumeni velkych vln ,protoze misto je na pobrezi jezera.Pripada me,ze v tuhle dobu jsou extremne opatrni,jindy reagovali na zvukovou nahravku a dnes i kdyz nektereho z datlu zahlednu,tak na hlas vubec nereaguji,jsou naprosto potichu a I kdyz je vidavam v podstate na stejnych mistech,jejich chovani se uplne zmenilo.Zvlastni je,ze zmizeli vsichni velci datlove,nevidel jsem je ani nikde sbirat potravu,jak kdyby opustili tohle uzemi nebo je neco ulovilo.Vsechny dutiny,kde loni hnizdili,nebo kde jsem je videl I letos jsou bez zivota :-( Jeden pad cervenych datlu lita k nasi zname na krmitko a cpe se tam marmeladou,ale ti priletaji z jineho uzemi,nez kam chodim.Tihle ptaci jsou rozpelichani a zrejme na jejich vzhledu nepridalo ani sezeni,vypadaji nejak otrhane :-)

                  NDenny - Profil | Út 6.6.2017 2:59:08

                  TEZAR >> Hezke,tam bych spis tipnul jestraba nez krahujce,na fotce vypada to hnizdo dost velke.

                    NTEZAR - Profil | Po 5.6.2017 22:40:34

                    Krahujci už taky krmí.

                      Njirka0 - Profil | Po 5.6.2017 22:24:48

                      ,,,

                        NTEZAR - Profil | Ne 4.6.2017 19:55:42

                        DeProfundis >> Ahoj,tak na jednom hnízdě jsou dva jestřábí dorostenci a druhé hnízdiště je opuštěné.

                          NDenny - Profil | Ne 4.6.2017 2:46:06

                          ....

                            NDenny - Profil | Ne 4.6.2017 2:41:27

                            ....

                              NDenny - Profil | Ne 4.6.2017 2:37:40

                              ...

                                NDenny - Profil | Ne 4.6.2017 2:23:47

                                ...

                                  NDenny - Profil | Ne 4.6.2017 2:19:00

                                  ...

                                    NLeďáček - Profil | Ne 28.5.2017 7:57:43

                                    DeProfundis >> Jako kdyby na něj řval - makej a bez žrádla se nevracej !!! Datlíci opravdu hezcí !

                                      NDenny - Profil | Ne 28.5.2017 0:33:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      ...

                                        NDenny - Profil | Ne 28.5.2017 0:30:34

                                        DeProfundis >> To svetlo v tech lesich to je zkratka problem :-) My dnes zkouseli orlovce,ale bylo to vse na dalku,tak jsem to temer vse vymazal.Bylo ale po dlouhe dobe opravdu moc hezky,kzady jsem si ulovili nejakou sticku,pesan byl s name prvne na rybach a I nejaky ten zaber se udelal I kdyz jsme byli jen na jednom miste.