Vše co má peří

Vzhledem k tomu, že diskuze o opeřencích - www.mrk.cz/diskuse.php?id=658562 - byla z nějakých divných důvodů uzamčena, tak by byla škoda, kdyby nevznikla jí podobná. Podotýkám, že jsem pouze zakladatel a veškeré pravomoci v této diskuzi přenechám odborníkům na slovo vzatým.
Prosím vkládejte fotky všech možných ptáků a ptáčků, vodních, horských, domácích mazlíčků a i ptáků ze všech možných koutů světa, a to i včetně ZOO. A v neposlední řadě zde můžete pomoci s určováním, rozmnožováním a vším, co s ptactvem souvisí.
Autor diskuse: zelí - Profil , 25.2.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil

NTEZAR - Profil | So 27.5.2017 21:30:02

DeProfundis >> Já zas u druhého hnízdiště,které jsem zjara pokládal za obsazené,mám dojem opuštění-ještě tam ale zajdu.Je tam teda taky blbě vidět-moc vysoko a samé větve okolo.-)

    NDeProfundis - Profil | So 27.5.2017 21:26:12

    TEZAR >> to je fajn! Já tuhle našel takovýhle holátko u kání. Ale k jestřábům jsem od tý doby nešel. Tam co jsem je našel bych do hnízda nijak neviděl, je úplně ve špičce smrku. A další jsem bohužel nenašel, ikdyž jsem od tý doby ještě na dvou místek jestřába zaslechnul.

      NTEZAR - Profil | So 27.5.2017 21:19:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      DeProfundis >> Tak dnes potvrzeno obsazené hnízdo jednoho ze dvou párů jestřábů-fotky nic moc,ale mám obrovskou radost !-)

        NDeProfundis - Profil | So 27.5.2017 13:35:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Denny >> tak jsem se tam dneska vydal o 3 hodiny dřív, abych tam měl dobrý světlo. Za 2,5 hodiny, co jsem tam seděl, tak přilítli jen jednou a opět krmil jen samec. Bohužel přiletěl zrovna, když za celý dopoledne přešel snad jedinej mráček, takže byl ve stínu a mě to dalo 1/160s, na 400mm naprd. A to si člověk říká, jak se připraví, jak už to bude mít vychytaný a oni ti stejně nedají šanci:-) Akorát z toho sezení bez pohnutí bolí prdel.

          NDenny - Profil | So 27.5.2017 2:06:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Najit brhliky neni az takovy problem,ty me zatim nikdy na vabeni nezklamali.Bohuzel,vyfotit letovku,tak,aby byla opravdu cista se me zatim nepodarilo,jsou nevypocitatelni,vubec nedokazuu nich odhadnout,kdy vyleti,takze nekdy si rikam ted a pak cvakam do prazdna a jindy jen koukam,jak leti kolem me,protoze jsem vubec nestihnul zareagovat :-)

            NDenny - Profil | So 27.5.2017 1:32:06

            DeProfundis >> Ty datly ti docela zavidim,letos mam jen jednu dutinu velkych a je to tam divne.Zrejme jeste sedi,zadny pohyb a to ani v okoli.Letos je to kolem tech dutit velkych datku takove zvlastne mrtve,temer zadna aktivita.Loni i kdyz sedeli,tak aspon jeden z ptaku se vzdy potuloval kolem a to letos vubec neni,tak doufam,ze je to jen tim,ze sedi a ne ze je neco nesezralo nebo z nejakych duvodu zmenili lokalitu.

              NDenny - Profil | So 27.5.2017 1:27:48

              DeProfundis >> No se svetlem mam sakra problem,i kdyz to neni videt.Dutina otocena na vychod,takze rano a dopoledne,kdy by clovek predpokladal,ze tam bude nejvic svetla je to zastinene skupinou stromu.Me nezbyva nic jineho,nez cekat na kazdou vhodnou chvilku,ale vis sam jak to je,kdyz je dobre svetlo,ptaci poskakujou kolem po stromech nebo shaneji zradlo a prilitnou,kdyz je to ve tme :-)Tohle bylo focene tak na 30 metru pri ISO 4000 a 5 clone,abych dostal rychly cas a v dobe,kdy bylo ostre poledni slunce.

                NTEZAR - Profil | So 27.5.2017 0:20:28

                DeProfundis >> Moc pěkný fotky! Asi jsou ty samice opatrnější-zajímavý.

                  NDeProfundis - Profil | Pá 26.5.2017 23:59:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  TEZAR >> díky, možná se tam dokopu ještě zítra, jestli to stihnu, než mlaďoši vylítnou. Seděl jsem dneska ještě u jedný datlí dutiny, ale ta je otočená přímo na sever, takže focení úplně k prdu... K večeru se tam trochu světla dostalo, tak jedna taková spíš zajímavá, když mladýmu zasvítilo na kus hlavy. Jinak jsem to musel zkoušet s bleskem, ale nemám to moc rád, ty fotky nejsou přirozený.
                  Dneska mě zaskočilo, že jsem po pár hodinách u obou dutin viděl krmit jen samce. Samice ani jednou k dutině nepřilítla, ale opodál se zdržovaly.

                    NDeProfundis - Profil | Pá 26.5.2017 23:47:35

                    R.P. >> především to bude problém přivyknutí si sýčků a pálenek lidským obydlím, s čímž se dá jen těžko bojovat ve větším měřítku. Vysočina už ten problém má dlouho, o ústupu populace sýčka jsem četl už pár let zpátky, jen si ještě tenkrát asi nikdo pořádně neuvědomoval, kam to povede.

                      NTEZAR - Profil | Pá 26.5.2017 22:35:34

                      DeProfundis >> Paráda !

                        NR.P. - Profil | Pá 26.5.2017 22:30:22

                        DeProfundis >> kuny jim dávaj zabrat, ale těch vlivů je spousta, od posečených krajnic po pasti v krajině, u nás pamatuji min. 2 páry, podle kolegy jedny z posledních v JČ, sedával nám před domem na akátu a volal, dnes prý v JČ není známá žádná lokalita, krajina se mění a někteří ptáci to odnášejí, jiným to naopak vyhovuje

                          NDeProfundis - Profil | Pá 26.5.2017 22:25:33

                          R.P. >> tak to je trochu smutnější, než původní zpráva, ale i tak to je lepší, než původní předpoklady. Počítám, že to má sýček podobně jako sýc a tak jim kuna žere samičky s mladejma a proto je víc samců.

                            NGil l - Profil | Pá 26.5.2017 22:23:31

                            Denny >> To se tě nedivím, že jsi za tenhle záběr rád ... :-)

                              NDeProfundis - Profil | Pá 26.5.2017 22:23:23

                              Denny >> já dneska strávil celej den v lese, začal jsem u ledňáčků, kde se moc nezadařilo s focením a tak jsem je nechal v klidu krmit. Pak jsem šel omrknout černý čápy a buď tam sedí na vejcích, teda spíš leží, že není vidět a nebo si to rozmysleli, což mě trochu mrzí, ale tak už to chodí. Kontrola posledně objevenýho puštíka, který nezklamal a čučel tam na mě chvíli z dutiny. A nakonec jsem se pral s focením datlů. Ale nějak jsem to nevychytal časově a dutinu otočenou na východ jsem navštívil až po poledni, kdy to už šlo do stínu, Jsem nečekal, že už budou mlaďoši čučet ven, myslím, že už tam dlouho nevydrží. A tak jedna náhodná "letovka", škoda toho šera v lese, kdy při ISO 2500 mi to nedalo čas rychlejší než 1/500, což je na hraně pro dobrou fotku, ale né letovku. Tak jen dokumentačně.

                                NR.P. - Profil | Pá 26.5.2017 22:18:03

                                DeProfundis >> dneska jsem se o sýčkovi bavil s kolegou co se podílí na projektu záchrany, říkal že sice našli v té oblasti 58 volajících samečků ale že se našlo hodně nových lokalit kde se nehledalo a že hodně jich bylo nespárovaných, takže cesta k záchraně je pořád hodně dlouhá

                                  NDeProfundis - Profil | Pá 26.5.2017 22:14:26

                                  TEZAR >> mě bohužel barel, kde poštolky zahnízdily sundali čezíci, asi se jim to na el. sloupu elíbilo tak, jako těm poštolkám

                                    NDeProfundis - Profil | Pá 26.5.2017 22:11:57

                                    Bacon >> vidím to spíš na "velký" zázrak, ale ty čísla jsou opravdu pozitivní. Tak se třeba jednou poštěstí a vrátí se i na vysočinu.

                                      NDeProfundis - Profil | Pá 26.5.2017 21:23:01

                                      Denny >> parádní záběr! Když je dost světla, nechá se kouzlit:-)

                                        NDenny - Profil | Pá 26.5.2017 11:53:16

                                        Leďáček >> Diky,bohuzel jsem uplne netrefil to manualni ostreni,tak to neni uplne ostre,ale priznavam,ze jsem za tenhle zaber rad.