Vše co má peří

Vzhledem k tomu, že diskuze o opeřencích - www.mrk.cz/diskuse.php?id=658562 - byla z nějakých divných důvodů uzamčena, tak by byla škoda, kdyby nevznikla jí podobná. Podotýkám, že jsem pouze zakladatel a veškeré pravomoci v této diskuzi přenechám odborníkům na slovo vzatým.
Prosím vkládejte fotky všech možných ptáků a ptáčků, vodních, horských, domácích mazlíčků a i ptáků ze všech možných koutů světa, a to i včetně ZOO. A v neposlední řadě zde můžete pomoci s určováním, rozmnožováním a vším, co s ptactvem souvisí.
Autor diskuse: zelí - Profil , 25.2.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil

NBalzer - Profil | Ne 16.4.2017 21:27:52

Ravachol >> Ešte raz vďaka, som rád keď sa ľudom páčia a ešte radšej ak tam zahniezdia :-D Tento rok vyzerá byť zatiaľ nadmieru úspešný.

    NRavachol - Profil | Ne 16.4.2017 21:21:09

    Balzer >> jsem si říkal že to nebudou 3 za den :) to už máš takovou pěknou řezbářskou práci..radost pohledět

      NRavachol - Profil | Ne 16.4.2017 21:02:59

      DeProfundis >> jsem si právě nastudoval že začínaj hnizdit v unoru, tak jsem si rikal ze to treba nejakej jeste stihne najit, ale vyvěšoval jsem pro ně jen 3 budky do cca 6 metru nad zem. Tak treba bude za rok prekvapko - v okolí jsou, v zimě houkali kazdou noc

        NBalzer - Profil | Ne 16.4.2017 21:00:39

        Ravachol >> Vďaka, približne 1-2 dni samotná búdka, potom cca 7 dní kým uschne farba+lak.

          NDeProfundis - Profil | Ne 16.4.2017 20:41:10

          Ravachol >> v lednu je pozdě, to už mají puštíci vybráno, počkej si na příští jaro

            NRavachol - Profil | Ne 16.4.2017 20:17:25

            Balzer >> Si s tema budkama neskutecne vyhrajes - jak dlouho ti trva vyroba takovy zdobeny? Letos jsem vyvěsil v lednu i pro puštíky, ale obsazený jsou zas jen sykorniky, spacci a rehci

              NBalzer - Profil | Ne 16.4.2017 18:15:09

              Ďateľ

                NLutra - Profil | Pá 14.4.2017 21:23:10

                Dnes nad Vysočinou - Novoměstsko, mladý orel mořský. Nějak se setmělo a tak koukám nahoru a on mořák. Stihnul jsem ho akorát prohlídnout dalekohledem. Foťák byl v batohu. L.

                  NBalzer - Profil | Pá 14.4.2017 18:34:41

                  Je to ráááj :-D

                    NBalzer - Profil | Ne 9.4.2017 12:41:31

                    Ešte som si ničo pripravil na jeseň :-D

                      NBušák - Profil | Pá 7.4.2017 9:20:52

                      nej radost mi udělal šoupálek

                        NBušák - Profil | Pá 7.4.2017 9:18:31

                        .

                          NBušák - Profil | Pá 7.4.2017 9:16:52

                          nějaký foto čamráků z víkendu,když něco přiletělo na místo kde jsme chytali rybky

                            NTEZAR - Profil | Čt 6.4.2017 21:08:40

                            DeProfundis >> Tak to je paráda! Mě se jejich páření pozorovat zatím nepodařilo,ale zas to jedno hnízdo mám dobře viditelný-tak doufám,že se povede pár fotek s mladými.-) Ted tam do okolí raději nechodím,abych je neplašil.A včera jsem na starém hnízdě kání viděl nosit větve krahujce-to budou mít velký bejvák.-)

                              NDeProfundis - Profil | Čt 6.4.2017 10:57:31

                              TEZAR >> tak se včera zadařilo:-) Sice na úplně jiný lokalitě, kde jsem se jen tak na blind stavil cestou z práce. A spíš jsem se chtěl jen podívat k podle mapy vytipovaným lesním rybníčkům na obojživelníky. Ale u jednoho jsem zaslechnul jestřábí volání. Tak jsem se s nadšením a maximální opatrností vydal jejich směrem. Bez přehánění jsem se těch 200m přibližoval hodinu:-). Nakonec jsem šikovně schovanej v odrostlejším náletu měl to štěstí je šmírovat i při páření. Než jsem je ale zahlídnul, tak jsem měl i podezření, že to zase dělají sojky. Protože dlouho před tím pářením vydávali podstatně jiný zvuky, než to jejich klasický kikikiki... Když na delší dobu utichli a samec odlítnul, šel jsem omrknout, kam přelítla samice a našel jsem i hnízdo. Ale je na špičce sice hubenýho ale tak 15-20m vysokýho smrku a tak nenápadný, že kdybych neviděl, kam samice letěla, tak ho nemám šanci najít. Takže jakýkoli pozorování dění v hnízdě je nemožný. Ale radost veliká:-)

                                NDenny - Profil | St 5.4.2017 17:31:54

                                Par hylu mexickych na krmitku

                                  NDenny - Profil | Po 3.4.2017 15:34:46

                                  DeProfundis >> My pouzivame tohle

                                    NDeProfundis - Profil | Po 3.4.2017 14:48:29

                                    Denny >> to skládací je samozřejmě tenčí, má to tak cenťák a vypadá to zhruba takhle, ani nevím, kde jsem k tomu přišel:-)https://www.penovehracky.cz/podsedaky/penovy-podsed​ak-sit-it/
                                    Do stanu to je jasný, tam je židlička nutná. Ale předpokládám, že se na stan dostane pořádně až letos, jinak jsem ho používal vždycky jen na zahradě a tam jsem si tahal starou rybářskou klasickou.

                                      NDenny - Profil | Po 3.4.2017 11:55:38

                                      DeProfundis >> My,kdyz chodime ven,tak v aute mame soustavne dve az tri takove peny,ktere jsou velmi lehke,ale slozit nejdou.Rozmer to ma tak odhadem 40 x 40 a na vysku 3cm.Prodavaji to zde pro lovce.Kdyz to beru,tak si to pripinam na bagl.Kdyz jdu ale se stanem,tak s sebou tahnu takovou tu klasickou zidlicku,co se pouziva na ryby,protoze drepet tam treba 5 a vic hodin uz prece jen je narocnejsi.Ten odkaz jsem poslal jen jako zajimavost,je dobre,ze ta jejich trojnozka unese 250 kg,ja mam pres stovku a rozpadaji se pode mnou zidle jedna za druhou :-))

                                        NCajzik - Profil | Po 3.4.2017 8:34:25

                                        Zdar lidi, tak se synek šel vy ču..., a co tam neleží u stromu? Snad to na 13ti letýho kluka jde.