Vše co má peří

Vzhledem k tomu, že diskuze o opeřencích - www.mrk.cz/diskuse.php?id=658562 - byla z nějakých divných důvodů uzamčena, tak by byla škoda, kdyby nevznikla jí podobná. Podotýkám, že jsem pouze zakladatel a veškeré pravomoci v této diskuzi přenechám odborníkům na slovo vzatým.
Prosím vkládejte fotky všech možných ptáků a ptáčků, vodních, horských, domácích mazlíčků a i ptáků ze všech možných koutů světa, a to i včetně ZOO. A v neposlední řadě zde můžete pomoci s určováním, rozmnožováním a vším, co s ptactvem souvisí.
Autor diskuse: zelí - Profil , 25.2.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Piskořík Profil + DeProfundis Profil

NDeProfundis - Profil | Po 3.4.2017 4:23:59

Denny >> já, když už teda beru bágl s technikou, tak tam mám takovej plastovej skládací "podsedák", je to taková lehká pěnová guma. A když není sucho, abych si kecnul do mechu, tak to hodím na pařez a mám sedačku jak vyšitou:-) Podle mě je ta skládací židlička jen další krám na bágl a zase takový využití v tom nevidím. A že si vždycky sednu s chutí, protože moje záda trpí tou pomalou chůzí jako čert.

    Nlevhan - Profil | Ne 2.4.2017 19:42:39

    jedna vcerejsi

      Njirka0 - Profil | So 1.4.2017 22:21:47

      DeProfundis >> Ahoj Romane,neměl jsem možnost odpovědět,písnu SZ až se dám dohromady.Dnes ale ne,díky.

        NDenny - Profil | So 1.4.2017 13:27:39

        Ono to zdanlive s ptactvem nema nic spolecneho,ale toulame se s fotakama,tak jeden postreh.
        Asi pred mesicem ,kdyz jsem cetl stranky jednoho amickeho amaterskeho fotografa,jsem zaregistroval,ze doporucuje na ty nase ruzne toulky s fotakem,kdyz toho tahame pomerne dost,velmi lehkou zidlicku.Vyrabi to Svedi,ale bohuzel ta cena je opravdu vysoka.Nezjistoval jsem,zda se to prodava doma a za kolik,koukal jsem jen na mistni trh.Me zaujako to,ze je to velmi skladne,velmi lehke a hlavne,kolik je udavana nosnost. Zdanlive mnohem pevnejsi ruzna kempova nebo rybarska kresilka techto parametru vubec nedosahuji.Tohle sice neni na nejake komfortni sezeni,aby si clovek na tom pohodlne odpocnul,ale urcite mnoho fotografu,lovcu a dalsich,kteri vyrazi na delsi tury nekam ven mozna oceni.Mate s tim nekdo nejake zkusenosti?
        http://www.walkstool.com/comfort

          NBalzer - Profil | So 1.4.2017 11:45:41

          Foto znášky z inej búdky, na ktorej som tento rok nepozoroval žiadny pohyb. O to väčšie bolo moje prekvapenie.

            NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 12:43:47

            já 2 >> Ja z toho sundal ty celni drzaky na zbran,nalepil tam desku se sroubem na stativovou hlavu a do tech vyklenku na stranach pridela drzaky na konstrukci.Uvidim,co tomu rekne vodni ptactvo az to dam na vodu snad se nebude moc bat :-)

              Njá 2 - Profil | Pá 31.3.2017 12:41:25

              Denny >> Tak to je dobrý, to odneseš kam je třeba.. Jen v zimě na tom bude zima, ale tam u vás možná takové zimy ani nejsou, ne?

                NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 12:37:35

                já 2 >> Abych se priznal,tak vahu nevim,musel bych se podivat,je to oprene v garazi o zed :-) Mozna je vaha I na strankach vyrobce.Ale vezmu a jdu naprosto v pohode za ty madla se to nese dost dobre/Muj odhad deset mozna o neco vic kg,fakt nevim.

                  Njá 2 - Profil | Pá 31.3.2017 12:31:13

                  Denny >> Tak to je fakt luxus. Co to váží? NA tom klidně celej den

                    NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 12:30:04

                    Tady od nich jeste jedno propagacni video,takze je jasne,ze kdyz to udrzi chlapa a psa,tak fototechnika je tam opravdu v bezpeci.
                    https://www.youtube.com/watch?v=6yEzHLoxagY

                      NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 12:23:44

                      já 2 >> Tak jsem to nasel,jen jak jsem psal,trosku jsem to upravil,takze po tranach mam drzaky na konstrukci,ktera nese maskacovinu.
                      http://mudbob.net/

                        NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 12:14:41

                        já 2 >> To,co me koupila Jitka je opravdu bezpecne,takze se nemusim obavat nejakeho prevrzeni a ztraty techniky.Dej me chvilku,zkusim do na netu dohledat.

                          Njá 2 - Profil | Pá 31.3.2017 11:54:48

                          Denny >> Je to šílený, ale když jdem fotit spolu tak si s tou 400 připadám jak školáček

                            Njá 2 - Profil | Pá 31.3.2017 11:54:12

                            Denny >> Já bych na tohle chtěl belly boat, ale asi bych tam s foťákem zase nevlezl. A teď bych si chtěl koupit podvodní kompakt...
                            Neopreny... to znám, dřív jsem se potápěl a najít něco pohodlného... škoda mluvit

                              NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 11:51:09

                              já 2 >> 800 je strasny delo,ale moc spatny na prevoz,tedy na prelet,je to dlouhe :-)

                                NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 11:50:29

                                já 2 >> Ja jsem na to take dost opatrny,ale prolezam baziny a ruzna mista,kam obycejne lide neprijdou,tak nejake riziko pochopitelne vzdy je.Loni jsem zacal uvazovat o fotovoru a kdyz Jitka videla,ze to myslim vazne,tak me koupila neco,co se zde vyrabi pro lovce,co me i udrzi nad vodou,kdyz by bylo potreba,da se s tim I splavit klidna reka apod.Jen jsem to troslu "vylepsil",Jitka na to usila z maskacoviny kryt a ted to ceka na pouziti.Loni nejak na to nebyl cas a hlavne,neopren,ktery jsem objednal byl asi delany pro trpasliky,tak jsem se do nej nedostal.Pri berezich se nechaji pouzit dejchace,ale v tech bazibnach je spousta pijavic a nerad bych vylezl a byl jimi obaleny,to jsem uz kdysi zazil :-))) Takze letos ho snad dam na vodu a udelam par snimku ktere ze brehu nejsou mozne.Je sance se dostat na dosah k pelikanum a dalsim vodnim tvorum.

                                  Njá 2 - Profil | Pá 31.3.2017 11:44:36

                                  Denny >> To je jeho, ale teď fotí hlavně 800, dost toho prodal a nevím jak často aktualizuje

                                    Njá 2 - Profil | Pá 31.3.2017 11:39:33

                                    Denny >> Já myslím, že ta civilizovaná zvířata ví, že tě nemají kousat! Asi bych byl fakt posr... až za ušima. A máš pravdu, všude je něco, ale medvěda už jsem jedl, kapibaru ještě ne... Jenže jak se znám, tak bych jenom chytal ryby a na focení se nedostal... Ale ono se dá fotit i tady. Jen se strašně o techniku bojím, tak s tím nechci na vodu... a tak. Jen tak mimochodem, pořád mám na ploše toho orlovce

                                      NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 11:39:01

                                      já 2 >> To jsou fotky tveho strejdy? Koukam tam I na vybaveni,mnohokrat jsme s Jitkou probirali ty skla s oznacenim DO,vidim,ze je tam 400 ale moc recenzi jsme o nich nenasli,asi to neni az tak rozsirene,jak by se cekalo.

                                        NDenny - Profil | Pá 31.3.2017 11:35:49

                                        já 2 >> :-)) Myslis,ze by te to zachranilo? :-)) Je pravdou,ze v tech teplych krajich se foti mnohem snadneji nez treba v Cechach.Je to stejne,jako fotit treba tady a nebo v Everglades,proste se dostanes k ptactvu a zveri mnohem snadneji,mnohem vic druhu a rozmanitost prostredi spolecne s pocasim vsemu nahrava. Je fakt,ze treba medveda tam clovek nevyfoti,ale na druhou stranu na Alajasce taky nepotkam kapybaru :-)))