Fotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?

Pokud rádi fotíte živočichy a přírodu kolem vody a netoužíte si pořizovat zrcadlovku s drahým objektivem,je tato diskuse pro Vaše fotky.Nejde ani tak o super kvalitu obrázků,jako spíš o zachycený zážitek.Proto své fotky doprovázejte komentářem,případně i názvy zvířat.Samozřejmě by to neměly být vyložené mazanice,z kterých by nebylo nic poznat.-) Vím,že diskusí na podobné téma je tu víc,ale možná sem budou dávat své fotky ti,kdo by se mezi tzv.profíky neodvážili.-) Nebudou zde tolerovány provokace a sprosté hádky.Jinak se těším na Vaše zážitky z naší krásné přírody a s živočichy,které se Vám podařilo zvěčnit. Poděkování budou dávána za zajímavou fotku,nebo za celý soubor fotografií.
Autor diskuse: TEZAR - Profil , 28.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Bušák Profil + Petr64 Profil

Když jdete rybařit,berete si sebou na focení :

A) Tablet2%

B) Mobil55%

C) Kompakt17%

D) Zrcadlovku13%

E) Kombinaci zde uvedených možností12%

Od 16.2.2016 hlasovalo 365 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Erva - Profil | Út 16.6.2026 20:11:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

MobiloFka , lelek.lesní - junior

    torwald - Profil | Čt 28.1.2016 21:41:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Mobilem Nokia X3-02

      alžběta - Profil | Čt 28.1.2016 21:40:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Nejdříve jsem fotil klasickým levným plastovým olympusem, sloužil, ale fotky nic moc. Když přišla koupel, tak to rozchodil. V době, kdy opouštěli tyto foťáky trh, jsem fotil po prsa ve vodě, to byla jeho poslední akce. Počítám, že teď už by mohl hnít někde u břehů Ameriky i s jednou fotkou, která mi fakt chybí.
      Tak jsem si koupil zrcadlovku Canon za 14750 korun. Když jsem si jí vycvičil, dělala super fotky, ale byla fakt ohromně nepohodlná. Odjela se mnou jedno Švédsko. Jednu koupel rozchodila. Pak jsem při házení věcí do auta jí zapomněl na silnici a kolega jí přecouval autem. Objektiv vydržel, ale krabice dostala KO a oprava za čtyřku už mě v době digitálů odradila.
      Digitál jsem našel na sjezdovce v Rakousku. To se později ukázalo jako pro mě na ryby ideální volba.
      Pak jsem měl dva 2 MPX fotomobily, sice to bylo pohodlné, ale fotky na úrovni plasťáku.
      Dnes mám chytrý telefon s 10 MPX foto a jsem spokojen, ale už je po koupeli a není to už ono.
      Líbí se mi i názor, že nejhezčí fotky zůstávají v hlavě.

        Bušák - Profil | Čt 28.1.2016 21:39:28

        TEZAR >> to určitě jo,já ale radči nějakou dodávku

          Radunak - Profil | Čt 28.1.2016 21:38:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Já se v tom nevyznám ;)). Nikon Coolpix L110 a tuhle nějaký písmenka..

            TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:35:37

            S&F - pescador >> :-))))

              TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:34:57

              drvoštěp >> Koukám na to jako blázen-tohle jsem fakt nečekal-ještě jsem si včera večer říkal,koho budu muset pozvat,abych tu nebyl sám za trapáka...-)))) Mám fakt radost!-)

                S&F - pescador - Profil | Čt 28.1.2016 21:33:55

                TEZAR >> Rozkaz :-)

                  TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:32:48

                  S&F - pescador >> Jsi tu vítán,takže fotit,fotit,fotit...-))))

                    TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:31:29

                    mrkef >> Já většinou to samý-to se shodnem.-) A nedávno jsem se trochu naučil ty fotky v počítači ještě poupravit,takže spokojenost.-)

                      drvoštěp - Profil | Čt 28.1.2016 21:29:56

                      TEZAR >> Se Ti to tady rozjelo ;)))

                        S&F - pescador - Profil | Čt 28.1.2016 21:29:52

                        TEZAR >> Ahoj Luboši. Jj. tohle už byl pěkný macek :-)

                          TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:29:27

                          Radunak >> A jaký parametry má ten tvůj kompakt-nevypadá zas tak zle.

                            mrkef - Profil | Čt 28.1.2016 21:26:36

                            TEZAR >>
                            nechávám to většinou na automatice ... a zvládá myslím dost ...
                            je mrňavej ... pohotovej ... :o)

                              TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:25:35

                              Bušák >> V těch bysme byli na sumcích Kingové...-))))

                                TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:24:26

                                mrkef >> Mě taky-ale musel jsem si zvykat na ta ovládací tlačítka.-)Ale spokojenost.

                                  Patˇas - Profil | Čt 28.1.2016 21:22:19

                                  RST >> Já tomu věřím, ale chce to i zkušenost. Foťák jsem jednou měl pučenej, celkem hovádko a fotky katastrofa i na automat. Absolutně sem si nevěděl rady, jak to nastavit, chyba nebyla ve fotoaparátu samozřejmě. Pak sem byl nas...ej, že táhnu takovej těžkej krám:-) Musí se to prostě i umět fotit. Jednou jsme byli taky s rodinkou u fotografa, pěkný fotky na pohled, tak se zaplatili poukazem, poděkovalo se, no a pak je viděl známej co se tím živí už mraky let a dost koukal, že tohle jako za peníze? :-) Proto jsem se ptal jak poznám kvalitu fotky, podle mě to dokáže jen profík. Nemyslím jen barevnost a kontrast. Ale je fakt, že kapra mobilem tak zvěčnit nedokážu, na to tady profíci jsou:-) Měj se fajn.

                                    TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:22:18

                                    Ghoost >> Jsem asi trochu cvok,ale nejvíc se mi líbí ta tvá druhá fotka s těmi mraky-tu bych si klidně dal zvětšit na stěnu.

                                      Bušák - Profil | Čt 28.1.2016 21:21:59

                                      Ghoost >> kdybych si nezničil foťák v mobilu používám ho stále,uplně mi to stačilo

                                        TEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 21:19:55

                                        Ghoost >> Paráda!-Přesně takhle jsem to s touhle diskusí myslel-mít u fotek na něco pěkného vzpomínat...-)

                                          Bušák - Profil | Čt 28.1.2016 21:19:37

                                          Macinek >> parádní káry

                                            Červené karty: rover, keltt