Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Erva - Profil | Ne 10.1.2016 18:51:28

zelí - Kuwa kde si, bobr schání Nikona a chce radu !! :-)))))

    Erva - Profil | Ne 10.1.2016 18:50:07

    Orion24 - Casio to myslí dobře , dnes ty kompakty jsou našlapané a hlavně koupíš a máš vystaráno žádné přemýšlení nad objektivy který je lepší atd , tady jedeš jen s tím co má a když je to ultrazoom tak se podíváš kolikrát dál než se zrcadlem a sklem o ohnisku 600 mm , i když jsou i kompakty kde se dá měnit objektiv .

      zelí - Profil | Ne 10.1.2016 18:48:12

      sakra to je masaker,ale přelouskal jsem to:-))))

      Ale jedna veta me teda zarazila!!!

        Casio - Profil | Ne 10.1.2016 18:41:22

        Erva >> Před snímačem. Jinak ty víš co já upřednostňuju nebo spíš jak se k tomu stavím.

          Erva - Profil | Ne 10.1.2016 18:37:38

          Casio - Někde jsem četl že snímače jsou totožné a asi hlavní rozdíl je že nemá před zrcádkem fitr , tedy měl by kreslit ostřeji .

            Píňas - Profil | Ne 10.1.2016 18:36:54

            b.gun >> no vidíš a zrovna tady jsme jedna canononikonácká spokojená banda a rozhodně se nehádáme co je lepší,naopak

              MB - Profil | Ne 10.1.2016 18:35:17

              Erva >> 5500 má stejný snímač jako 7100 ... Nemluvě o tom že 5200 se nadále držet a vem do ruky tělo 55oo

                Casio - Profil | Ne 10.1.2016 18:33:27

                b.gun >> No ptám se, pokud ano pak je to v pořádku.

                  Casio - Profil | Ne 10.1.2016 18:32:12

                  Orion24 >> tak je kompakt a kompakt... já zase nefotím ryby protože s tím co mám vše k zrcadlovce se nechci rvát k vodě. Pokud vážně stojíš o zrcadlo vem ho. Na výlety a rodinu si jí užiješ ,jen co objevíš její možnosti.

                    Orion24 - Profil | Ne 10.1.2016 18:31:07

                    b.gun >> ako pozeram vystup a test tohto Pentaxu...
                    http://www.pentaxforums.com/reviews/pentax-k-s2-rev​iew/sharpness-noise.html
                    uplne mne ti evystupy stacia....napriklad ten kohut....(otazka ci to dosiahnem..hadam sa to naucim)...:-)

                      b.gun - Profil | Ne 10.1.2016 18:29:10

                      Casio >> Proč bych si měl ulevovat? Mám, co mám, a jsem s tím spokojen. Co pro mou potřebu potřebuji, to si pořídím. A u diskuzí se pak už jenom bavím tím, jak si majitelé těchto dvou značek vytrvale měří pindíky při dohadování, která z nich je lepší.

                      Ale jo, je jedna věc, kterou závidím, a tou je tento objektiv - http://goo.gl/3Eb7Uu .

                        Casio - Profil | Ne 10.1.2016 18:28:17

                        Erva >> to neřeš .... když to nechápeš ...co třeba snímač ...?

                          Orion24 - Profil | Ne 10.1.2016 18:28:13

                          Casio >> kompakt ma taky vystup..aspon ten co mam ja..ze to mozem rovno fotit mobilom...a ani ten ma neuspokokuje..takze nefotim radsej vobec :-)

                            Erva - Profil | Ne 10.1.2016 18:24:54

                            Casio - Nechápu , ale jako rozdíl za wifi 8000 kč je trošku úlet , mám na mysli D 5200 a D 5500 , jako co si budem , o moc velký posun to není ani když přejdu z 5200 na 7100 nebo 7200 a to myslím opravdu vážně , ten rozdíl je tam hlavně cenový , než by bylo třeba ISO 12000 u 7200 tak jako u 5200 třeba ISO 1600 , to by byla jiná paráda !!

                              Casio - Profil | Ne 10.1.2016 18:22:52

                              Orion24 >> tak ne shit, ale pokud chci zrcadlovku tak musí mít vlastnosti které nejsou kompromis. Je to složitější ,spíš hodně věci na vysvětlení co fotografii ovlivní. Pokud to myslíš vážně kup co jsem psal níže. Pokud jen cvakat fotky ,bude lepší kompakt. Ono na ty ryby bude taky lepší , uvidíš sám ,už takhle se tahá věcí ...

                                Orion24 - Profil | Ne 10.1.2016 18:18:23

                                Casio >> takze 5200, 53000, 5500 su shit?..:-)

                                  Casio - Profil | Ne 10.1.2016 18:17:48

                                  Erva >> no na ryby nemá cenu pořizovat zrcadlo ,no nemá. A pokud zrcadlo na focení jako takové tak ani ta 5200 :-))))

                                    Orion24 - Profil | Ne 10.1.2016 18:16:13

                                    b.gun >> nie asi sa nechcem posunut dalej(a ak ano to budem riesit potom)
                                    chcem co najmensiu zrkadlovku(pre vahu a skladnost na potulky), odolnu utesnenu-aspon nejako...
                                    kompakt nechcem....
                                    v tomto mam celkom jasno....
                                    a fotiti ryby a emocie z ryb :-), rodinku a potom ako s atulam po horach(hlavne v zime ..sneh)...to su moje poziadavky...
                                    kolko skiel a ake?...to mi vobec neni jasne...ak treba 3ri budu 3ri....

                                    mozno taky poddotaz...moc upravovat v programoch sa mi to nechce :-)

                                      Erva - Profil | Ne 10.1.2016 18:15:35

                                      Casio - Ale co ti pomůže rada , já tu 5200 taky kupoval vesměs na ryby a pak jsem začal chodit po venku , že když už je záruka tak ať cvaká , no a nějak mě to chytlo , tohle přeci nemůže vědět , jak říkám pokud jen na fish a nechce se nikam posunovat , tak dle mě stačí i D 3300 .

                                        Casio - Profil | Ne 10.1.2016 18:13:34

                                        b.gun >> ulevil sis?