Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 18:12:20

Hugo Fisher >> vidim to podobne...pretoze to co pozeram fotaky vsetky maju pozadovany vystup vo fotkách...co ocakavam...len to aj zrealizovat....:-)

    Nb.gun - Profil | Ne 10.1.2016 18:11:47

    Orion24 >> Máš ambice někdy v budoucnu přejít na full frame? Pokud ne, projdi si recenze nabízených aparátů různých značek v cenové relaci, kterou jsi schopen a ochoten obětovat, ujasni si, co by se ti líbilo za výbavu a pak se poraď o konkrétním modelu někde na tématických stránkách na netu. Hlavně se nechoď ptát někam do obchodu - tam mají v nabídce dvě, maximálně tři značky a o ostatních se tváří, jako že snad ani neexistují. A jestli se ti líbí Pentax, kup si klidně Pentax, pokud ti z porovnání vyjde příznivě. O to víc tě pak budou bavit šarvátky šulinů s Nikony a Canony o tom, které z těch jejich cvakátek je lepší...

      NErva - Profil | Ne 10.1.2016 18:11:17

      Hugo Fisher - Myslím že jsi tím napsal vše , další věcí je úprava fotek , ať photoshop , Zoner atd . a ty nej fotky jsou upravovány asi hodně , teda dle mě :-))

        NErva - Profil | Ne 10.1.2016 18:09:08

        Casio - To je přesně můj případ , ale je tam pořád ale , na ryby asi stačí fakt i D3000 , ale pokud ti to něco řekne a začneš chodit po venku a fotit , tak je jasné že mu to stačit nebude a bude se chtít posunout dál , tak jako ze sklama :-)))))

          NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 18:05:43

          Orion24 >> ...protože kdybys chtěl do budoucna fotit na FX je dobré kupovat rovnou FX objektivy . Objektiv pokud s ním nešvihneš je věc na pořád. Ten rozdíl FX DX pokoukni na netu. :-)

            NHugo Fisher - Profil | Ne 10.1.2016 18:04:15

            Orion24 >> ja fakt nevim, zda jsem ten spravny, kdo by mel v tomto radit. Muj nazor je ten, ze dnes foti vse skvele. Takze s zadnou novodobou zrcadlovkou od Nikonu neudelas chybu. Ac to zni asi blbe, je to fakt jen o tom, kolik clovek muze/chce uvolnit prachu. 90% vsech klasickych situaci, co te v zivote potkaji, odfotis krasne i s nejlevnejsi zrcadlovkou a zakladnim sklem. Zaklad je vedet, jak fotak nastavit a poladit, abys z nej casem tezil maximum. Coz je dle meho nejvetsi pruser vetsiny z nas - resime techniku, ale neumime ji poradne vyuzivat.

              Nkaňka - Profil | Ne 10.1.2016 18:03:42

              Orion24 >> Možná ti to pomůže ve výběru , mě to pomohlo :-))
              Jsou tam i jiné zajímavé články , třeba se budou hodit i ostatním návštěvníkům této diskuse .
              http://www.fotoguru.cz/nejlepsi-fotoaparaty/

                NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 18:02:30

                Orion24 >> ale není velká,vážně, D7200 je nej volba, pak základní objektiv Nikkor 16-85. Tam je to složitější ,existují DX FX .. to je ale na dýl .:-)

                  NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:59:19

                  Erva >> to je chyba , pokud nebaví ,neposuneš se. :-(

                    NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:58:16

                    Orion24 >> Vezmi to tak. Kolik máš peněz na koupi těla , resp. kolik si můžeš dovolit. Počítej s tím ,že pokud Tě to začne bavit počítej že půjdeš s nároky výš a tam hrozí prodělek při prodeji a upgrade. Vezmi rovnou D7200 a vem na to jed , že budeš nadmíru spokojený! :-)

                      NHugo Fisher - Profil | Ne 10.1.2016 17:53:45

                      Orion24 >> muj nazor se zde nebude libit a mozna asi ani nekoresponduje s poslednimi trendy, ale ja bych volil jedine mezi Canon a Nikon. S tim, ze v dnesni dobe bych se priklonil k Nikonu (a to sam fotim na Canon). Pak uz je to jen o financich, zejmena s dobrym rozmyslem o tom, co chce clovek fotit a jake pro to nasledne potrebuje dalsi skla (pokud vubec).

                      Jinak pokud bys resil ciste odolnost proti vode, tak myslim, ze Pentax neco takoveho delal. Ze to zrcadlo lide omyvali doma ve sprse. :) Ale uprimne, ja nestiham sledovat posledni vyvoj. Nevim, jakl je na tom treba ted Sony. Fakt netusim. Jsem v tomhle konzerva a proste ze zkusenosti vim, ze nejvic dodatkoveho prislusenstvi v jakekoli podobe existuje na Canon a Nikon.

                      neporadil jsem, promin :)

                        NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:49:53

                        Hugo Fisher - 10.1.2016 1o:48:24 >> tak co by si odporucal?....chcem relativne malu ...sikovnu zrkadlovku....od profi fotografa mam na mile daleko :-), v podstate zaciatocnik

                          NHugo Fisher - Profil | Ne 10.1.2016 17:48:24

                          Orion24 >> pro me ano, pro jineho ne. Vse je o prioritach daneho fotografa a u fototechniky vlastne jen o financich.

                          Ale nebral bych utesneni proti prachu a vlhkosti jako zasadni vec pri vyberu stroje.

                            NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:47:57

                            Orion24 >> to vysrážení zatěsnění taky nezachrání.

                              NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:45:15

                              Orion24 >> Počkej ,počkej , já neříkám že zatěsnění není dobré,u mně dokonce důležité, jen aby ses na něj nespoléhal až moc !! :-)

                                NErva - Profil | Ne 10.1.2016 17:43:30

                                Hugo Fisher - Já se taky přít nechci , jen tyhle základní těla a utěsněná nejsou tak jak si mnozí myslí .

                                  NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:43:12

                                  Casio >> aj prach neni zla vec....nemusis tak casto cistit čipes :-)

                                    NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:42:58

                                    Erva >> No a kolikrát jsi už vyzkoušel co a jak ? :-))

                                      NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:42:26

                                      Hugo Fisher >> takze podla teba to utesnenie zmysel ma?...ze?

                                        NHugo Fisher - Profil | Ne 10.1.2016 17:36:48

                                        Erva >> aniz bych chtel vest nejake spory, odfotil jsem se zrcadlem a zoom i pevnym sklem uz nespocet krute destivych scen. A ano, prselo na me i na techniku. Takze bych to nebagatelizoval, ze "nikdy neni".