Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:25:40

Orion24 >> nene jen jsem zjistil ze uz tady neni ryba ktera by me zase vlila ten spravny lovecky,vlačkařský pud do zil. A k tomu vsemu vyplenené a zdevastovane reky lidma,takze vlastne nevim co bych tam delal:-(((( Ale v pripade foceni je to uplne jine.Tam prozivam adrenalin pokazde kdyz jdu nahanet lednacka nebo volavku a věř ze vzdy odchazim uspokojen a nemusim mít ani jeden snimek na karte.Asi jsem se zblaznil

    NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 19:24:04

    Orion24 >> vidíš,už jsi na dvou a pak ještě přijde 70-300,400-600 a tak dále a tak dále :-)

      NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:22:55

      Casio >> vysvetlis mi v skratke co je FX?...nejaka vysia rada?...

      nema ten objektiv co si dal nejaku vysoku svetlost?...

        NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 19:20:32

        Orion24 >> ono nafotíš cokoli s čímkoli. :-) hory resp. krajinu s objektivem co má méně milimetrů v ohnisku . Jinak ..já kdybych po zkušenostech a kupování následném prodeji se ztrátou by šel fakt do objektivu http://www.megapixel.cz/nikon-16-85mm-f35-56-g-af-s​-d-xed-vr. Pokud bych nechtěl výhledově právě do toho FX....

          NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:20:14

          cim viac do toho vidim...tym som z toho vecsi jelen.....

          zatial to vidim na nejake skolo 18-135....a k tomu nejake 40-50..s vysokou svetlostou?

            NErva - Profil | Ne 10.1.2016 19:18:17

            Orion24 - Myslíš že pevné sklo je menší ??

              NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 19:17:28

              Orion24 >> to nejde takhle jednoznačně říct ale jedno vím jistě,určitě nezůstaneš u jednoho skla

                Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:17:02

                Orion24 >> drive jsem tahal a compakt a potom normalne zrcadlo,ale ja uz na ryby nechodim,tak to neresim.Ovsem ale kdybych chodil tak ted uz jenom se zrcadlem

                  NErva - Profil | Ne 10.1.2016 19:15:48

                  Píňas - Já ho tam tahám , je to sice věc větších rozměrů ,ale už jsem si tak nějak zvyknul , hlavně jsem pořídil povoz , stejně jezdím pískovny , tedy vodní zdroje 1a 2 stupně ochrany , tak všude pěší :-))

                    NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:14:48

                    Píňas >> takze take pevne sklo....staci?...urcite je mensie(co uvitam)..su aj utesnene?....

                      Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:14:31

                      Tak a foceni lišek je v haji:-(((((((((

                      Zustalo me akorat foceni Orla belohlaveho s rybou:-))

                        NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:13:19

                        zelí >> vidis ty si vlackar...co tahas ty?...:-)

                          NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:12:22

                          Casio >> gro vlacim....teda toho moc nenafotim pomimo :-)..
                          bez zoomu ale asi s tymi sklami nenafotim v zime hory?...len sa pytam...

                          zatial som vo faze studia...hltam info..napriklad to 1,4..1,8 u objektivu viem vo co gou :-)

                            Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:07:25

                            Ja kdybych chodil na ryby,tak i tam bych tahal zrcadlo!!!:-))

                              NErva - Profil | Ne 10.1.2016 19:05:54

                              Orion24 - To už se musíš rozhodnout sám , kompakt má výhodu že je malí , skladný , u zrcadla ti asi jedno sklo na všechny situace stačit nebude , ale zrcadlo je zrcadlo :-)))

                                NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 19:05:43

                                Orion24 >> ptal jsem se jestli třeba na rybách i ..nevím kobylky.. kytky..
                                On taky existuje pojem pevné sklo ..bez možnosti zoomu, ten ale v poho nahradíš krokama.
                                Super objektiv je Nikkor 50/1,4 nebo 35/1,8 (levnější) jsou to malý objektivy ale super!!!
                                Takže možnost D7200+ Nikkor50/1,4 nadlouho budeš mít s kvalitou vystaráno!!! Koukni na ceny .popř. se zeptej proč.

                                  NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 18:57:29

                                  Erva >> len kopakt s ultra zoomom...je uz vahou kde zrkadlovka..a je casto bez menenia skla...kdyby neco....

                                    NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 18:56:07

                                    Casio >> asi hej...ked sa budem tulat po potokoch nebudem fotit...pre mna je dolezitejsie....rybu pustit bez poskodenia ako ego fotka...ale ked budem na clne...kde mi vaha fotaku nehra rolu kludne to cvaknem......pripadne fotak v aute a ked sme partia a chyti s apekna ryba skocim po neho
                                    a bude aj na ine ako ryby...tulacky s rodinkou a rodina

                                      Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 18:52:41

                                      Erva >> tak at si ho koupí:-)))

                                      Jinak pracovni odpoledne:-(( a ted pujdu koupat kocoura:-))))

                                        Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 18:52:01

                                        b.gun >> Ja doufám že jsi nemel na mysl nas tady s tema šulinama.!!!!!

                                        Mam takovy pocit ze jsme si zatim toho pindika neutrhnul ani jeden a je jedno jestli Canonak nebo Nikonista.Vzdy jsme to brali s nadhledem a s vtipem nam tolik vlastním ty šarvatky ktere zminujes.

                                        Věř že Já a ani ostatni ( pevne tomu verim ) si určite nehoni ego v diskuzi na Mrku.