Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NErva - Profil | Ne 10.1.2016 14:15:53

Filip00 - No nastaven ,ale jaký je Exif dané fotografie , něco jiného je nastavení fota na ISO 125-1600 to je podle mě nastaveno tebou přímo v ve foťáku , nebo jen rozsah ISO ve foťáku a je rozdíl jestli je fotka vyfocena v daném prostředí na ISO 125 , nebo na ISO 1600 , tedy potřeboval bych údaje dané fotky např. čas 1/ 125 sec. clona f 6,3 ISO 250 , ale podle mě je něco špatně nastaveno ve foťáku nebo pořád málo světla a i přes vcelku vysoké ISO .

    NFilip00 - Profil | Ne 10.1.2016 14:09:34

    Erva >> tak byl nastaven ten snimek u Pentaxe

      NErva - Profil | Ne 10.1.2016 14:07:22

      Píňas - Já chci jen tělo , na skla hážu bobek :-))

        NErva - Profil | Ne 10.1.2016 14:06:54

        Filip00 - A to jsou hodnoty z jakého foťáku ?? Bylo by dobré zjistit hodnoty někté z vložených fotek a ISO 125 - 1600 je podle mě rozsah nastavení , ne přímo exif daného fota .

          NErva - Profil | Ne 10.1.2016 14:02:51

          Píňas - Jasan uvidím jak budou finance , pokud by jsem měl možnost tak koupím nové tělo daleko dřív a buď by jsi bral to moje , nebo bych jej poslal do světa , nebo taky možná nechal jen na rybky - výhoda při samofocení z fish - tedy výklopná displej a z náhledem se odfotím sám , což D 7100 a ani D 7200 nemá což mě trošičku vadí a taky jej využívám u makra .

            NFilip00 - Profil | Ne 10.1.2016 14:02:46

            Erva >> odstín snímku jas, 12M 16:9, vyvážení bílé AWB,citlivost auto, ISO 125 - 1600

              Njaa1959 - Profil | Ne 10.1.2016 14:00:24

              Soulfish >> Díky, dostačující, abych to na dálku nekupoval. Už tak mám zbytečností habaděj a zřejmě bych se toho pak nezbavil:-)

                NErva - Profil | Ne 10.1.2016 14:00:11

                Filip00 - Hmm., pěkná práce , některé fotky jsou mázlé ,ale to není problém který řešíme , fotíš v jakém režimu a jaký byl čas , clona , ISO ??

                  NErva - Profil | Ne 10.1.2016 13:56:59

                  Píňas - I to je řešení :-)) Tak to už jdu hledat co koupím za tělo , i když mám vybráno , ale furt mě tam lítají D 7100 a 7200 :-)) Nebo že bych si počkal na D 500?? :-))

                    NFilip00 - Profil | Ne 10.1.2016 13:56:31

                    Erva >>

                      NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 13:52:18

                      Erva >> já mu to říkal,uvidíme jak se rozhodne,když ne tak pošlu do světa své tělo a koupím od tebe to tvoje :-)

                        NHumik - Profil | Ne 10.1.2016 13:51:22

                        Zdar pánové Potřeboval bych poradit znáte někdo tento blesk?Zajimalo by mě zda bude stačit na noční focení k Nikonu d3100

                          NSoulfish - Profil | Ne 10.1.2016 13:44:10

                          jaa1959 >> mám nějaká minoltí skla a s 2x tk, pokud by pasoval (pozor, každý nesedne a nebo na to objektiv není vůbec dělaný), tak bych to uvažoval maximálně na fotky měsíce nebo něčeho podobného, ale nikdy jsem to nezkoušel

                            N1568 - Profil | Ne 10.1.2016 13:41:32

                            Píňas >> Kup mu dobrej tel.a máš to:-)))Kamera,foťák už sou dneska na tel.pro jeho použití dicela dostačující:-))

                              NErva - Profil | Ne 10.1.2016 13:36:50

                              Píňas - Právě že jej může použit i jako foťák , kameru na focení bude asi používat těžko :-)) Kua mu prodám moji D 5200 za 8,5 tis. !!! :-))

                                NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 13:30:02

                                ještě mě napadla jedna věc,nemáte někdo navíc nějakou kameru? přijde mi zbytečné aby si synátor kupoval foták za 25000 a měl ho jen na video

                                  NBacha - Profil | Ne 10.1.2016 13:24:39

                                  Také mám nějaké ptáky....ale vůbec jsem netušil, že krom Canonu existují i jiné foťáky:-)

                                    Njaa1959 - Profil | Ne 10.1.2016 13:22:52

                                    Soulfish >> Nepoužíváš objektivy Minolta? Mám 75-300 AF 4.5-5.6 a zvažuji k němu Tamron 2xTK. Má to smysl? Asi bych pak ale musel konečně začít s následnou úpravou fotek abych z toho dostal něco rozumného:-)

                                      NErva - Profil | Ne 10.1.2016 13:11:59

                                      Filip00 - Hoď sem odkaz nebo nějaké fotky ať na to mrknem .