Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 18:07:00

Jako do ISA 12 500 to stoji opravdu za uzas,ale to asi ty nejdrazši stroje dnes nabizeji u obouch znacek,ale reknete mi co ma za vyznam fotit na ISO 50 az 102 000.Vzdyt je to nekoukatelne a nepublikovane

    NCasio - Profil | Út 12.1.2016 18:06:42

    Taky se teda divím ,že na 600mm cpou dvojnánobný kur.vítko . :-)))) No vlastně nevivím :-)))

      NDenny - Profil | Út 12.1.2016 18:05:55

      zelí >> Ja musim uznat,ze na tu vzdalenost je to paradni I kdyz predpokladam,ze priostreno trosku v editoru,ale ten neovlivni to,kdyz je to maznuty.Musim se podivat,na jakou vzdalenost jsem fotil volavky tady u nas.

        Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 18:02:33

        Denny >> ja se Kajo bavim o vzdalenosti 200m a podivej se na klim.podminky.Pak v tom pripade se neda hovorit o neostrosti.Ano neni to tak ciste jak na 30m,ale stale vidim kresbu peri,jasne oko atd.

        Fotit na 30m je pochopitelne jina káva o tom neni pochyb!!!!!!

          NDenny - Profil | Út 12.1.2016 18:00:32

          levhan >> Teda na to vysoke ISO opravdu nadherne fotky,jdu se podivat na cenu a pak obesit :-)

            NDenny - Profil | Út 12.1.2016 17:59:09

            Casio >> Clovece,ja jsem opravdu rad,ze ta zima dorazila,ale stvou me ty vecny vetry.Jak zalezu za vitr,tak nejakych -20,tady je uplne v pohode.Tricko s kratkym rukavem a bundu.Je to asi dane nejak tou vlhkosti,ze je ta zima tady jina nez doma.Bohuzel,jakmile vystrcim frnak na ten vitr,tak mam pocit,ze me upadne :-)

              NDenny - Profil | Út 12.1.2016 17:56:57

              zelí >> Lado,neni to ciste,jako kdyz to fotis na 30 metru,to uznej :-)

                NDenny - Profil | Út 12.1.2016 17:55:57

                zelí >> No tak to je pak jasne,mame spatne objektivy :-))))

                  NCasio - Profil | Út 12.1.2016 17:55:02

                  Denny >> Ahoj, takže nám to sem zase posíláte :-) A hned od zítřka :-)

                    Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 17:54:53

                    Denny >> jinak Kajo nevim o jake neostrosti na cca 200m mluviš:-))

                      NCasio - Profil | Út 12.1.2016 17:54:15

                      Erva >> šum u tohohle foťáku fakt nemusíš upravovat. :-)

                        NCasio - Profil | Út 12.1.2016 17:52:50

                        levhan >> Ty jo koukám že nasadili i 16-35 , to bych fakt nečekal ! Jinak ono už D4 je nepochopitelnej aparát :-)

                          NErva - Profil | Út 12.1.2016 17:51:40

                          levhan - Cenu neznám a ani po ni nějak nepátrám , ale tyhle hodnoty bych chtěl používat taky na své 5200 a hlavně s takovým šumem - tedy čistotou fotky i když je jasné že jsou upraveny a byl bych nadmíru spokojen :-))))

                            Nlevhan - Profil | Út 12.1.2016 17:47:33

                            Erva >> :-))) no i jeho cena je opravdu zavratna

                              Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 17:44:05

                              Denny >> Kajo ted jsem to zmeril na Google map a ukazuje to 198m:-)))

                                NErva - Profil | Út 12.1.2016 17:42:13

                                levhan - Hmm., když se dívám na ty použité hodnoty ISO tak zírám jako blázen :-)))

                                  NErva - Profil | Út 12.1.2016 17:36:47

                                  Denny - Tady asi nebude zima , respektive má přituhnout o víkendu ,ale to bude asi vše co se zimy týče , fakt nevím , osobně bych bral ,alespoň 20 cm sněhu a měsíc .

                                    Nlevhan - Profil | Út 12.1.2016 17:36:32

                                    prvni foto test noveho nikonu d5 a urcite neni muj :-)))

                                    http://oleliodden.com/photo-gear/field-reviews/beta​-test-report-nikon-d5/

                                      NDenny - Profil | Út 12.1.2016 17:31:28

                                      zelí >> To uz je na velikou dalku co? Podle te neostrosti to tak vypada.

                                        NDenny - Profil | Út 12.1.2016 17:30:35

                                        Erva >> To ani ne,je tady skoro azuro,ale -14 a vitr jako prase :-(
                                        Zrovna rikame,ze je divny,ze tady vsechny volavky tahnou na jih a doma zustavaji.