Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NErva - Profil | Út 12.1.2016 17:28:12

Denny - Hoj Karle , bacha aby jsi se tam nešprajcnul :-))

    NDenny - Profil | Út 12.1.2016 17:27:09

    Erva >> No a ja si ted musim vlezt pro ten remen za gauc,kam me spadnul :-)
    Ahoj chlapi :-)

      NErva - Profil | Út 12.1.2016 17:24:05

      zelí - Jsem je ve čtvrtek viděl tady u nás na jednom poli od cesty stály tak do 30 metrů , když jsem jel druhý den už tam zase nebyly , myslím že znovu přiletí až krapet přituhne , i když to se schovají hlouběji i myši :-))

        Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 17:20:12

        Tak jeste na ledu.Dneska meli asi rozbruslení holky.Mám tyhle ptaky rád,tuze rad!!!

        Na to ze jsem sel jen nakrmit ptactvo,tak si myslim ze tech par snimku stalo za to

          NErva - Profil | Út 12.1.2016 17:12:10

          zelí - Laďo na to že je to Číňan , tak drží opravdu velmi dobře jak stativ tak i destička , žádné podkládání atd ., není třeba , jako já bych tady za to ty prachy nedal , bo je to tady na trhu to samé jen se to jinak jmenuje , to je to samé jak hodil Krel odkaz na ten popruh přes rameno , tady za ně chtějí od 2000 kč nahoru , co stojí za to a na Aliexpress jej koupíš ten samí od 5 dolarů !!

            NErva - Profil | Út 12.1.2016 17:08:58

            Casio - Myslím že to vyjde na stejno po sáhnutí se třepala i 300 vka , kor v živém náhledu a zvětšeném třeba jen 3x stejně tak i makro sklo , to stačí opravdu fouknout , Ano je vysouvací , ale snažím se vůbec do zoomu nesahat , tedy pokud nepřiletí něco většího , nebo blíž .

              Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 17:08:54

              Ono taky u tech stativu zalezi jak drzi stativova desticka v hlavě!!! Ja ji treba musel oblepit izolackou,protoze u stativu cca skoro za 5 litru tam vakla jak blazen.A u živeho nahledu potom doostrit manualne je fakt opruz.Tam opravdu staci zavadit tim slabym kablikem o popruh od fotaku a hned je to znat!!!!!

                Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 17:04:59

                Casio >> Tak ja je ostrim zamerne na tu dalku na stredak,bo ten je nejpresnejsi.Jo kdyby me pustily na 5 m tak ji klidne budu ostrit na kraj a muzu to šoupnout.Ty to snad pochopiš a ne jak...no nic:-)))

                  NCasio - Profil | Út 12.1.2016 17:01:37

                  Erva >> no tak jestli je ošulená patka bude TI dělat problém u fouknutí větru... A vlastně on je vysouvací,že?

                    NErva - Profil | Út 12.1.2016 17:01:15

                    zelí - Jo a zkusil jsem to vyvážení bílé hodit na blesk a co jsem si všimnul že kreslí teplé barvy a nemusím je potahovat při úpravě v Zoneru .

                      NErva - Profil | Út 12.1.2016 16:59:08

                      Casio - Věř mě ,on se mě netřepe stativ , ale sklo z tělem když na něj sáhnu , tedy problém vidím v malé patce , prostě málo matrošu , pokud to přivařím tak to bude to samé , tedy bude pružit na patce , pokud sáhnu na ruční ostření na skle , nebo i při zmáčknutí spouště , dnes jsem to zkoušel i ve svěráku přes tvrdou gumu , tak aby jsem nepoškodil patku , prostě se po šáhnutí na tělo nebo i na sklo jemně zachvěje , jediná varianta je dálková spoušť .

                        NCasio - Profil | Út 12.1.2016 16:51:25

                        Erva >> to není pravda,právě takhle se zkouší stativ . Nesmí se třepat.

                          NCasio - Profil | Út 12.1.2016 16:50:02

                          zelí >> není tam mlha, je moc pěkná . Ale že ty potvory pořád lezou na ten střed ? :-))))

                            NErva - Profil | Út 12.1.2016 16:49:10

                            Casio - Tak třepe když na foto šáhnu , ale to se bude třepat pokaždé i když tělo přivařím ke kolejnici , to chce dálkovou spoušť ať nemusím sahat na foto pak to bude asi ok , uvidím vyzkouším , samospouště mám 2 , kabelovou a prostě dálkovou tuším že fachčí snad až na 100 metrů ,ale tohle asi neužiju , raději tu drátovku :-)))

                              Nzelí - Profil | Út 12.1.2016 16:45:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Erva >> jedinně dalkovou spoušt.jinak je to v háji. Toto jsem pořidil dneska a nekdy se fakt vyplati i experimentovat s bleskem a tim měřením expozice.

                              pochopitelne s TC:-)))

                              p.s.hlavne nepište ze tam je mlha a neco podobneho:-))) Je to hoši čiste WL z lesa a rouru jsem musel smerovat mezi rakosem a vetvema a popadanejma stromama.
                              Ostreni manual a dalkova spoušt

                                NCasio - Profil | Út 12.1.2016 16:45:40

                                Erva >> když říkáš že třepe tak asi dostatečný nebude:-)

                                  NCasio - Profil | Út 12.1.2016 16:35:33

                                  Erva >> To je ono ta neostrost ,příště zkus sekvenci a když to nepomůže tak rozbít prasátko a šup pro stativ který bude stativem :-))

                                    NErva - Profil | Út 12.1.2016 16:30:45

                                    Casio - Tohle je ze stativu , ale taky jsem si všimnul že na vcelku už dost velkou váhu se to i při namáčknutí -zaostření prostě třepe a to může být taky ono .Zkusím dálkovou spoušť.

                                      NCasio - Profil | Út 12.1.2016 16:28:47

                                      Erva >> Radku jestli setina na 500mm , tak se Ti uklepe ruka. Tedy mě stoprocentně. :-)))))