Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NCasio - Profil | Po 11.1.2016 16:01:56

Erva >> já bych měl větší strach o bajonet. Ten objektiv je už dost dlouhej na to aby se nosil přes rameno , bude se hodně bimbat. Když už nosit přes rameno tak samotný v pouzdře a nasadit až na místě kde fotím , mimochodem je pouzdro součástí v balení?:-)

    NMartian - Profil | Po 11.1.2016 15:52:59

    Erva >> ja sem mel 5D s gripem, na to sem stridal C 24-70 f2,8 a C 70-200 f2,8 IS a to je uz celkem vaha. fotil sem dost ruzny eventy, svatby, akce a podobny reporty a nejvic dostaly zabrat zada :-) kamos si poridil takovej ten popruh, ma na to dva fotaky podobny vahy, je to uchyceny zespodu na zavitu kam montujes patku a prej to drzi a drzi...

    ja kdyz sem lital s brasnou pres rameno tak uz sem uplne prestal pouzivat popruh...

      Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 15:47:14

      DeProfundis >> me se zamlzi,protoze funim pri čumeni do hledacku jak prase kdyz jde z bukvic:-))) a ver že kolikrat fotim na slepo a po zvuku:-)))

      Jinak snad o vikendu jdu na ten film.Jen prozajimavost v Praglu to ma sledovanost neco kolem 90%,coz je obrovske cislo dle mladeho

        NErva - Profil | Po 11.1.2016 15:45:57

        Hošani jedna technická , vzhledem k váze skla mám trošku obavu o nošení aparátu na klasických poutkách a třeba přes rameno , nebo na krku , i když na krku to bude asi o tréninku , tak jsem se chtěl zeptat , jestli tedy už není lepší jej mít upevněný nějakým spešl popruhem a popruh z nějakým šrubem a mít raději v závitu na těle kde se šroubuje stativová patka , nebo neřešit a origo popruh včetně kroužků po stranách těla to vydrží ???

          NMartian - Profil | Po 11.1.2016 15:43:04

          DeProfundis >> hele vidis kdyz nad tim premyslim tak sem fakt napsal dobrou ptakovinu :-D omg... uz sem to rok poradne nemel v ruce tak se to na me podepisuje... tak se omlouvam kolegovi sa mystifikaci .)))

            NDeProfundis - Profil | Po 11.1.2016 15:42:03

            zelí >> Láďo, takovej vývoj jsem tak nějak tušil. Ono se založěním nový otázky si toho každej hned všimne a má každej touhu něčím přispět. Ono to bude chvíli trvat, ale nějak se to vyselektuje. Bohužel budeš muset ty žvásty občas promazat, aby to mělo trochu úroveň:-)

              NErva - Profil | Po 11.1.2016 15:41:55

              DeProfundis - Díky :-)

                NDeProfundis - Profil | Po 11.1.2016 15:39:38

                Martian >> to jsou mi ale věci:-) Já když mám doma foťák v 22°C a vytáhnu ho do 2°C, tak se mi nezamlží.

                Asi u nás funguje rosný bod obráceně než u vás:-)))

                  NErva - Profil | Po 11.1.2016 15:39:35

                  DeProfundis - Ano přesně jak píšeš , u mě v pozici pouze zasunuto na 400 mm nelze zamknout , a přes rameno , na krku jsem měl na mysli , tedy při nošení , ne při focení zamknout , to jsem asi zase blbě napsal :-)))

                    NDeProfundis - Profil | Po 11.1.2016 15:35:26

                    Erva >> ono je to tak, že ten zámek funguje v pozici "zasunuto" a pak ještě v pozici na 400mm, ač se o tom ani v manuálu tuším nepíše:-) Nevím, jestli ten tvůj nikon má něco podobnýho. A jinak ten zámek tam nenní ani tak proto, že by šel zoom nějak volně, ale když si vezmeš aparát jen přes rameno a nezamkneš, tak se ti může pomaličku vysouvat. A ten tamron se fakt pomalu vysouvá.

                      Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 15:34:30

                      Erva >> Gratulace pán kolega a at slouzi!!!!!!!!!!!!!!!!!



                      ....jen ta bílá barva s červeným proužkem,no ne vsechno je dokonale:-)))))))))))))))))))))))))

                        NDeProfundis - Profil | Po 11.1.2016 15:33:19

                        Denny >> Karlos, tuším že mi máme tu aretaci na 400mm

                          NMartian - Profil | Po 11.1.2016 15:32:11

                          Feroo >> nikdy sem se nesetkal s tim, ze by to nekdo z kolegu fotaku pouzival... nebo to tají ;) tak je to potreba to zkusit, trebo to bude fungovat...

                            Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 15:32:07

                            MB je nenapravitelny rozesirač diskuzi a jeho vsude pritomne no ŇI se tady urcite neuchyti.Vzhledem k tomu že nedokazal pochopit můj prvni dnesni zapis,tak jsem udelil co jsem myslel že tady nebudu muset nikdy udelovat.

                              NFeroo - Profil | Po 11.1.2016 15:29:46

                              Martian >> jasne to áno, akurát ma to zaujímalo či to niečo pomôže. Keď chcem v zime po tme cvaknúť úlovok tak sa mi nechce zrovna čakať kým sa odmlží optika ;)

                                NMartian - Profil | Po 11.1.2016 15:24:31

                                Feroo >> nezkousel. ale tak pokud nechas fotak chvilu venku na vzduchu, tak je to za chvilu dobry ;-)

                                  NErva - Profil | Po 11.1.2016 15:22:35

                                  S&F - pescador - Hoj já jsem v klidu , jen pak člověk který zavítá občas a chce se něco snad i užitečného dovědět , tak musí bohužel prolouskat i ty " gryndy" které se už jednou mazaly a začalo to znovu , tak jsem prostě zasáhnul a už i sprostě , bohužel .

                                    NFeroo - Profil | Po 11.1.2016 15:22:11

                                    Skúšali ste už napr roztok proti zahmlievaniu optiky??

                                      NMartian - Profil | Po 11.1.2016 15:19:16

                                      P!F >> ahoj pane. je to problem, protoze kdyz mas doma fotak v napr 22 stupnich a pak ho vytahnes v 2 stupnich, tak je jasny ze se optika zamlží, dalsi faktor je samozrejme vlhkost vzduchu, ktera k tomu nemalo nahrava :-) pokud bys to nechal hodinu v aute, tak ho vyndej z brasny, protoze ta brasna slouzi castecne i jako izolace... ale jestli mas auto pred barakem na parkovisti tak to moc funkcni model neni... ale proste kdyz mas fotak ve stejne teplote tak je riziko minimalni, ze se ti to stane.