Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NErva - Profil | Po 11.1.2016 20:12:22

Casio - No právě , ono stačí změnit úhel a vypadá to úplně jinak , si vem třeba focení ptáků z hora o ničem ,ale být ve stejné výšce , nebo alespoň přibližné a už je to o něčem jiném , fotka se mě líbí ,ale není to prostě na mě , já tomu fakt nerozumím zkus zaostřit na tu skleničku , jak bude ten špunt vypadat , vím že mázlí ale jak a ve skleničce bych nechal tak 1/3 sektu a možná na malou hloubku ostrosti , kuwa ne že to budeš zkůšat tak dlůho až z tebe bude alkáč :-)))

    NCasio - Profil | Po 11.1.2016 20:06:58

    Erva >> víš jak stejnej čas ,clona ,vše a jiný výsledek , z toho mám trošku obavu :-(

      NErva - Profil | Po 11.1.2016 20:01:51

      Casio - Takhle to mám z velké části taky , nafotím a podle mě ty fotky jsou dobré , ale jak začnu přemýšlet , to je děs , to už se mě pak nedaří ani zaostřit :-))))

        NCasio - Profil | Po 11.1.2016 20:00:48

        zelí >> já myslel techniku, ne kompo, tím níž jsem nemohl- malá deska:-)

          Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 20:00:28

          Kurňa Radku tak jake jsou dojmy ??? Mluv a přehaněj!!!!


          Ja po dnesku co me odvezli auticko mam dojem po prvotnim ošetrení ze me to bude stat pekne dlouhe penize:-(((

            Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 19:57:36

            Casio >> jeste bych možna sel trochu niže s objektivem,myslim uhel snimaní,ale ber to s rezervou

              Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 19:56:46

              Casio >> Me se líbí,protoze za tim cejtim prave tu snahu neco vymyslet a udelat neco s vysledným produktem.
              Ovsem nekdy se stava ze cim vic se tim clovek zabyva tim je to horsi,ale me se to fakt líbi.Ovsem nejsem odbornik na takove fota,ale laicky me to vyhovuje

                NCasio - Profil | Po 11.1.2016 19:54:13

                zelí >> Mě se Láďo nelíbí, minule jsem přišel bouchnul a bylo. Dnes se s tím mažu asi hodinu , pokaždý jinak při stejným nastavení.:-( Jako já jen doufám že je to ve mě :-)

                  Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 19:51:43

                  Casio >> Jirko fotky dobre,ale ten ramecek bych udelal tak 10-20%

                    NCasio - Profil | Po 11.1.2016 19:50:22

                    tohle je aspoň malinko čistější

                      NDenny - Profil | Po 11.1.2016 19:34:29

                      Erva >> Radku uz hodne dlouho pouzivam remen pres rameno,protoze jsem uvazovam stejne jako ty.Trosku neduvera v ten slabej pasek u fotaku.No a protoze ted opravdu taham vzdy dva fotaky,tak jeden na krku nebo v ruce se stativem.Ten remen ma drzak,ktery prisroubujes k telu fotaku.Da se to pochopitelne stejne tak nasroubovat na sklo,ale tam mam nasazenou desticku na uchyceni do stativu.Nemam problem s tim,ze bych nekde mlatil s objektivem,na to si davam automaticky tak nejak pozor pri prelezavi prekazek nebo pri prodirani nejakym rakosim a keri.Cenu si nepamatuju,koupeno na ali,takze nejaka smesna castka.

                        Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 19:00:11

                        ten nebyl skladem a tuze jsem po nem tužil,takto leju do te vysouvací clony:-))

                          NErva - Profil | Po 11.1.2016 18:58:29

                          zelí - Pocem toto co jsi sem vložil za fotku ,je ten Canonův thermohrnek ??? :-)))))) Kua teď sa dívám že na tom hrnku zapoměli dát přepinač stabilizátoru :-))))

                            Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 18:43:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Erva >> Radku človeče my sice mame plastaky tela ale kdyz koukam na tu skorapku toho objektivu,tak to vypada hrozne lacine a forove.Treba to jen vypada,ale me to proste tak prijde.

                            Jako neber to zle,ale v porovnani s tim mým je to nebe a dudy,alespon na pohled.Docela bych se bal to nosit jen tak na krku nebo pres rameno.

                              NErva - Profil | Po 11.1.2016 17:58:31

                              Píňas - :-))) Kua mě dáváš , obávám se že je na prodej jak psal Casio jen ta " krytka " na konci skla :-)))

                                NErva - Profil | Po 11.1.2016 16:38:32

                                Casio - Ano semišové , sa píše na moravje :-)) Na to kašlu , pořídím něco a budu to mít uvázané za patku na skle , aby netrpěl bajonet a na přenos a focení se stativem fotobatoh , nechci nosit zvlášť sklo a tělo , chci to mít připravené , co kdyby :-))

                                  NCasio - Profil | Po 11.1.2016 16:27:04

                                  Erva >> takže takový to semišový? Pokoukni kolik by vyšlo nějaký s kšandama :-)

                                    NMartian - Profil | Po 11.1.2016 16:16:41

                                    Erva >> jo nebo neco podobnyho, mozna to neni pres ten model, ale chtel jsem ukazat jenom na styl, kterej sem myslel ;-) ale tahat se s tezkyma sklama je na prd, to z toho je ve finale vopruz nez naka radost :)))

                                      NErva - Profil | Po 11.1.2016 16:11:44

                                      Casio - Jo je ,ale jenom obyč. ne nějaké polstrované a že jej hodíš přes rameno , tady šetřili , o to více dali do čoček :-)))

                                        NErva - Profil | Po 11.1.2016 16:07:58

                                        Casio - No to jsem taky teď zkusil a čéče máš pravdu asi to bude chtít něco na tu stativovou patku , myšleno na šoulačku , tedy při pochůzkách kolem remízků , neřeším tam kde budu fotit se stativem , to je jasný batoh .