Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NS&F - pescador - Profil | Po 11.1.2016 15:19:05

Erva >> Radku klid. ..... to si vše sedne. Já do vašich diskusí chodím rád nebo se mě líbí,že v debatách uznáváte chyby, poradíte se mezi sebou tak,že jako monitorující laik se s toho snažím poučit. Taky většina hodně fotíte to, co se pokouším fotit též a proto do těchto diskusí rád zavítám.

    NErva - Profil | Po 11.1.2016 15:14:28

    MB - Za 1 odborník tu nikdo není ani se za něj nepovažujem .
    Za 2 pokud nemáš něco přímo k dané problematice tak platí zápis předchozí , na kydy máš plkárnu !!!!

      NErva - Profil | Po 11.1.2016 15:00:40

      MB - Nechápu jednu věc a to že dokážeš zasírat dobře rozjetou diskusi doslova pitchovinama které sem nepatří a pokud jsi to ráno nepochopil tak běž doslova do prdele !!!!! Za mě by jsi tu měl redku hned včera , bo takový jak ty dokáže diskusi naprosto posrat .

        NP!F - Profil | Po 11.1.2016 14:41:26

        Dufam, ze mi niekto poradi. Chodim teraz zime sem tam k vode len na prechadzku na pol hodinku, ked zo sebou zoberiem fotak, tak sa samozrejme zahmli ako svina a neda sa s tym fotit. Da sa to nejak riesit? Napriklad mam to hodit do auta hodinu dopredu, nech vychladne ci nieco podobne?

          NErva - Profil | Po 11.1.2016 14:34:14

          Soulfish - Jasan , ale pořád je to jen "seťák" i když opravdu dobrý , no na vážky už bych bral makro a na zvěř a ptáky je pořád 300 mm ohnisko málo , je to boj ......

            NSoulfish - Profil | Po 11.1.2016 14:32:01

            Erva >> zase tak bych to nedemonizoval - základní nikoní zům 18-105 mm, nebo kolik to má, je chválenej, pokryje krajinu, portréty s čudlou, focení čudly samotné, ale na zvířata kolem to moc nebude, pokud nebudou blízko (vážky a podobně)

            edit - jen je to dražší, věší, těžší, náročnější na údržbu a do budoucna dokonce nechutně dražší

              NErva - Profil | Po 11.1.2016 14:28:39

              Tavris29 - Co je pojem okolní příroda , když už tedy utahneš zrcadlo , v mnohém má Soulfish pravdu a ani nevíš jakou ......, Na makro potřebuješ sklo na focení z rybou potřebuješ sklo , na krajinu potřebuješ sklo a na zvěř a ptáky potřebuješ sklo a věř že ohnisko 300 mm je málo , tedy už jsi na + - 10 kg a investice ....... moc , ba ještě víc .....

                NTavris29 - Profil | Po 11.1.2016 14:24:14

                Erva >> Chci to na ryby a okolní přírodu. Zrcadlo při těch všech věcech už nějak utáhnu :)

                  NSoulfish - Profil | Po 11.1.2016 14:21:38

                  Tavris29 >> na ryby nosím stále jen ultrazoom a zrcadlovku s sebou tahat nehodlám - pokud z toho nechci dělat plachty velikosti A2, A3 a podobně, tak mi ten ultrazoom stačí (pro rubriku "můj lov") a je to nesrovnatelně lehčí, méně prostorově náročné a tak dál

                    NErva - Profil | Po 11.1.2016 14:19:30

                    Denny - Karle teď ti trošku nerozumím , tady žádnou aretaci nemám , jen něco jako zámek na zoom aby se sám o sobě nevysouval , ale není to potřeba , zatím jde Zoom dostatečně ztuha než aby vyjížděl samovolně , uvidím časem jestli se neochodí :-))

                      NErva - Profil | Po 11.1.2016 14:17:32

                      Tavris29 - Hoj ,ale já nevím na co to chceš , víš pokud se chceš tahat se zrcadlem k vodě už je na tobě , záleží na co všechno to chceš .

                        NTavris29 - Profil | Po 11.1.2016 13:34:35

                        Soulfish >> Mám to jen na ryby a 20tisíc + mi přijde na focení především ryb už dost:) Omrknu to,ale chci slyšet i názory lidí zde. Díky

                          NSoulfish - Profil | Po 11.1.2016 13:29:07

                          Tavris29 >> hele, ve své době to byl velmi schopný stroj, proč ne - otázkou je, jestli od té doby nevznikl třeba lepší systém autofokusu, jestli je někdě uživatelsky přívětivější ovládání (za to tu 5100 pěkně sepsuli třeba na digimanii v testu) a nebo jestli i nástupci musí řešit plno věcí zakopaných někde hluboko v menu přístroje

                          zajdi do obchodu, podebatuj s prodavačem, vyzkoušej si přístroje a pokud se nástupci nezlepšili, vem jej - pokud ovšem jsou užvatelsky lepší, dá se to i tamto nastavit rychleji a elegantněji, rozmysli se, protože ti to ušetří čas a hlavně nervy

                          edit - koukni sám http://www.digimanie.cz/recenze-nikon-d5100-jeden-z​-nejlepsich/4537

                            NFeroo - Profil | Po 11.1.2016 13:20:18

                            Tavris29 >> mal som presne tú istú zostavu, na fotenie rybariny a vecí okolo toho plne postačuje. Akurát na fotenie v noci odporúčam ext. blesk, objektív je dosť velký a tieni vstavanému blesku.

                              Nsativa - Profil | Po 11.1.2016 13:18:06

                              chlapi si ce to sem nepatří ale vyměním kopu věcí za tělo fotoaparátu canon D600 D700 6D nebo 5DmmkII vei na vyměnu jsou toto: wobleru z 40-60let z usa , dalsi kopu novějších kvalitních originálů ruzných značek, případně další techniku jako navijáky shimano a prut shimano expire nejvyssí třídy na mořske pstruhy a lolosy. a další veci. případnému zájemci bych nafotil vse co a mám a co jsem ochoten za danný přístroj dát.

                              děkuji

                                NDenny - Profil | Po 11.1.2016 13:07:27

                                Erva >> Radku jak je tam ta aretace,jak to muzes nastavit?Tamron to ma na 150 a 300,tedy doufam,ze si to pamatuju dobre :-)

                                  NCasio - Profil | Po 11.1.2016 12:59:37

                                  Erva >> noo.. vypadá to dobře ,zkus bez těch rušivých elementů. :-)

                                    NCasio - Profil | Po 11.1.2016 12:58:42

                                    Erva >> jinak ,většina objektivů co mají patku je za dardu a mají patku v ceně. Pokud je objektiv kompromis kvalita/cena, musí se počítat , že něco bude postrádat. :-)

                                      NErva - Profil | Po 11.1.2016 12:49:48

                                      Casio - První pokus :-))

                                        NTavris29 - Profil | Po 11.1.2016 12:49:22

                                        Zdravím. Váš názor na tento foták? Nikon D5100 + 18-105 AF-S DX VR