Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NErva - Profil | Po 11.1.2016 12:48:39

Casio - Dík , myslíš jako to tělo , tak to néé ,ale na Nikon jedno pozitivum a to že stativová patka byla v ceně , jinak jsou schopni ji prodávat za 4 tisíce , bo u většiny skel je zvlášť :-((

    NCasio - Profil | Po 11.1.2016 12:47:06

    Erva >> Nazdárek ,Radku ta zadní krytka objektivu byla v ceně?? Jinak gratulace ať sloužííí!!

      NErva - Profil | Po 11.1.2016 12:42:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Tak je doma "drobeček" :-))Foceno mobilem :-))

        NDenny - Profil | Po 11.1.2016 12:08:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        jaa1959 >> Souhlas,ale pokecali jsme hezky :-)
        Tady je takovej mraz,ze sem vrazim jednu letni.Upraveny jen rozmer,jinak jsem na ni nesahnul.

          Nzelí - Profil | Po 11.1.2016 7:36:11

          Chlapci,chlapci

          Už včera v noci a dnes ráno jsem musel trochu zasáhnout a promazat nekolik příspěvku včt.mých.

          Pojdme tuto diskuz posunout trochu výše a ne z ní dělat drbník o houwně,který neprinese nikomu nic.Takovych diskuzich je zde mraky a ja bych nerad a Vy urcite taky,aby to sklouzlo k pokecu stylu navesní trhy.

          Pojdme se bavit věcne,kecat nad fotkama,recenzema,technikou a snazit se predat i nejakou tu radu si mezi sebou.

          Tak prosim vkladejte fotografie,ptejte se,chlubte se novýma mazlikama atd.,ale ne žadnou drbarnu!!!

          Dekuji

            Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 23:16:31

            tomban >> nevim jestli ti nekdo odpovedel,ale o časosberu ti tady z nas asi nikdo moc neporadi,ale urcite bych zkusil adresovat tuto otazku na Romana ( DePrufundis ).Ten by ti mohl neco k tomu rici.

              NDenny - Profil | Ne 10.1.2016 22:47:46

              Erva >> Radku ,tady je vsechno v soukromych rukach,at se podivas na nejmensi "samoobsluhu" ,nejake butiky autodilny atd. atd,az po velike fabriky,takze tech,kteri maji opravdu denni prijem stovky a tisice dolcu je tady strasne moc.Takze koupit si treba Canon 1Dx je pro ne asi tak,jako kdyz si pujdes koupit krabicku cigaret a podle toho to take pouzivaji.Bohuzel,tihle lide na takovych vecech i dost nepochopitelne lpi.Radeji to budou mit ve sklepe a nebudou to pouzivat,nez aby to prodali.asi nejakej druh uspokojeni,ze to vlastni.

                NErva - Profil | Ne 10.1.2016 22:31:43

                Denny - Když jsme u focení , tak mám kamaráda který má tělo a sklo jen na ryby , v tu dobu za to dával přes 80 tisíc a tuhle sestavu bere jen 2x za rok do Francie po 10 dnech a fotí se pouze z kaprama nad 20 kg a vše nastaveno na auto , myslím že to mluví za vše .......:-))

                  NErva - Profil | Ne 10.1.2016 22:12:49

                  MB - Nechtěl jsem ale musím , co to tu srovnáváš ?? Jaká autoškola z Ferrari , jen se zeptám u nás se dělají jízdy - řidičák z vlastním vozem ?? Tedy koupit si zrcadlo za 10000 , nebo za 100000 je čistě každého věc a jestli budu dělat řidičák z Ferrari ?? Inu proč ne když jej majitel autoškoly má , nemám s tím problém a je mě jedno jestli využiju celí potencionál vozu , jediné co by se o tom dalo napsat že je to snobárna , bo Lojza který tomu nerozumí má na foto výbavu za statisíce a človíček který tomu rozumí na to prostě nemá, ale nemůže si to dovolit a v neposlední řadě taky závist která je jak nejen v ČR , ale i SR vemi oblíbená .

                    NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 22:12:02

                    MB >> Co že jsi to měl ?? D6,jo?? Jinak nastavování foťáku je pořád stejný ok? je tam ISO , clona, a expoziční doba souhlas? Menu neřeším blázen ho by po koupení rozšteloval ,ok? Takže ten rozdíl v třídě ,ceně atd , je v tom jak umí tyto hodnoty zpracovat ,čím a popř. jak rychle,ok? To že první namáčknutí je AF a další expozice je doufám taky stejné. Co potom by mělo limitovat člověka který si koupil lepši aparát než na který má schopnosti??

                      NErva - Profil | Ne 10.1.2016 22:01:29

                      zelí - No ale za 39 má APS -C a N z APS- C prozatím končí na 25 a má 100% pokrytí , ale vyběhne asi co nevidět bude na trhu N D 500 a ten je tuším APS-C , ale kam tím Nikon míří nevím hlavně z cenou , prej má stát přes 60 tisíc , tedy pokud jsem dobře četl .

                        Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 21:57:41

                        Erva >> za 42 papiru ma Canon 6D FF

                          NErva - Profil | Ne 10.1.2016 21:55:48

                          zelí - Ano chápu , jen jde tím chtěl říct , napsat že N se 100 % pokrytim hledáčku stojí 25 papírků a C stojí 40 papírů , za tu cenu už má N první FF .........:-)))

                            NErva - Profil | Ne 10.1.2016 21:52:36

                            Casio - Přeskakují mě na mobilu písmenka , samo že nezměním a ne nezměníš :-)) Tedy názor na TK 2x nezměním a ostatní se ukáže .

                              Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 21:51:59

                              Erva >> Radku ja nesleduji ceny konkurence a ja ji vubec nesleduji:-))

                                NErva - Profil | Ne 10.1.2016 21:49:53

                                zelí - Myslím že z cenou na tom N je líp :-)))))))

                                  NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 21:48:11

                                  MB >> To je špatný přirovnání. Jako že s D4 začátečník neudělá dobrou fotku? ?

                                    Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 21:47:51

                                    MB >> tak maji taky ty APS-C nektere od Canonu 100% pokryti:-)))

                                    Tak Radku zase howno a ne lepsi:-)

                                      NErva - Profil | Ne 10.1.2016 21:46:30

                                      Casio - Můj názor znáš a obávám se že na TK 2x názor nezměníš , časem se snad přesvědčím sám alespoň co se TK 1,4 týká .

                                        NDenny - Profil | Ne 10.1.2016 21:45:35

                                        zelí >> To jo,ale ja mam Lado na mysli vyslednou fotku,pokud takovy fotak vlastni nekdo,kdo s tim neumi,nebo je mu to jedno.A ver me,ze takovych lidi,kteri tyhle fotaky vlastni je obrovske mnozstvi.Hugo,ty,nebo i ja takove telo vlastni nebo bude vlastnit za ucelem lepsiho vysledku,ale na co je to nekomu,kdo ma doma nekolik D1,protoze kazdy den vydelava tisice dolcu,ale kdyz jde fotit,tak si nastavi plnej manual a je absolutne spokojenej s vysledkem.
                                        Me laka FF od te doby co me o nem psal jeden nas kolega tady z mrku a ja si o tom neco precetl.Rekl bych ze ta petka nebo jednicka by byl takovej hezkej doplnek vybavy :-) Apropo,Jitka nasla vcera tu D5 mark 3 za 1600 dolcu,coz je myslim velmi slusna cena.