Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Nlevhan - Profil | Pá 12.2.2016 21:00:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

dnesni vecerni hratky dcery stativ baterka a zoner :-)

    Njirka0 - Profil | Pá 12.2.2016 20:54:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dnešní nahánění srn :-)

      Njirka0 - Profil | Pá 12.2.2016 20:54:09

      Casio >> :-))))))))))

        NCasio - Profil | Pá 12.2.2016 20:46:27

        zelí >> to bys mě nasral Renéé :-)))))))))))))))))))

          Njirka0 - Profil | Pá 12.2.2016 20:45:01

          zelí >> Ok,,,také budu testovat :-)

            Nlevhan - Profil | Pá 12.2.2016 19:27:25

            Casio >> v recenzi nevypada zle
            http://www.kenrockwell.com/nikon/300ais.htm

              Nzelí - Profil | Pá 12.2.2016 19:20:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Jinak nazdar chlapaci

              kritiku prijmám,ale hral jsem si dlouho s BW,tak trochu tolerańce bych prosil:-))))))))))))

                NCasio - Profil | Pá 12.2.2016 19:14:49

                levhan >> ta světelnost je tedy 4-5. Asi bych koukal po něčem novějším, těžko říct jak je na tom opticky ,ukázkové foto bych neřešil může to být spíše zavádějící...
                To že ostříš bez AF se může do budoucna změnit a pak ?

                  Nlevhan - Profil | Pá 12.2.2016 18:52:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  zelí >> ja brouzdam na netu a hledam porad a na tento jsem narazil

                  af moc nepouzivam vlastne vubec takze absence me neva jen ta svetelnost nic moc

                  foto z tohoto skla

                    Nzelí - Profil | Pá 12.2.2016 18:44:14

                    levhan >> a ty jsi na nej nekde videl recenze,nebo proc te napadlo shanet tento kousek??

                      Nlevhan - Profil | Pá 12.2.2016 17:57:01

                      zelí >> je starsi ale sehnal jsem ho upone novej

                        Nzelí - Profil | Pá 12.2.2016 17:46:31

                        levhan >> To je nejaký historicky kousek či co,ne??

                          Nlevhan - Profil | Pá 12.2.2016 17:35:48

                          hoj kluci ma nekdo zkusenost s timto sklem

                          Nikon 300mm f4,5 Ai

                            NCasio - Profil | Pá 12.2.2016 11:07:07

                            DeProfundis >> no to nevím co bude za scénu , kdybych neuvažoval o výměně aparátu neřešil bych a koupil 160MB/s:-)

                              NDeProfundis - Profil | Pá 12.2.2016 11:03:20

                              Casio >> je to jednoduchý, spočítej si podle velikosti RAWu a kolik snímků za vteřinu foťák dá. Někdy je to definovaný jinak pro JPG a jinak pro RAW. A jen pouvažovat, zda budeš něco fotit vtahu třeba 5 vteřin v sekvenčním snímání. Tohle jen tak nikdo nevyužívá...

                                NCasio - Profil | Pá 12.2.2016 11:01:29

                                DeProfundis >> jako celkem rozdílný ceny .... :-)))

                                  NCasio - Profil | Pá 12.2.2016 10:59:16

                                    NAnýzový dědek - Profil | Pá 12.2.2016 10:58:37

                                    DeProfundis >> Taky používám CF karty a Transcendent mě zatím nikdy nevyšplouchl, že by došlo k selhání karty.
                                    Kingstonky ani zadarmo po zkušenosti u Alzy..... :-(((

                                      NDeProfundis - Profil | Pá 12.2.2016 10:53:14

                                      Casio >> co např http://www.czc.cz/transcend-compactflash-400x-32gb/​111245/produkt
                                      Podle mě rychlost zápisu 60MB je dostatečná.