Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Casio - Profil | Pá 12.2.2016 10:27:01

DeProfundis >> asi jsem koukal špatně :-) )))

    DeProfundis - Profil | Pá 12.2.2016 8:05:51

    Casio >> no dobře, není to taková sranda jako SD, ale pořád seženeš rychlou 32GB do 900,- a to není tak hrozný.

    Ale jednu nevyužitou dvaatřicítku CF bych doma našel, kdybys náhodou chtěl:-)))

      Denny - Profil | Pá 12.2.2016 1:46:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      ....

        Denny - Profil | Pá 12.2.2016 1:28:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Vim,ze je to hrdlicka,ale ...
        Holubice miru a ostnaty drat,trosku zvlastni spojeni.

          Denny - Profil | Pá 12.2.2016 1:06:28

          Minuly tyden jsem zde psal,ze jsem poslal do Canonu tu mou sedmicku,protoze jsem chtel mit jistotu,ze je v poradku. Vcera ji dostali ,dnes vycistili,zkontrolovali,je bez vady a pozitri bych ji mel mit doma.Takze pokud to bude stejne,jako pred tim,tak si,na rozdil od stareho Canonu,nerozumi s Tamronem.

            Denny - Profil | Čt 11.2.2016 23:09:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            ..Zkusil jsem vyrez

              Jitkagold - Profil | Čt 11.2.2016 22:43:04

              zelí >> Ahoj vsem doma :-))

              Takze rozhodnuto,budu kupovat tohle a cekam na bidovani :-))

              Canon EOS 5DS R Digital DSLR Full Frame Camera

                Casio - Profil | Čt 11.2.2016 22:32:32

                DeProfundis >> no CF zrovna pakatel ne,navíc jak říkám třeba bude jiný tělo...

                  DeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 22:27:14

                  Casio >> ty karty dneska stojí pakatel, takže bych klidně nějakou šikovnou vzal. Nikdy nevíš kdy budeš litovat, že nebyla rychlejší:-)

                    zelí - Profil | Čt 11.2.2016 21:51:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Pánové,dámy a přátelé děkuji Všem kteří jste se zúčastnili ankety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                      Casio - Profil | Čt 11.2.2016 21:14:28

                      DeProfundis >> ono mě to tedy nikdy nelimitovalo... koupil bych rychlou CF, ale dnešní DX jsou na SD kartu a kdo ví jestli se neutrhnu:-))

                        DeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 21:08:24

                        Casio >> jo, přesně tak to je. Můžeš si to otestovat sám při sekvenčním snímání. Prvních pár fotek se nejdřív nafrká do bufferu foťáku a zároveň se zapisuje na kartu, to je chvíle, kdy by se mělo plně využít rychlosti specifikovaný výrobcem. Až se zaplní buffer (rychlá vyrovnávací paměť), tak nastává omezení rychlosti zápisem na paměťovku, tak bys měl slyšet podle zrcátka, že se ti to znatelně zpomalí. A pak rychlost podle stopek i dopočítáš.

                          DeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 21:04:21

                          Anýzový dědek >> no sláva, díky za odpověď, pak už chápu tvůj záměr s houbou:-)

                            Casio - Profil | Čt 11.2.2016 21:01:21

                            DeProfundis >> Potřeboval bych zjistit jak moc rozdílný jsou rychlosti zápisu paměťových karet . Mám kartu 30MB/s znamená to tedy když mám fotku vel. cca 13MB zapíší se cca 2 fotky za sekundu ?

                              Anýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 21:00:48

                              DeProfundis >> Proč se HDR požívá? Myslím si že hlavně kvůli zvýraznění hloubky obrazu a některých detailů.
                              Ale taky kvůli určité kreativitě při úpravách fotek. :-)

                                DeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 20:51:34

                                Anýzový dědek >> jestli na mojí otázku nechceš odpovídat, tak se zlobit nebudu, ale řekni to na férovku. Tohle vokecávání nikam nevede.
                                Ptal jsem se na TVŮJ názor, né na to jak se o tom vedou nebo nevedou debaty mezi profesionály. Vysvětlovat to opravdu nepotřebuju, mám v tom naprosto jasno:-) Chtěl jsem vědět, proč TY si myslíš, že se HDR používá?

                                  Casio - Profil | Čt 11.2.2016 20:19:06

                                  Bacha >> to už je docela krosna ,ne? :-))

                                    Bacha - Profil | Čt 11.2.2016 20:14:43

                                    Casio >> Mám Tamrac sedmičku...bazar Paladix a chválím.

                                      Anýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 19:26:45

                                      DeProfundis >> Romane, co je a co není HDR o tom se vedou sáhodlouhé debaty i mezi profesionály na úpravu fotek, takže ve zkratce HDR= high dynamic range(vysoký dynamický rozsah)
                                      Není to z mojí hlavy, ale snad to na vysvětlení bude stačit
                                      https://cs.wikipedia.org/wiki/High_Dynamic_Range

                                        DeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 19:07:37

                                        Anýzový dědek >> promiň, ale fakt nechápu co jsi touto reakcí myslel...
                                        Mohl bys mi, prosím, odpovědět na mojí otázku konkrétně? Na houbu se vyprdni:-)
                                        Raději zopakuju:
                                        zkus nějak vysvětlit svůj pohled na to, co je a co není HDR. Hlavně proč se vůbec HDR používá, protože mi moje teorie u tý houby nějak nesedí.