Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 20:13:47

Orion24 >> a ještě začneš shánět fotobatoh :-)

    NMB - Profil | Ne 10.1.2016 20:12:38

    Orion24 >> pak se posuneš ... A vezmeš sklo na makro , tele , pevnou ... Jen až zjistíš co tě láká

      NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 20:08:04

      Orion24 >> to je otázka ,podle mě je to pseudo.

        NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 20:07:10

        Orion24 >> mě nechybi

          NMB - Profil | Ne 10.1.2016 20:06:23

          Orion24 >> bude :))

          Nikon 5500...a pro začátek 18-140 ... Na půl roku stačí :)

            NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 20:05:13

            Casio >> nema vyklopny display..nebude chybat?....

              NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 20:02:40

              Erva >> Ale právě že jooo! :-)))

                NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 20:02:09

                Orion24 >> to utěsnění objektivu je max. gumička okolo bajotetu kde přilne k tělu. To bys ale musel dost připlatit.

                  NErva - Profil | Ne 10.1.2016 20:00:53

                  Casio - Néééé Radkuuuuuuu , ale už to pochop ......... :-)))

                    Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 20:00:44

                    Orion24 >> jiste že robi a drive nez nejaky Nikor:-)))Ale to neznamena ze s tim muzes delat fotky pod vodou

                      NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:58:44

                      Casio >> ten nikor je utesneny?..robi nikon utesnene skla?....

                        NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:57:42

                        Píňas >> tak potom rovno fulframe?..(co to je?...) u Canonu?..ked to tak Zeli chvali :-)

                          NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 19:57:20

                          Orion24 >> D7200 popř.D7100(předchozí model ,levnější) + Nikkor 16-85 Koukni na ceny a podle potřeby se můžem bavit dále :-)

                            NErva - Profil | Ne 10.1.2016 19:56:24

                            Casio - Ano ,ano , jak jsem psal a není to jen můj poznatek stačí číst recenze , myslíš že jsem psal jen tak že jsem si vymyslel že po nasazení TK 2X na pevnou 300 vku je obraz daleko horší než u toho ZOOM 200-500 mm , co mě přijde zítra , už to můžu říct , bo mě to bylo potvrzeno , na to jsem v tom ležel hodně dlouho .

                              Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:56:13

                              Orion24 >> Chces kvalitni obrazek??? Tak Canon,ale ne kvuli telu,ale kvuli sklu!!!

                              I ta kočka se z te kvalita rozplakala a ted si utira slzu nad kvalitnim sklem.( uvodni obrazek u otazky )

                                Ntomban - Profil | Ne 10.1.2016 19:55:02

                                ahoj potřebuji poradit ohledně Time-Lapse.Chodím na ryby většinou sám a většinu ryb které jsem ulovil a které stály za foto tak jsem chytil za tmy.Chci si koupit nový foťák a přemýšlím o Nikon Colpix P610 který Time-lapse má a já nevím jestli to jde použít při focení za tmy..Vyptával jsem se pár známých(snad pokročilých fotografů) a nikdo mi nedokázal říct ano-ne.Jde mi o to jestli se tahle funkce dá vůbec použít při focení sám sebe...např....nastavím cca 1min focení a interval např.5 sekund....půjde to?byl jsem upozorněn že za tmy by mohl být problém se zaostřením a bleskem ale nikdo to neví na 100%.Vím že Time-Lapse je dělaná na jiné věci ale snad by se dala využít i jinak.

                                  NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:54:47

                                  Casio >> takze ake telo a ake sklo :-) a konkretne....:-)...mna ked sa opytaju na udicu hned viem ze ktoru :-)

                                    Nzelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:54:29

                                    Casio >> no jo ale to ti muze vyhovovat pouze tam kde fotis ksichty nebo pejsky.Ale my co fotime WL potrebujeme kazdy milimetr a proto radsi ten crop a k tomu poradnej a kvalitni lauf.

                                    Jak jsem to napsal vedle dedkovi.Je to jak hazet perly svinim Vam to porad vysvetlovat:-))))))

                                      NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 19:51:20

                                      Orion24 >> vidíš jak se učíš. Stačí a bohatě jen jedno sklo!! :-)

                                        NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 19:50:39

                                        zelí >> My co máme DX vůbec neberem žádnej crop. Zkrátka od "malička" je to určité ohnisko přirozené. :-))