Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Casio - Profil | Ne 10.1.2016 19:48:33

Erva >> Ty si zkrátka jedeš pořád tu svojí,viď ? :-))

    zelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:47:40

    Bacha >> u canonu crop 1,6 x a Nikon 1,5x


    ...zase jsou za nama ty Nikonisti i v tom cropu.Ach jo:-)))

      zelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:46:20

      Bacha >> slava konečne fotka!!!!

        Erva - Profil | Ne 10.1.2016 19:45:52

        Bacha - Ježiš to nemůžeš na něj tolik info najednou a bral jsem hlavně Nikon a 1,5 x Kenko :-))

          Bacha - Profil | Ne 10.1.2016 19:45:00

          Tak raději jedna náladovka.

            Erva - Profil | Ne 10.1.2016 19:44:31

            Casio - Né něco , ale konkrétně TELEKONVERTOR 2X , tedy ten který prodlužuje ohniskovou vzdálenost 2x , viděl jsem dost fotek na to abych si za tím stál a můžeš mít stativ a odpalovat to dálkovou samospouští aby se ti tělo ani sklo ani nehnulo !!!! : - )))

              Bacha - Profil | Ne 10.1.2016 19:43:27

              Erva >> Pokud máš fullframe:-) Jinak násob crop factorem.....vypadl 1,6x a 1,8x u Canonu :-)

                Casio - Profil | Ne 10.1.2016 19:41:40

                Orion24 >> Neposlouchej že něco kurví obraz ...Vždycky je to něčím jiným .:-)

                  Casio - Profil | Ne 10.1.2016 19:40:41

                  Bacha >> čoveče já bych do jetýho těla nešel ani za nic. Objektiv ještě ,ale tělo ne a ne a ne :-) Na to servis je dneska kuwa drahej. :-)

                    Casio - Profil | Ne 10.1.2016 19:37:48

                    Orion24 >> násobit -tím dosáhneš objektivu který vidí užším úhlem ,jako že dál , zkrátka scény co jsou vzdálené paparazzi ,ptactvo ,sport

                      Erva - Profil | Ne 10.1.2016 19:35:20

                      Orion24 - Telekonvertor , dává se to mezi tělo a objektiv , prodlužuje to ohniskovou vzdálenost konkrétně 1,4x , 1,5x , 1,7x a 2x , snižuje to clonu a kurwí obraz ,ale znatelné je to až na telekonvertoru 2x , tedy když budeš mít 300 mm sklo a dáš TK 2X , tak máš prodlouženou ohniskovou vzdálenost 600 mm .

                        zelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:34:07

                        Orion24 >> ja to napsal špatne!!!! Me nejde o lamani rekordu a chytani metrovek kazdy den.Me jde o celkovou atmosferu kolem vody a to včt.okolnich rybaru,stavy vodních toku,přirody kolem vody atd a atd

                        Proste to na tech brezich uz stoji za houwno a i kdyby tam plavali metrove štiky a candati,tak tam proste nepujdu a radsi se zasiju do okolniho lesa a budu čekat na veverku:-)))

                          Bacha - Profil | Ne 10.1.2016 19:33:21

                          Noooo, tady to jede:-) Co se týče té těsnosti či netěsnosti. Fotím venku za každého počasí (ne v dešti, to je jasné) a nikdy jsem neměl problém. Nikdy. Nikon a Canon-základní rozdíl je ve stabilizaci, Nikon tělo a Canon objektivy. Celý svůj digiživot fotím na Canon a jsem spokojen.
                          To Orion 24...věř zkušenému a jestli chceš zrcadlo, nekupuj nové. Je to vyhazování peněz komínem. Pentax má, myslím, jiný typ snímače a fotí jinak než ostatní značky. Jak tu říkal někdo dole, Canon nebo Nikon. Nikony neznám, ale doporučím Canon 40D z druhé ruky. Hořčíkové tělo, perfektní ovladatelnost....prostě podařený foťák. Dám ruku do ohně i za 20D (měl jsem ji), ale to je už fakt relikt. Věř, že ani u té dvacítky nevyužiješ její potenciál. Sám mám 7D a zdaleka jsem ji nevyužil.
                          A nakonec, Canony jsou o něco rychlejší než podobné řady Nikonů, ale spolupráce těla s objektivy je lepší u Nikona. Ale, a to je podstatné, zrcadla jsou neskonale rychlejší oproti kompaktům.
                          Tak abys měl o čem přemýšlet:-)

                            Píňas - Profil | Ne 10.1.2016 19:32:52

                            Orion24 >> kámo ted se na něco připrav a počkej až se tu ukáže Roman a vloží se doto s matikou,to ti půjde hlava kolem a rychle si koupíš compakt :-)

                              Erva - Profil | Ne 10.1.2016 19:32:34

                              zelí - :-)) Jenom nevím jestli jsi si toho všimnul , to jsou Nikon těla z redukcí a L -ková skla :-)))))

                                Orion24 - Profil | Ne 10.1.2016 19:32:33

                                Erva >> co je kurwitko?

                                  Erva - Profil | Ne 10.1.2016 19:31:19

                                  Casio - Kurwítka nebrat , teda max. 1,4x , 1,5 x !!! :-)))))

                                    zelí - Profil | Ne 10.1.2016 19:30:15

                                    Erva >> doufam ze vidis cim je ověšená a musim říci ze toto jsem o Tebe nečekal

                                    Dekujeme!!!:-))))

                                      Casio - Profil | Ne 10.1.2016 19:29:07

                                      Casio >> Ty objektivy je dobré mít tak aby pokryl celé ohnisko v mm. Nemusí úplně navazovat. Jinak pokud si chceš udělat obraz toho co mám .Nikkor 16-35/4 , Nikkor 50/1,4 (super sklo!!!!!) Nikkor 70-200/2,8 .Všechny právě možno i na FX. V další kapitole můžem probrat pomůcku která Ti násobí délku ohniska. Na to je ale Odborník Erva:-))))

                                        Erva - Profil | Ne 10.1.2016 19:27:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Píňas - A pak .........................