Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NDeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 19:05:33

Vlčice >> k některým se to hodí míň, k některým víc... na zahraničních webech jsou podobnou technikou k vidění většinou zajímavější scénky, kde to zpracování má svoje kouzlo.
Jinak to nemá smysl aplikovat na jakýkoli fotky, to je jasný:-)

    NCasio - Profil | Čt 11.2.2016 18:44:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    zelí >> Tamrac 5x je ok můžu doporučit. Z Paladixu ...funglovka což o mezikroužcích nemůžu říct :-(

      NCasio - Profil | Čt 11.2.2016 18:34:08

      zelí >> taky to mám tak tak ,ale větší už asi nechci

        NAnýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 18:16:00

        Casio >> pokud to děláš takto, tak s tím souhlasím, ale jsou to 3 různé expozice téže fotky tudíž skládáš 3 fotky do jedné.
        Ale jednodušší je použít AEB (braketing) , který za tebe ty tři expozice udělá automaticky i v RAWu, takže máš 3 RAW s různými expozicemi.
        Zkus si složit tři RAWy takto vyfocené a uvidíš ten rozdíl mezi třemi expozicemi z jednoho RAW a třemi RAWy.
        Tohle je u zrcadlovky více než markantní rozdíl, když máš základní rozlišení 6000x4000 pix oproti 2500x700pix u mne

          NCasio - Profil | Čt 11.2.2016 18:07:07

          Anýzový dědek >>
          1. máš jeden RAW
          2. 1x z něj vyvoláš podexponovanej snímek
          3. 1x přeexponovanej
          4. 1x normál expozici máš
          5. z těchto tří uděláš HDR
          6. vše je z jedný fotky

            NAnýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 18:02:52

            DeProfundis >> Jistě že ti u té houby nesedí, protože Na HDR potřebuješ mít minimálně tři různé expozice. když nepoužíváš ten bazmek ve foťáku.
            To se tu snažím říct od samotného počátku, že HDR z jedné fotky nesložíš.

              NCasio - Profil | Čt 11.2.2016 17:59:31

              zelí >> nooo pěkně...:-)))) Vůbec nerozumím tomu proč se někdo cítí ublíženým kvůli skrytí zápisu. Kdyby to tedy ublíženým lidem pomohlo skrývám i svoje příspěvky. Jestli skrytí nepřínosného zápisu snižuje ego a zvyšuje míru ješitnosti je mi vážně líto.
              Navíc dík ,hezké, praráda nebo hrozná kresba se dá a myslím si že přímo k tomu určené je okno s komentáři.

                NVlčice - Profil | Čt 11.2.2016 17:58:57

                DeProfundis >>
                Právě, že technika je to pěkná, ale na mne už jsou některé ty obrázky pana Zeleného prostě "moc"

                Ale já to beru... jsou věci, v kterých se tady nikdy neshodneme, ale to je myslím normální..

                  NDeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 17:44:32

                  Casio >> někdo měl skrývací záchvat a ráno bylo skryto i něco k tématu, když jsem přijel domů, tak už to bylo odkryto:-)) Tak tady z toho zase nedělejte holubník, chudák Bob sem musí následně svoje moudra vkládat nadvakrát.:-)

                    NDeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 17:39:28

                    Anýzový dědek >> zkus nějak vysvětlit svůj pohled na to, co je a co není HDR. Hlavně proč se vůbec HDR používá, protože mi moje teorie u tý houby nějak nesedí.

                      NAnýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 17:24:45

                      zelí >> Já se neurážím, ale když se tu snažíte mne přesvědčit o tom co je a co není HDR a promažete příspěvky, tak to tu fakt je o ničem.
                      Hlavně když to udělá někdo kdo Zoner viděl zdálky a neví co se s ním dá dělat.
                      Chápu rozdíl mezi PS a Zonerem a nedělám zbytečně chytrého a taky nevím vše.
                      Ale škoda slov, stejně to smažeš.

                        NAnýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 16:45:49

                        Vlčice >> Ta menší je originální fotka.

                          NDeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 16:44:34

                          Anýzový dědek >> Jirka nic nevidí, protože já tam na první pohled taky nic nevidím. Na druhej pohled tam vidím jinou barevnou teplotu. A teprve na třetí pohled, kdy jsem si ty fotky uložil a v ACDSee je prohlížel a přepínal mezi jednou a druhou, jsem si všimnul, že spodek a vršek tý houby je nepatrně "vylepšenej".
                          Tohle určitě není vhodná scéna na HDR, tady to postrádá smysl...

                            NDenny - Profil | Čt 11.2.2016 16:36:53

                            Vlčice >> Vidim to take tak.

                              NVlčice - Profil | Čt 11.2.2016 16:34:12

                              Anýzový dědek >>
                              Sakra.. já vidím rozdíl hlavně v té plodnici a celkově barvy.... ta první fotka mi přijde prostě o trochu fádnější než ta menší, tak jsem si myslela, že jsi právě upravoval tu menší :/

                                NAnýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 16:25:49

                                Vlčice >> Naopak

                                  NVlčice - Profil | Čt 11.2.2016 16:23:22

                                  Anýzový dědek >>
                                  ta druhá, menší fotka je upravená, je to tak?

                                    NCasio - Profil | Čt 11.2.2016 16:13:43

                                    Anýzový dědek >> Asi jsem hluchej ale já nic nevidím.

                                      NAnýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 15:59:00

                                      Casio >> Podívej se na detail té větvičky vpravo a ten mech + kamínky.

                                        NCasio - Profil | Čt 11.2.2016 15:44:39

                                        Anýzový dědek >> ať koukám jak koukám ,nevidím mezi origo a upravenou rozdíl.