Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NAnýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 13:35:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

HDR z jedné fotky *Tiff (převedeno na jpeg pro Mrk)
První je upravená a druhá originál

Jen je třeba si uvědomit, že HDR nelze použít na vše a není to všelék na špatně vyfocenou fotku.... :-)

    NDeProfundis - Profil | Čt 11.2.2016 11:04:54

    Anýzový dědek >> to si tady proboha snad nikdo nemyslí a každý ví, že HDR je jen záměrný postup pro dosažení většího dynamickýho rozsahu, který není možný pokrýt jedním cvaknutím. Kdežto nepovedená fotka většinou vůbec nesouvisí s dynamickým rozsahem.

      NAnýzový dědek - Profil | Čt 11.2.2016 9:50:52

      DeProfundis >> Ale taky je si třeba uvědomit, že HDR se nedá použít na vše.co vyfotíš. Není to záchranná berlička pro špatně vyfocenou fotku....:-))

        NDeProfundis - Profil | St 10.2.2016 22:55:25

        LadaK >> u tebe to chápu, ty už se na mraky dívat nemusíš, když vidím, co jsi byl schopen spáchat v Zoneru.
        Tady je krásná ukázka toho, že 90% lidí už chce zbytečně přecházet na PS, aniž by vůbec zmáklo Zoner, když se v něm nechají dilet i takovýhle fičurky:-)

          NLadaK - Profil | St 10.2.2016 22:35:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Také si dovolím sem dát první pokusy před lety dělané jenom v Zoneru pomocí funkce mapování tonality

            NDenny - Profil | St 10.2.2016 21:56:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Dneska jsem byl dosypat tem mrnousum.Prvni,co jsem videl,byla veverka,ktera byla zavesena na krmitku za zadni nohy a cpala se jak nezavrena :-)Pak jsem zjistil,ze vse,co bylo vetsiho,zrejme vyzrali havrani,protoze vsude byli jejich stopy.Uz dlouho jsem ale nevidel pohronade tolik ptactva jako dnes.Prevladaly sykorky,ale do toho priletavali kralicci,strakapoudi,strnadci,brhlici a datli.Na tom poloostrove je jednoducha lavicka a stul,takze na ten stul davam par orisku,zbytky,ktere se vysypou v tasce a pri doplnovani tech kovovych krmitek tam zustavaji zbytky,jak to lamu.Sykorky si tam letaji,i kdyz tam sedim,takze jsou ode me opravdu napul metru.Ovsem dneska me jedna prekvapila.mel jsem zamireneho Tamrona na jedno misto,kdyz priletla a sedla si me na objektiv.Koukal jsem jako blazen,protoze jsem ji mel od obliceje tak 30cm :-) Skoda,ze se mnou nebyla Jitka,mohla to byt paradni fotka :-)

              NDeProfundis - Profil | St 10.2.2016 21:43:52

              A pro porovnání originál.
              Ale koukám, že i takhle malinký to tu fotku mrší, na tohle prostě ani těch 170kB nestačí:-(

                NDeProfundis - Profil | St 10.2.2016 21:41:43

                Jinak k tomu HDR vytvořeným z jednoho snímku...
                Když už, tak je naprosto nutný fotit v RAWu narozdíl od 3 různých expozic, kde to takový problém není a je možný použít i JPG. Pak to chce dost experimentů a hrát si, hrát si a hrát si, takže i trochu pokročilejší znalosti editoru.
                Ale výsledku se docílit nechá.
                Pro názornost hrátky s jedinou expozicí z doby, kdy jsem při dalších úpravách pochopil sílu RAWu:-) Je to hodně zmenšený, abych tu trávu nemusel příliš komprimovat a mršit v JPG.

                  NDenny - Profil | St 10.2.2016 21:31:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  zelí >> Focene tim novym

                    NDenny - Profil | St 10.2.2016 21:21:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    ...

                      NDenny - Profil | St 10.2.2016 21:11:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Zkouska objektivu,ale dnes dostali prednost Tamrom a 70-200.
                      Na krajinu asi velmi dobre,lidi jsem nefotil :-) a na nejakou faunu asi jen na kratsi vzdalenost.

                        Nzelí - Profil | St 10.2.2016 21:06:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Casio >> tak a poslední:::_))))

                          NDeProfundis - Profil | St 10.2.2016 21:05:14

                          Vlčice >> asi v tom hledáš nějaký zvláštnosti, co já v tom nevidím:-) Musel bych si to teď reálně vyzkoušet, bohužel mám všechny HDR pokusy už upravený do výsledný podoby, takže nemám origoš fotky na ověření. Ale všechno fotím na prioritu clony, ISO mám manuálně na nějakou hodnotu a tak při využítí AEB nezbývá foťáku nic jinýho, než hýbnout s časem. A popravdě, ikdybych měl všechno na automat, tak by bylo naprosto nelogický, aby foťák upravoval expozici pomocí clony, protože by pak mršil HO a to by fakt poskládat nešlo a kdyby měnil ISO, tak by to taky na skládání nebylo nejrozumnější. Ale když o tom tak přemýšlím, napadlo mě, co foťák udělá na prioritu času a AEB. Až budu mít chvilku, musím to vyzkoušet:-)

                            Nzelí - Profil | St 10.2.2016 21:03:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Casio >> je to mocný nastroj a uz se tesim na hmyzaky a jesterky a jinou havět

                              Nzelí - Profil | St 10.2.2016 20:54:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              ... 36mm

                                NVlčice - Profil | St 10.2.2016 20:49:00

                                DeProfundis >>
                                chtěla bych vidět rozdíl, kdy nafotíš jen s použitím AEB... a pak upravuješ v photomatixu, nebo máš
                                třeba prioritu clony, vícekrát to nacvakáš a pak zas ten photomatix...
                                No, nejlepší bude až si to sama vyzkouším :)

                                  NDeProfundis - Profil | St 10.2.2016 20:38:06

                                  Vlčice >> pokud se nepletu tak používám AEB, jak jsi to myslela s tím režimem A (Av)?

                                    Nzelí - Profil | St 10.2.2016 20:32:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Casio >> Canon EF200mm f/2.8L USM , mezikroužek 36 mm,

                                      Nzelí - Profil | St 10.2.2016 20:28:31

                                      Jinak pozor nechci aby to vyznelo že odsuzuji Zoner.Pro zacatecnika i pokrocileho fotografa dobry za velmi rozumnou cenu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                                      ...ale stejne se kazdy potom posune dal,pokud chce aby dokazal z fotky vytahnout maximum. A ano jako spravce alb a fotografií je vybornej!!!

                                        NCasio - Profil | St 10.2.2016 20:18:57

                                        Vlčice >> ZPS bude pro Tebe nejlepší ,zatím .Můžeš ho zkusit na 30 dní gratis. A pak...stejně se všude dozvíš že je nejlepší správce takže i budoucna není co řešit.