Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NLadaK - Profil | St 10.2.2016 20:16:22

Anýzový dědek >> Je to z jednoho RAWu

    NVlčice - Profil | St 10.2.2016 20:15:49

    Já jsem na začátku, teprve se rozhlížím co pořídit.

    HDR se mi líbí, vidím to na placený zoner - česká verze a jestli, tak ještě ten
    photomatix - free verzi.


    S "gulášem" si poradím, nebojte :)))

      NLadaK - Profil | St 10.2.2016 20:12:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Casio >> Tada máš pěkné HRD :-)

        NLadaK - Profil | St 10.2.2016 20:04:56

        Casio >> Máš pravdu, pro začátek stačí v Zoneru použít mapování tonality...

          NCasio - Profil | St 10.2.2016 20:01:04

          Hoši a nechtělo by to nechat na kolegyni Adéle ,když se zajímá o HDR , nemá cenu řešit co co stojí nebo co je lepší. Pro začátek je jasně lepší ZPS ,až bude vědět co a jak potom si to může porovnat sama.

            Nzelí - Profil | St 10.2.2016 19:51:55

            Anýzový dědek >> no ač jsem totalni lempl neco se poradne naucit a pochopit slozitost Editoru,tak musim říci ze ja neumetel vidim takovych sakra rozdilu ve vyvolaní Rawu v Zoneru treba oproti Adobe camere Raw v PS az to snad ani neni mozný co tam se da delat,mluvim pouze o zpracovani v Camera Raw!!!!!

            tak mozna proto

              NLadaK - Profil | St 10.2.2016 19:50:32

              Anýzový dědek >> Modul Rawu v Zoneru není moc povedený, pomalý a proti ostatním horší ale zase za tu cenu se dá použít...

                NAnýzový dědek - Profil | St 10.2.2016 19:42:35

                LadaK >> proč Zoner a RAw ne?

                  NLadaK - Profil | St 10.2.2016 19:37:46

                  Anýzový dědek >> Zoner a Raw tak to opravdu ne...

                    NAnýzový dědek - Profil | St 10.2.2016 19:36:12

                    LadaK >> Jako metod a programů, které dokáží z jedné fotky simulovat HDR je spousta, třeba HDR Efex apod.
                    V Raw (pokud se budeme bavit o Zoneru) máš akorát použít HDR světla a HDR stíny, což jen simuluje tento postup, ale není to HDR v pravém smyslu

                      NCasio - Profil | St 10.2.2016 19:34:32

                      Anýzový dědek >> pořád se ptám co jinýho udělá foťák?? ještě navíc bude mít navíc práci s překrytím když bude přenastavovat a dělat tři fotky s jiným časem.

                        NAnýzový dědek - Profil | St 10.2.2016 19:31:22

                        Casio >> ano, ale on to udělá v barvách jemu daných, kdežto, když to takto klonuješ, tak ten barevný překryv nemusí být ve správném poměru. ( tohle by ti asi líp vysvětlil Roman- je to na mne moc vědecké).
                        Myslím si že pro začátečníka s HDR je opravdu lepší použít AEB a zoner ti je poskládá na sebe vcelku velice slušně a můžeš si s tím i pohrát jak se ti bude líbit.
                        Třeba takto (HDR z 5 ti expozic)

                          NCasio - Profil | St 10.2.2016 19:23:55

                          Vlčice >> Aha :-))) Tak si to vyzkoušej udělej si z jedný fotky přeex a podexponovanou fotku a pak dej dohromady :-) Bude se dobře překrývat a vyladíš jen ty časy :-)

                            NLadaK - Profil | St 10.2.2016 19:23:30

                            Anýzový dědek >> Z Rawu uděláš HRD bez problému i z jedné fotky...

                              NAnýzový dědek - Profil | St 10.2.2016 18:54:33

                              Vlčice >> Dá se použít AEB i Focus Braketing , ale i udělat si snímky s vlastním nastavením přechodu expozic.
                              AEB ti udělá 3 snímky s různou expozicí
                              Pokud budeš chtít vlastní nastavení Tak bych volil asi plnej Manuál , kde si vše můžeš nastavit dle sebe.
                              Jedinou podmínkou pro tvorbu HDR je , aby se snímky dokonale překrývaly.( jinak je s tím moc práce a výsledek nebývá oslnivý- spíš děsivý)
                              .,.. Takže stativ je většinou nutnost.

                                NVlčice - Profil | St 10.2.2016 17:52:09

                                DeProfundis >>
                                A využíváš přitom AEB, nebo raději režim A (Av)?

                                  NDeProfundis - Profil | St 10.2.2016 17:41:44

                                  Vlčice >> občas využívám, např. na horách to je pro pěknou fotku skoro nezbytnost, protože foťák takový dynamický rozsah nikdy nemůže pokrýt. Většinou využívám Photomatix.

                                    NBacha - Profil | St 10.2.2016 17:18:50

                                    Nechat debatu jak je, protože se tu kdokoliv kdykoliv může zeptat na svůj problém s focením a nemusí otvírat vlákno. A ty problémy či neznalosti se občas vynoří u každého z nás...u mě tedy určitě:-)

                                      NVlčice - Profil | St 10.2.2016 16:32:30

                                      Ahoj!
                                      Opravdu moc povedená diskuze.
                                      Chci se zeptat, využíváte někdo HDR? Ať už z důvodu např. špatných světelných podmínek, nebo prostě pro následné experimenty s fotkou? A s jakým programem? Díky.

                                        NCasio - Profil | Út 9.2.2016 23:20:56

                                        zelí >> jako říkám stačí milimetr,dva a seš vedle ...