Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NAnýzový dědek - Profil | Po 8.2.2016 18:40:19

Denny >> Tady je potíž v tom, že je musíš zaplatit a v případě nespokojenosti nastupuje klasické reklamační martýrium, takže je do termínu výstavy mít můžu a nebo nemusím.....:-))Tohle ještě není velkoformátový tisk A4. Horší by to bylo třeba u A2 nebo A0 taam to jde do tisíců. za kus (960- 1500) a pokud by to bylo na plátno, tak to je prostě pro běžného smrtelníka neúnosné v tomhle množství. .
Tohle je taková výstavka (Prezentace), kde si zájemci mohou vybrat co by z těch fotek chtěli a to potom spolu s pořadatelem necháme vytisknout na plátno po zaplacení zálohy.

    NDenny - Profil | Po 8.2.2016 18:30:33

    Anýzový dědek >> Tak pokud ti to proplati,tak je to o necem jinem,pak bych se asi obratil na nejake specialistu tiskare o radu. Tady je to trosku jine,pokud se ti fotky,ktere si nechas udelat nelibi,nemusis je prijmout a oni ti je neuctuji.Ovsem to se tyka bezneho tisku,jak je to u velkych formatu a nejakych specialnich zakazek,nemam tuseni.

      NAnýzový dědek - Profil | Po 8.2.2016 18:22:07

      Jitkagold >> Jituš, ale fotolab mě už párkrát s fotkama vyšplouchl, že byly absolutně nepoužitelné. Tady dostanu matroš a barvy zaplacené.
      Nechat to dělat ve fotolabu, tak se nedoplatím. to máš jedna fotka 150Kč+ poštovné - to je šílenost.

        NDenny - Profil | Po 8.2.2016 17:50:21

        zelí >> Ten workshop,to jste byli u te blondynky?

          NJitkagold - Profil | Po 8.2.2016 17:50:12

          Anýzový dědek >> Bobe,na vystavu a na A4 a jeste to placat doma,tak to mas fakt odvahu !!!
          Profici si foto nechaji delat a neplacaji to doma ,promin,ale zamysli se !!!!!

          Notabene ta tvoje tiskarna na 50 fotek te sezere I s barvou, kdyz nebudes mit kvalitni papir !!

            NAnýzový dědek - Profil | Po 8.2.2016 17:08:04

            zelí >> Nevadí. Potřebuju vytisknout zhruba 50 fotek A4 na takovou mini výstavku a chci aby vypadaly co možná nejlíp.

              NAnýzový dědek - Profil | Po 8.2.2016 16:57:05

              Chlapi , tisknete si někdo doma papírové fotky nebo to necháváte na fotolabu?
              potřeboval bych poradit s papírama do Canon Pixma MG 5650 jakou by měly mít gramáž.
              Origo jsou drahé.
              A ještě kolik dáváte při tisku z Jpeg rozlišení DPI.

                NOrion24 - Profil | Po 8.2.2016 13:00:59

                chlapci tuto knihu
                Mistrovstvi prace s dslr od Pihana?..neviete kde zohnat?...vsade vypredana

                  Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 23:27:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  ...tak ješte jednoho orlíka a zase necham prostor ostatním

                    Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 22:58:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    ..

                      Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 22:57:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Je to droga a je ti jedno kde se valíš:-))

                        Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 22:18:40

                        jirka0 >> zase se Jiří nedělej:-))) My víme své a to neokecáš!!!:-))

                          Njirka0 - Profil | Ne 7.2.2016 22:15:59

                          Casio >> Na průzkumníky jsem přišel jen díky své lenosti a moje jediné umění v pc .je přetahování souborů myší,tam ale moje "znalosti" končí :-)))

                            NCasio - Profil | Ne 7.2.2016 22:11:46

                            jirka0 >> nemáš vůbec zač :-))) Myslím že jsi zbytečně skromný!:-)
                            Nebýt Tebe mnozí neví jak vytvořit dva průzkumníky a že to nejsou příslušníci ČSLA :-))
                            Takže šup šup per to sem Jiří !!!! :-))


                              Njirka0 - Profil | Ne 7.2.2016 22:05:28

                              Casio >> Ahoj,no to ti pěkně děkuji :-)))

                              ,, já měl radost že jsem vypadl z opeřenců a ty mě uvrtáš do další.Obávám se že jsem nejslabší článek a o znalostech jsi mi zalichotil díky.Jen se obávám že tomu tak není.,,,, Myslím že jediný a povolaný technický poradce je zde DeProfundis jeho znalosti jsou obdvuhodné a já většinou ani nevím o čem je řeč.

                                Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 19:37:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                ...

                                  NAnýzový dědek - Profil | Ne 7.2.2016 18:37:29

                                  zelí >> Ale ono to má úroveň, ne vždy máš s sebou vše potřebné a improvizovat je třeba umět.
                                  Ale jasně bylo to myšleno jako vtip na odlehčení té vaší vědecké debaty :-)

                                    Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 18:31:25

                                    levhan >> to neřeš!!!!!!!!!!A buď stále vítáááán!!!!!!!

                                    A hlavne ty fotky a tvorbu tvoji dcery at vidime jak roste ( profesne ) sem dávej!!:-))))

                                      Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 18:23:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      ..s TK Canon 1,4 III

                                        Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 17:59:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Casio >> tak jeste jedna!! Doufam ze vidis kam jsem ostril,aby jsi nerekl ze to je rozmazané:-)))