Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NCasio - Profil | Ne 7.2.2016 17:53:18

zelí >> no stopro! Teda muselo by to být další pravidlo pro vložení.
Určitě sem chodí kouknout víc lidí kteří by si udělali obrázek co jaký objektiv dokáže(tedy to je relativní) ale hodnoty expozice by pomohly s nastavením, myslím že je to užitečná věc v galeriích. :-)

    NCasio - Profil | Ne 7.2.2016 17:49:50

    zelí >> je nějakej vzorec pro výpočet min. zaostřovací vzdálenosti? Šíře kroužku vs. min. zaostřovací vzdálenost objektivu??

      Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 17:47:40

      Casio >> a myslis že by to bylo k něčemu??:-))

        Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 17:45:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Casio >> tady uz jsou nasazeny dva!!! Neustale je treba mit na pameti ze na objektivu kde byly nasazeny je min.zaostř.vzdalenost 1,5m!!!!

        Jinak stativ je nutnost u detailů,jinak je to o ničem a v mem pripade 1000% potreba.Tak jako na dlouhou vzdalenost tak na zase prilis kratkou to proste z ruky neudrzis,pokud chces aby to bylo opravdu koukatelné

          Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 17:31:15

          Jitkagold >> mám Kenko Jitko

            Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 17:29:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Casio >> dalsí kousek pro tebe at se mas na co tesit!!!:-))

              NJitkagold - Profil | Ne 7.2.2016 17:27:36

              zelí >> Ladiku,reknes me co mas za mezikrouzek ?

                NCasio - Profil | Ne 7.2.2016 17:24:05

                zelí >> Adéla :-))) Ty jo tak si říkám jestli by nebylo k dobru připisovat pod fotku sestavu a hodnoty ISO , clony a času . Co Ty na to pane řediteli místního ústavu ? :-)))))))

                  Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 17:20:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Casio >> mezikrouzek,ale chce to stativ na detail!!! Pokud chceme myslet trochu vyše:-))))

                    Nlevhan - Profil | Ne 7.2.2016 17:10:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    nevim kluci co se tu delo ale nesvary canon vs nikon neni to jedno!! kazdemu vyhovuje neco jineho ne a ohledne skel uz vubec :-)

                    dnesni hratky doubravka

                      NDenny - Profil | Ne 7.2.2016 15:27:09

                      zelí >> Skoda tech ubrousenych letek v kridlech toho orla..To pochopitelne nema s fotkou nic spolecneho,ale ti,kteri o tom neco vi, z toho asi dobry pocit mit nebudou.

                        Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 13:31:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        ....

                          NCasio - Profil | Ne 7.2.2016 13:09:55

                          DeProfundis >> jo, ty přepočty .. Každý (většina) kdo si koupí zrcadlovku začne na DX takže je zvyklý na ohnisko(a) takové jaké je vidí od počátku své foto kariéry. Z různých odborných serverů je "dohnán" k porovnání výřezů FX ,ale proč ? Přece mám jednou 300mm se kterým jsem začal ,vžil a srovnal se s ním, naučil ho využívat. (kdyby náhodou... ,je to jen úvaha a násobek poměru čipu je jasný)

                            Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 13:04:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Včera venku bylo lépe jak zde:-)))

                              NDeProfundis - Profil | Ne 7.2.2016 12:56:15

                              zelí >> poučné jen částečně:-)
                              Jediný pořádný poučení, který z toho mimoděk vyplývá, bych definoval tak, že je naprosto nevhodný mást ekvivalentníma údajema. Takže je potřeba uvádět správný údaje a každý, kdo to s focením myslí trochu vážně, už si zbytek dopočítá, nebo představí sám.
                              Proto, když už, tak nebudu uvádět, že mám sklo 960mm, ale řeknu že mám 600mm a fotím s APS-C Canonem. Nebo že fotím s 600mm na FF, s 300mm na micro 4/3 atd...

                                NDeProfundis - Profil | Ne 7.2.2016 12:43:21

                                levhan >> ten maník to až moc dramatizuje:-) A ikdyž pravdu jakž takž má, tak s tím přepočtem světelnosti a HO strašně mate. Ono to není tak jednoduchý, jak to vysvětluje.
                                Ohnisko přepočíst na ekvivalent 600mm je naprosto v pohodě, ale nemůže z toho udělat f8! Aby tohle mělo smysl, tak by musel ten objektiv našroubovat na FF. Pak ano, světelnost by byla f8, ale všichni víme, že je to blbost a ta světelnost klesne jen díky tomu, že by ten objektiv nepokryl celý FF políčko. Ale ten objektiv je na čip micro 4/3 a tak světelnost zůstává f4! A HO do toho už vůbec raději míchat nebudu:-) Tam je to nejvíce relativní a záleží jak se na to díváme a co s čím porovnáváme. Jen řeknu, že HO bude stejná, jako bychom použili sklo 300mm f4 na FF. Jen na olympusu uvidíme poloviční výřez.

                                  NCasio - Profil | Ne 7.2.2016 12:05:11

                                  Mám další variantu.
                                  Nechat (zatím) jak je pod podmínkou že Jirka0 bude další technický poradce.
                                  Jako jeden z mála přinesl do "fotodiskuzí " tolik názorných a věcných příspěvků.
                                  A že umí o tom není potřeba psát...

                                    Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 11:58:07

                                    Pánové,přátelé

                                    Vypsal jsem anketu,tak pokud možno zkuste na něco kliknout jestli mohu poprosit.
                                    Mám totiž obrovské dilema

                                    a děkuji

                                      Nzelí - Profil | Ne 7.2.2016 11:29:58

                                      levhan >> velmi poučné!!!!