Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NPíňas - Profil | Pá 5.2.2016 13:38:56

Máte někdo zkušenost s vodotěsným pouzdrem na zrdcadlovku? Koukal jsem na ně a není to úplně levná záležitost a zajímá mě jestli to opravdu funguje nebo jestli bych si ji utopil

    NDenny - Profil | Pá 5.2.2016 11:29:20

    zelí >> Nekde jsem cetl ze je to Lord of the red ring :-)

      NJitkagold - Profil | Pá 5.2.2016 10:46:47

      zelí >> Ladiku,to asi nebude o tricku ne :-))))
      Koupila jsem ho na aukci za 512 $,tak z nej mam radost:-)))

        Nzelí - Profil | Pá 5.2.2016 7:48:05

        Denny >> To je ale pevne sklo asi?? Nevim mozna placam pitchovinu,nemam cas na to kouknout bo uz musim valit do prace:-))

        Jo tak je to pevne sklo!!! V podstate stejna kvalita jako 100 až 200 v Lku,čili vyborna rychlost ostreni,ostrost a na portrety jak vysity

          Nzelí - Profil | Pá 5.2.2016 7:46:41

          Jitkagold >> super Jito!!!!!!!!!! Delas mi radost:-))) Magickej červenej kroužek,to fakt můžu!!!!!!!!!!!:-)))

          Kolik za nej,kdyz tak po SZ at to tady nevypada ze si honime triko:-)))

            NDenny - Profil | Pá 5.2.2016 5:03:53

            zelí >> Me se docela libi Canon 135mm f/2 L,no docela dost :-)

              NJitkagold - Profil | Pá 5.2.2016 5:01:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              zelí >> tak jsem zacala jako ty,prvni jsem koupila tohle :-))))

                Nzelí - Profil | Čt 4.2.2016 22:01:22

                tenhle detail ho prozradil fesaka:-)))

                  NDenny - Profil | Čt 4.2.2016 21:54:51

                  DeProfundis >> Zitra budu posilat tu sedmu do servisu.Sice uz chodi jak ma,ale porad ve me hloda takova nejistota,co kdyby,tak at se na to ti servismeni podivaji.Je to v zaruce a pokud nic nenajdou,tak jen dobre.Pokud ano,tak si reknu,ze jsem udelal dobre,ze jsem to tam poslal v zaruce.

                    NDenny - Profil | Čt 4.2.2016 21:48:57

                    DeProfundis >> Dik pokukuju po vsem moznem,ale nechce se me davat treba tisic dolcu za tenhle objektiv.Ty Sigma art,ty jsou paradni ale ten,kdo je ma,je asi jen tak nepusti.Zatim jsem nenasel jetej v perfeknim stavu za slusny penize.V lete nas ceka cesta k Pacifiku a zpet,takze nejake narodni parky v Kalifornii,Grand canon, Grand Teton,Yelowston atd.No a na to chceme nejakej kloudnej objektiv.

                      Nb.gun - Profil | Čt 4.2.2016 21:37:41

                      zelí >> No právě. Já ho mám doma už několik let, ale dlouho ležel nevyužívaný v šuplíku. Až když jsem se při focení v bažině sehnul k foťáku, abych se podíval do hledáčku a málem si u toho nabral horem do broďáků, tak jsem ho vytáhl do provozu. A když jsem pak náhodou při procházení jednoho pentaxfóra narazil na tip na onu samo domo konstrukční úpravu, tak jsem pořešil i ten vakl.

                        NDeProfundis - Profil | Čt 4.2.2016 21:22:47

                        Denny >> teď mě docvaklo, že to chceš i na FF, takže tenhle kousek padá, je to jen na APS-C. Na FF nemám naštudováno ani zkušenost, takže asi nějaký to eLko nebo něco z ART od Sigmy....

                          NDeProfundis - Profil | Čt 4.2.2016 21:10:16

                          Denny >> ještě k tomu objektivu, když mi přišel, udělal jsem si ze stativu takovej rychlotest, takže tady máš srovnání seťáku od canonu proti tý sigmě. Ten nepoměr je danej delším ohniskem u canonu 55mm proti 50mm u sigmy. Ale myslím, že pro představu dost vypovídající. U canonu byla clona f/5,6 a u sigmy f/4, jinak všechno nastaveno stejně.

                            NDeProfundis - Profil | Čt 4.2.2016 20:56:02

                            Denny >> já v podstatě hledal náhradu za seťák dva roky zpátky a byl jsem dost na vážkách. Nakonec jsem vzal Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM a jsem nadmíru spokojenej. Na 50mm je to ostrý jak břitva a srovnal bych to s canoňáckým pevným 50mm f/1,8 :-)

                              Nzelí - Profil | Čt 4.2.2016 20:54:10

                              A dekuji všem co zdilí moji radost.

                              Jen mi to prijde takove nemozne,tak cekam co se ted stane....

                                Nzelí - Profil | Čt 4.2.2016 20:53:04

                                DeProfundis >> dekuji,dekuji

                                  Nzelí - Profil | Čt 4.2.2016 20:52:49

                                  b.gun >> dekuji za postrehy a rady.Musim ho poridit,nedovedu si to na fotovoru bez neho predstavit!!

                                    NDeProfundis - Profil | Čt 4.2.2016 20:52:11

                                    zelí >> Láďo, kurva chlape, gratulace! Dneska máš co zapíjet. Sdílím radost s tebou:-)

                                      Nb.gun - Profil | Čt 4.2.2016 20:50:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      zelí - >> Jinak bych měl poznatek z praxe k tvému dotazu ohledně úhlového hledáčku - ty neoriginální za pár peněz jsou typu "jeden pro všechny", kdy kompatibilita s jednotlivými značkami (typy) foťáků je řešena pomocí sady přiložených plastových adaptérů. Po optické stránce, ač jsem za tu cenu nečekal nic převratného, je to překvapivě v pohodě, jen z důvodu použití adaptéru to sestavené dohromady nesedí zrovna ideálně a po nasazení to na foťáku celkem nepříjemně "vaklá". Tak abys s tím případně počítal, že něco takového může nastat.
                                      Já měl naštěstí možnost tento problém pořešit dosti jednoduše - rozměr kolejnic přímo na úhlovém hledáčku byl totiž jen nepatrně menší, něž rozměr hledáčku na těle foťáku, a tak stačilo frézkou jen lehounce ubrat zhruba čtvrt milimetru pérka na každé straně úhlového hledáčku a teď už to sedí jak prdel na hrnec i bez použití adaptéru. Jen si nejsem jist, jestli by to bylo takto snadné i u nějakého kanónu.

                                        NErva - Profil | Čt 4.2.2016 20:46:22

                                        Píňas - Asi jsem chtěl ,, bo jsem rovnou skočil do 750 ky jen jsem to nějak zapoměl říct doma :-(((