Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Marge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    jariss - Profil | Út 22.12.2015 8:31:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Domácí utopenci jsou velká dobrota, já si je dělám takhle. Tyhle na vánoční besídku. Foceno mobilem.

      welbin - Profil | Út 22.12.2015 8:19:50

      HoumrP >> Když je to tu o špekáčcích
      1/2 kg kvalitních špekáčku,4 ks cibule na půlkolečka
      4 lžice octa,4 lžice oleje,4 lžice hořčice,4 lžice kečupu,4 lžičky Worchesteru,pepř,chilli,sůl-dle vl. chuti,přidat 8 lžic vody a nechat projít varem,špekáčky a cibču navrstvit do nádoby a nejlépe po patrech zalít ,jde to podávat po 2-4 hodinách,říkáme tomu Rychlí utopenci

        HoumrP - Profil | Po 21.12.2015 22:39:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Jirka R. >> Tady je jeden pikantní recept....
        Nálev + feferony, cibuli, papriku, mrkev, naloženou kapii
        Pasta: lžíce oleje, ostrého kečupu, 1/2 lžičky pepře, sladké papriky, pálivé papriky, worčestru - smícháme a vetřeme do buřtů.

          JaMi - Profil | Po 21.12.2015 21:35:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tak jsem před chvilkou naložil "Buřty na divoko" Dělám je několikrát do roka. Je to obdoba utopenců, jen s tím rozdílem, že je zde feferonka, ďábelské koření. To přidávám jak do nálevu, tak i do nádoby k buřtům. Skvěle to chutná k pivu, ale i po něm. Jen ty buřty sečím dál tím hůře loupají.

            HoumrP - Profil | Po 21.12.2015 19:55:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Jirka R. >> tady máš pár brambor, když je máš tak rád. Jak je nemusím, tak na takovým mišmaši si vždy pochutnám.

              welbin - Profil | Po 21.12.2015 19:44:12

              JaMi >> Já ano a mistr české kuchyně,resp jeden z mistrů Pan Přemysl Králíček /Montreal, Osaka,Lubenec už není mezi námi / mi také radil přidat hodně kvalitní taveňák,anebo kvalitní Nivu,případně smíchanou se smetanou,dle potřebné hustoty.

                Bláža - Profil | Po 21.12.2015 19:41:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                HoumrP >> Dovolil jsem si to přepsat do Wordu, tak jestli tě to neurazí, tak to sem třeba píchnu. Jde to pak lépe kopírovat a tisknout. ;o)))

                ZAPEČENÉ BRAMBORY


                Neoloupané brambory důkladně omyjeme, osušíme a dáme péct do předehřáté trouby. Pečeme při 180°C doměkka přibližně 40 až 45 minut, dokud brambory nezískají křupavou kůrku. Než brambory vychladnou, orestujeme na rozpálené pánvi s trochou rostlinného oleje slaninu nakrájenou na kostičky s na jemno nasekaným česnekem a bílou částí lahůdkové cibulky. Vychladlé brambory podélně rozpůlíme a lžící vydlabeme vnitřek tak, aby z půlek vznikly misky. Vnitřek brambor smícháme v misce s orestovanou směsí. Přidáme nasekanou zelenou část lahůdkové cibulky, zakysanou smetanu, na jemno nasekanou petrželku a polovinu nastrouhaného sýra čedar. Lehce osolíme, opepříme a vše důkladně promícháme. Bramborové misky naplníme hotovou směsí, posypeme druhou polovinou nastrouhaného sýra čedar a poklademe na plech, který umístíme do horní části předehřáté trouby. Necháme zprudka zapéct pod grilem při nejvyšší možné teplotě dozlatova (při 250 °C asi 5 minut).

                  rarach - Profil | Po 21.12.2015 19:38:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Krkovice, slanina, brambory, cibule , sýr a smetana, akorát já už nevím jakou koupit, aby to bylo jako od babičky, aj 40% je samá vooooda.

                    HoumrP - Profil | Po 21.12.2015 19:37:18

                    JaMi >> odzkoušeno nemám, ale kamarád to vyzkoušel a prý dobré. Dělal to i s tvarůžkama a prý taky mňamina, jen se musí větrat :-))

                      Bušák - Profil | Po 21.12.2015 19:33:31

                      večeře pro mě podobný vojáky,Olomoucký tvařůžky s domácí pomazánkou na máru,pívo k tomu patří přátelé,prorazíme to tabu na Mrku konečně?

                        JaMi - Profil | Po 21.12.2015 19:28:49

                        HoumrP >> Zkoušel jsi to třeba s nivou?

                          Calex - Profil | Po 21.12.2015 19:27:20

                          Řízek 5,125 >> Je tam 1díl octa, 2díly vývaru, 3 díly oleje , to tam chrstneš. Já myslím, že tohle je německá klasika ještě před 2. světovou......

                            Řízek 5,125 - Profil | Po 21.12.2015 19:24:15

                            Calex >> a kde je ocet? Ten nemeckej je lehce kyselej:-)

                              Calex - Profil | Po 21.12.2015 19:18:36

                              Řízek 5,125 >> Zdar lovče, mrkni na tohle...někdo dává jen oblanžírovanou cibuli, okurku, hořčici, pepř, sůl, cukr a olej. Já myslím, že tenhle kuchta to dělá dobře, až na ten ,,Wiener,, šnicl, myslím dobrý. Fintička s máslem nakonec:-)))))
                              http://www.videomix.cz/video/IH-_uc8lvCU/

                                HoumrP - Profil | Po 21.12.2015 18:49:24

                                  Řízek 5,125 - Profil | Po 21.12.2015 18:43:46

                                  Nemáte prosím někdo recept na bramborovej salát "německého typu"? Tj bez majonézy, nakysly, jen s cibuli a možná celerem?

                                    HoumrP - Profil | Po 21.12.2015 18:43:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    K véče zapečené těstoviny s uzeným.

                                      HoumrP - Profil | Po 21.12.2015 18:32:55

                                      Jirka R. >> tam není to "je" :-)

                                        Jirka R. - Profil | Po 21.12.2015 18:29:39

                                        HoumrP >> Než brambory vychladnou, orestujeme je na rozpálené pánvi...., konec citátu.
                                        To jako ty upečené doměkka ještě prohnat pánví a v celku? To je mi nějak divný.... Co tím získám, když už jsou doměkka? Blbnu, nebo špatně uvažuju?
                                        Já bych rozumněl - upéct doměkka v celku, pak půlit a vydlabat, naplnit, znovu nakrátko zapéct. je to tak?

                                          Červené karty: tonouš, Káceč