Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | Čt 14.10.2021 11:57:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Dobrou chuť všem obědvajícím :-) U nás dnes vše domácí, od cukety, přes kuře až po brambory, mňamka!

    NBláža - Profil | Ne 13.12.2015 21:33:02

    kubas. >> Už ne, když jsme zabíjeli, tak ano, ale dnes už by to na mě bylo dost tučné. V tom zelí, se ta tučnost ztratí.... ;o)))

      Nkubas. - Profil | Ne 13.12.2015 21:30:53

      Bláža >> Zabijačkový neděláš třeba?

        NBláža - Profil | Ne 13.12.2015 21:30:51

        yvana >> Můžu se zeptat, proč ten solamyl?

        Ten jsem ještě v žádném receptu neviděl, proto se ptám.

          NBláža - Profil | Ne 13.12.2015 21:27:29

          Bušák >> Máš to pěkný, ale víš jak vepřový nikdy nebude jako hovězí, to se nedá srovnávat. ;o)))

          Já osobně dělám z vepřového masa pouze szegedínský guláš. Klasiku jen hovězí, případně kančí. ;o)))

          Knedlík byl koupený?

            NBušák - Profil | Ne 13.12.2015 20:52:27

            víkendovej gulášek,na HoumraP nemám ale i tak jsem měl radost že se mi povedl,fotit prostě neumím ale radost ze života mám velikou

              Nyvana - Profil | Ne 13.12.2015 20:48:41

              alfonz42 >> Občas jsem dělala některé drobné zákusky,třeba věnečky,trubičky a vím,že je to hrozná piplačka a práce.Máš to fakt nádherný.

                Nyvana - Profil | Ne 13.12.2015 20:47:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Přidávám recept na domácí chleba,takhle ho pečeme u nás.dělám z něho i dalamánky.
                1kg hladký mouky
                1/2 litru piva
                1/4 litru vody
                50gr kvasnic,kávovou lžičku solamilu,2 lžičky soli,2 lžičky kmínu.
                Z kvasnic uděláme kvásek,ostatní suroviny dáme do mísy,přidáme vykynutý kvásek,zaděláme těsto a necháme vykynout.Potom můžeme utvořit bochník,dalamánek,jak kdo chce.Na plech dáme pečící papír.na to chléb,který potřeme vodou.Při pečení se může občas potřít vodou.Dobrou chuť.

                  NJaMi - Profil | Ne 13.12.2015 20:18:14

                  1Mara >> Také jsem si udělal zobání k televizi. :-)

                    NBláža - Profil | Ne 13.12.2015 20:17:28

                    Marge >> Mě se nehodí ani jedna odpověď, je to jak kdy a jak které maso....

                    Já bych zaškrtl A, B, C a u jater vepřových D

                      N1Mara - Profil | Ne 13.12.2015 20:12:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Večeřééé :-)

                        NMarge - Profil | Ne 13.12.2015 20:03:34

                        Vítězem prvního týdne soutěže o nejlepší fotografii slavnostně vyhlašuji HoumraP a jeho guláš se špekovými knedlíky. Gratulujeme!

                          NMarge - Profil | Ne 13.12.2015 20:01:51

                          Konec

                            NMarge - Profil | Ne 13.12.2015 19:00:03

                            Pfeffersteak, autor JirkaR

                              NMarge - Profil | Ne 13.12.2015 18:59:32

                              Roštěná, autor Bláža

                                NMarge - Profil | Ne 13.12.2015 18:58:54

                                Guláš, autor HoumrP

                                  NMarge - Profil | Ne 13.12.2015 18:58:25

                                  Losos, autor smike

                                    NHoumrP - Profil | Ne 13.12.2015 18:56:38

                                    1Mara >> sem měl vědět, že si ročník 2009, tak sem se s tebou nebavil :-)))
                                    Dělaj se z bramborovýho těsta. Po uvaření se na másle osmažej a je to. A nebo si je koupím v Lidlu a ty se hoděj rovnou na pánev osmahnout.

                                      NMarge - Profil | Ne 13.12.2015 18:54:31

                                      Zhruba za hodinu končí aktuání soutěž. Pro ty, kteří přišli později, chtěli by si taky kliknout a nechce se jim dohledávat fotky, tak je sem dám ještě jednou.

                                      A ještě jedna technická. Vždycky jednou za dva až tři dny tady zápisy trochu promažeme. Co je úplně mimo téma, nějaké to občasné dohadování ap. ať to zbytečně nezahlcujeme a ať je to primárně o tom jídle a spol.

                                        N1Mara - Profil | Ne 13.12.2015 18:51:01

                                        HoumrP >> Ty , ty nezklameš, moc pěkný. Jak děláš ty br šišky či co to je ?

                                          N1Mara - Profil | Ne 13.12.2015 18:47:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Banánové Tiramisu, jako na pohled nic moc, ale ta chuť je fantastická ! .-))
                                          Jako tohle naservírovat na talíř, je unikum, nemá to žádné tužidlo a je to měkký, ale výborný :-)

                                            Červené karty: tonouš, Káceč