Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | Čt 14.10.2021 11:57:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Dobrou chuť všem obědvajícím :-) U nás dnes vše domácí, od cukety, přes kuře až po brambory, mňamka!

    NDarďas - Profil | Pá 4.8.2023 18:06:22

    invader >> 👍👍pěkné.

      N1Mara - Profil | Pá 4.8.2023 16:18:30

      invader >> hmmm :-))

        NBulda 64 - Profil | Pá 4.8.2023 15:17:03

        invader >>
        Velikost melounu... a ta barvička ;"-)))

          Ninvader - Profil | Pá 4.8.2023 14:36:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Prvý kečup , semená privezené z Italy ,oplatilo sa

            NrybarkaJMK - Profil | Čt 3.8.2023 21:22:40

            Telefonát dcery s matkou:
            „Mami, manžel mi nechce jíst rejži.“
            „Tak mu řekni, že jsi ji vařila s láskou.“
            „Cože? Ona se musí vařit?“

              NrybarkaJMK - Profil | St 2.8.2023 21:39:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Hezký den všem, vaříme jíme, i mrknu sem, ale fotit už nestíhám, teď už jsme 4 strávníci. Malej poprvé ochutnal, tak teď chystám většinou 3- 4druhy jídel denně.
              Udělaly jsme si s dcerou dortík a makronky. Poprvé se podařily jak mají být, křupavé a zároveň vláčné a náplň 50% čoko ganache. Proto si i myslím, že stojí za ukázku a chtěla jsem také pozdravit.

                NJirka R. - Profil | St 2.8.2023 10:46:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Přesnídávková zelňačka přišla k chuti... 😉

                  NBulda 64 - Profil | Út 1.8.2023 18:57:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Placičky rajčatové ;"-p))

                    N1Mara - Profil | Po 31.7.2023 21:20:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dneska buřt guláš :-)

                      NJirka R. - Profil | Ne 30.7.2023 19:55:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      rybarkaJMK >> Zavařuji chilli ve stejném nálevu jako nakládačky, držím teplotu na 80 C po dobu dvaceti minut, rodinka každoročně celkem úspěšně lačně škemrá... 😉

                        NŠUKI - Profil | Ne 30.7.2023 14:59:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        rybarkaJMK >> Já zavařuji jako okurky-stejný nálev,stejné množství koření a plním až po povrch. Nenatáhnou nálev a jsou křupavé. Myslím že zavařuji 90/30 minut . Při plnění sklenic někdy prasknou ale nevadí.

                          N1Mara - Profil | Ne 30.7.2023 14:43:38

                          rybarkaJMK >> Ahojky, máš toho asi hodně :-) Optej se klidně i v druhý diskusi, tam kluci chodí spíše :-)

                          A nebo pak ještě tady :-)
                          https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=648301

                            NrybarkaJMK - Profil | Ne 30.7.2023 14:15:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Ahoj, po delší době, měla bych prosbu poprvé jdu zavařovat kozí rohy a mám problém.
                            Potřebovala bych, prosím, poradit jak to udělat. Někde píšou nalev až skoro pod víčko, že to kozí rohy vypijí, jinde píšou zalít a mít je potopené. Ale krájet na půl je nechci ,při servírování vypada celá rozhodně lépe, tak proste nevím. Někdo zase psal,že když dal moc nálevu vyboulilo to víčka.... fakt nevím proto se ptám. Nerada bych to pokazila.
                            Nálev bych použila asi ocet voda sůl koření jako pepř a trošku oleje.... poměry jsou také různé, tak kdyby měl někdo nějaký typ, co mu funguje, budu vděčná . Hezký den

                              N1Mara - Profil | Ne 23.7.2023 18:04:21

                              Jirka R. >> ani nevíš, jak bych si dal, moc pěkné .-))

                                NBulda 64 - Profil | Ne 23.7.2023 17:46:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Včera lehká večeře.
                                Kousky masa na masale s rýží ;-p))

                                  NJirka R. - Profil | Ne 23.7.2023 17:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Pouhá čtyři kila "komínového" bůčku, to aby bylo co s přáteli o letních večerech zakousnout k pivíčku... 😉

                                    NJirka R. - Profil | Pá 21.7.2023 15:02:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dnešní závěrečná grilovačka vnoučecího prázdninového tábora. Že prý zas určitě přijedou...! Chjo...! 😉

                                      Ndraveček - Profil | Po 17.7.2023 23:18:27

                                      Darďas >> ahoj, dělali jsme ryby asi 6x na večeři, tak mam teď přerybovano, ale pry mě to zítra nemine s rodinkou po praci😉

                                        NDarďas - Profil | Po 17.7.2023 17:52:30

                                        draveček >> Já čekal halibuta,nebo tresku.🤔🙂

                                          NSmutek - Profil | Po 17.7.2023 15:04:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Se omlouvám,nějak se nevložila fotka ze včera.
                                          Srnčí řízek,nové bambory a okurkový salát.

                                            Červené karty: tonouš, Káceč