- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zákaz bivakování na Nových Mlýnech (Dyje 5)
Teď jsem se bavil s kamarádem a ten mi říkal, že kromě Strachotína a Šakvic prý má být úplný zákaz táboření včetně rybářských přístřešků i pod Pavlovem a od Milovic.
Nevíte, jak to bude doopravdy a jestli to opravdu znamená konec vícedenních výprav na Nové Mlýny???
Chápu, že je spousta rádoby rybářů, co po sobě nechávají odpad a dělají u vody bordel, ale je škoda, pokud ta voda zůstane jen pro místní:-(
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
36x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Čt 3.9.2015 13:47:51
U nás se také domluvilo pár WaM od p. Krásy Bajtse na Mělicích, mají to i natočené a závěrem zaznělo jejich přání k pomocníkovi hospodáře, zda by jim protislužbou nemohl vyhovět a na pár dní jim vyhradit jeden břeh Mělic......
NKocháč - Profil | Čt 3.9.2015 13:36:56
http://www.mrk.cz/miniclanky.php?id=32643
NKocháč - Profil | Čt 3.9.2015 13:34:49
Nejsem si jist jestli státní podnik Povodí Moravy může vydávat vyhlášky, ale to není podstatné. Podstatné je to, že "pár lidí" je schopno břeh D5 uklidit a zabere to jen pár dní. Byl jsem u toho. Věřím tomu, že by se v kase MRS těch pár desítek tisíc našlo na firmu, která by břeh uklidila. Mohlo by se tak předejít případným komplikacím. A hlavně, vždycky zamrzí, když jde z pokladny nějaká koruna a z toho důvodu by se profi RS mohla zaměřit i na kontrolu rybářů z hlediska nepořádku :o) Toto komentovat nemusíš.
NMrknato - Profil | Čt 3.9.2015 13:32:18
Stanovení stanu jako tech. prostředku v BP nikoho nenutí stan používat, stajně jako tu loďku....
NJarda Š. - Profil | Čt 3.9.2015 13:24:07
NJarda Š. - Profil | Čt 3.9.2015 13:19:39
NMrknato - Profil | Čt 3.9.2015 13:14:17
NMrknato - Profil | Čt 3.9.2015 13:11:17
NJarda Š. - Profil | Čt 3.9.2015 13:08:34
NMrknato - Profil | Čt 3.9.2015 13:00:45
Nkakr - Profil | Čt 3.9.2015 12:52:51
Žádná centrála neexistuje, centrálu znám na výrobu el. proudu. Na Soběšické je sídlo sekretariátu MRS a to jsou 4 (čtyři) zaměstnanci MRS. Jak se hospodaří na Mlýnech najdeš na webu MRS pod "Statutem hospodaření".
Pokud jsou rybáři hovada a po dobrém to prostě nejde musí následovat od těch, kteří za pozemky odpovídají represe. Až se rozhoupe Povodí a vydá podobnou vyhlášku jako obce tak se uvidí, zda se pořádek okolo vody zlepší, myslím si že ano.
Že se revíry uklízejí je v pořádku, je rozdíl provést úklid okolo 2ha rybníka a vodních děl které mají přes 2 000ha.
Rybáři sami, ze své vlastní iniciativy dokázali loni organizačně i logisticky vlastními vozy za spolupráce obcí velkou část nádrží uklidit. Za pišingr a započítanou brigádu.
Nejvíce mi vadí, že větší část rybářů si po sobě dokáže uklidit a kvůli menšině dacanů to "odnesou" všichni.
NPvl - Profil | Čt 3.9.2015 12:45:02
Nkakr - Profil | Čt 3.9.2015 12:33:45
Koukni na http://www.mrk.cz/sumcarina
příspěvek kolegy c13, jedná se sice jen o "právní názor", JUDr Šímy pod který bych se i já právní laik bez váhání podepsal.
NKocháč - Profil | Čt 3.9.2015 12:32:11
NPvl - Profil | Čt 3.9.2015 12:27:29
Nkakr - Profil | Čt 3.9.2015 12:22:08
kakr - ® [Poslat soukromou zprávu.] St 2.9.2015 15:35:25
Dobrý den.
Kdo je odpovědný za pořádek na pobřežních pozemcích okolo nádrží Mušov a Nové Mlýny?
Děkuji za odpověď.
N Povodí Moravy s. p. - ® [Poslat soukromou zprávu.] Čt 3.9.2015 11:15:27
Dobrý den, záleží na tom, co je myšleno „pobřežním pozemkem“. Za údržbu pozemků, které se nachází okolo zátopy vodní nádrže, odpovídají vlastníci těchto pozemků. Za údržbu vodního díla včetně hrází, odpovídá vlastník vodního díla.
Dovolím si podotknout, že MRS nevlastní ani pobřežní pozemky,ani vodní dílo.
NKocháč - Profil | Čt 3.9.2015 11:42:46
Neznám situaci v ČRS, ale u nás v MRS je na centrále tuším jeden zaměstnanec a tajemník plus odměny těm tebou zmiňovaným čimilíkům. Potom máme pár profi RS, kteří svou práci odvádějí. nevidím v tom zásadní problém. Každý člověk by měl být za svou práci náležitě odměněn.
Za porušení se u nás normálně trestá a věřím, že i vyloučení v minulosti proběhlo.
Tvoji averzi vůči svazu nesdílím. Nelíbí se mi všechno, ale díky těm "dědkům" to funguje aspoň nějak. Většinou mají lidi plnou hubu keců, ale dělat nikdo nic nechce. Všichni ví jak by to mělo fungovat, ale tam to končí. U nás to máme možná trochu složitější v tom, že cca 99% dekretů na revíry vlastní centrála a ne MO. To je tak všechno. Kdyby měly dekrety MO, mohlo by to být ku prospěchu, ale taky ne.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NUdírny a uzení51140
NČína - objednali ste uz nieco?15715
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NSranda bez nadsázky 🤘10857
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRybářský retro bazar.16777
NSlezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
Kde to žije - všechna témata
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17












