- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zákaz bivakování na Nových Mlýnech (Dyje 5)
Teď jsem se bavil s kamarádem a ten mi říkal, že kromě Strachotína a Šakvic prý má být úplný zákaz táboření včetně rybářských přístřešků i pod Pavlovem a od Milovic.
Nevíte, jak to bude doopravdy a jestli to opravdu znamená konec vícedenních výprav na Nové Mlýny???
Chápu, že je spousta rádoby rybářů, co po sobě nechávají odpad a dělají u vody bordel, ale je škoda, pokud ta voda zůstane jen pro místní:-(
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
36x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Ntuzemak - Profil | So 5.9.2015 10:22:06
Nfishmen17a - Profil | So 5.9.2015 10:20:10
Ono stejně je Pálava z 50% camp,45% soukromý pozemek a z 5% volně přístupný pozemek. A z toho všude je k vodě zákaz vjezdu,musí mít povolení,nebo je cesta z oraná a podobně. To co se tam děje je prostě děs. Už tohle člověka odradí,tam jezdit. Si myslí,že tam mají kdo ví co za vodu,že tam mají unikát.Přitom tam mají jenom hrozný bordel.
Nkakr - Profil | So 5.9.2015 9:45:16
Jsi pomýlený koukni se na -http://www.palavasro.cz/
pamatuj, že čím více proužků (činností), tím více adidas.
NPetras - Profil | So 5.9.2015 9:42:44
Mě spíš na firmě Pálava zaujalo že se zábývá činostmi které nemají s rybařinou nic společnýho pod vedením p.Sedláka majitele dalších cca 7 firem a MRS složil veškeré kauce pro provoz,tak mě zajímal přínos této zamlžené instituce.
Nkakr - Profil | So 5.9.2015 9:22:27
Z vraty nic neuděláš. Zesnulý prof. Baruš prováděl dlouhodobě výzkum přírůstků a migrace kaprů na nádržích, pravidelně s nimi na seminářích hospodářů účastníky seznamoval. Přesná čísla z hlavy nedám, ale pamatuji si, že kapři migrují vo sto péro.
MRS je vlastníkem Pálava s.r.o. Jaký přínos to má nedokáži odpovědět. Vím jen,že se v prostorách konají mimo ubytování rekreantů i různé semináře a školení. Máš možnost ubytovací kapacity využít, jako každý jiný.
NPetras - Profil | So 5.9.2015 9:08:57
Nkakr - Profil | So 5.9.2015 8:30:24
Nevím jak souvisí migrace ryb se zákazem stanování, ale budiž. Dovolil jsem si kopírnout dotazy a odpovědi, které se tu už probíraly. Doporučuji číst od konce.
Martin M. - ® [Poslat soukromou zprávu.] Út 21.7.2015 10:50:03
Pisete: „Zavírání a otvírání vrat“ mezi střední a dolní nádrží Nové Mlýny tedy nemá nic společného s rybářským obhospodařováním střední nádrže, ale reaguje na potřeby udržení hladin nádrží na potřebných kótách. Pěkný den.
Ona zminena vrata maji celkem 6 casti, viz odkaz - v dobe treni byly udajne vsechy casti zvednute, aby ryby mohly co nejvolneji plout proti proudu do prostredniho "soukromeho" reviru. Po treni byla otevrene jen 1 vrata, aby se naopak co nejvice zkomplikoval navrat ryb do "statniho" reviru. Vysku hladin nemohu zpetne overit, ale jde to i bez zmeny vysky hladiny pouze touto manipulaci s pruchodnosti mezi nadrzemi.
Pokud neni obzvlaste velky prutok, tak vysku hladin (resp. udrzeni stejne vysky v obou nadrzich) lze efektivne ridit pouze jednim segmentem hraze a tak se nam nedivte, ze v tom vidime kulisarny.
http://www.czecot.cz/results/zobrobr.php?w=st&id=49487&orig=1
Povodí Moravy s. p. - ® [Poslat soukromou zprávu.] St 22.7.2015 10:26:46
Vážený pane Martine,
manipulaci se segmenty neprovádíme ve spojení s chovem ryb, ale v souladu s manipulačním řádem, tedy v závislosti na aktuální hydrologické situaci.
Při manipulaci, tedy v období mezi zcela otevřenými 6 segmenty a úplně zavřenými 6 segmenty, je poměrně velké množství mezifází zavírání. Na Vaši fotografii je právě jedna z nich, stejně by bylo možné vyfotit mnoho jiných poloh segmentů.
Jestliže byste měl zájem o další doplňující informace k této věci, prosím obraťte se na pana vedoucího provozu Dolní Věstonice, který by se Vám věnoval.
Martin M. - ® [Poslat soukromou zprávu.] So 18.7.2015 22:56:15
Dobry den, na facebooku jsem zaregistroval nize uvedeny zapis - mohlo by se k nemu Povodi Moravy vyjadrit, prosim? Dekuji.
--- zacatek citace
Velká loupež za bílého dne,
Již delší dobu se řeší na Dyji 5 situace s otevřenými vraty do Dyje 6.
Letos situace dosáhla vrcholu. Před a po celý průběh tření ryb byla vrata otevřená. Ryby tedy v pohodě vyjížděly nahoru do Dyje 6. Po ukončení tření se vrata zavřela, mimo prvních a ryby zůstaly na Dyje 6 na kterém hospodaří Rybářství Pohořelice. Údajně mají povolen hospodářský lov bílé ryby. Kamarád viděl odpad z rybárny a moc bílé ryby v odpadu nebylo. Spíš kapr candát sumec.
Nakonec hrázný snížil hladinu a ryby sjely z Jihlavky a Svratky.
Výsledek: na ravírech Dyje 5, Jihlava 1 a Svratka 1 je minimum ryb.
Kde jsou ty ryby?
--- konec citace
Povodí Moravy s. p. - ® [Poslat soukromou zprávu.] Út 21.7.2015 9:24:46
Vážený pane Martine, manipulace na VD Nové Mlýny se, stejně jako na ostatních vodních dílech, řídí platným manipulačním řádem. Ten předepisuje manipulaci na vodních dílech reagující na aktuální hydrologickou situaci, ať už jde o povodňové stavy nebo situace s minimálními průtoky v době sucha.
„Zavírání a otvírání vrat“ mezi střední a dolní nádrží Nové Mlýny tedy nemá nic společného s rybářským obhospodařováním střední nádrže, ale reaguje na potřeby udržení hladin nádrží na potřebných kótách. Pěkný den.
NPetras - Profil | So 5.9.2015 8:21:53
Nkakr - Profil | Čt 3.9.2015 17:36:48
Kdys četl pozorně tak si přečteš, že od podzimu se z o.s. stane spolek, podle nového OZ.
Zákon o o.s. platí do konce roku 2017.
Ještě něco nejasného??
Nkakr - Profil | Čt 3.9.2015 17:19:15
Zapletl jsi se do takových absurdit, že být MUDr Štrosmajeremm bych musel konstatovat, že kdyby blbost nadnášela, vznášel by ses jako holubička.
Základní ustanovení:
Moravský rybářský svaz (dále jen Svaz) je občanským sdružením podle zákona č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů. Svaz je právnickou osobou.
Názvem tohoto sdružení je:
Moravský rybářský svaz
Sídlem Svazu je Brno, Soběšická 83, 614 00
IČO Svazu je: 00 43 41 59
Ještě jsem neviděl ani neslyšel, že by o. s. (od podzimu spolek) nesdružoval občany, členy.
Nebo se v o.s. organizují slepice???
Raději napiš jakou MO a kdo ji má trestat za bordel,který je na pozemcích obce?
NFishky - Profil | Čt 3.9.2015 17:00:58
NMrknato - Profil | Čt 3.9.2015 16:09:38
NMrknato - Profil | Čt 3.9.2015 16:04:55
Nevidím, co psal Fišky, ale můžeš mu to snad lidsky vysvětlit, aby to pochopil, pokud v tom máš jasno, ale pochybuji.
NKocháč - Profil | Čt 3.9.2015 16:01:17
NMrknato - Profil | Čt 3.9.2015 15:57:15
Nkakr - Profil | Čt 3.9.2015 15:47:10
Ve Stanovách je napsané, že za pořádek a čistotu pobřežních pozemků odpovídají Svazy?
Já to nikde nevidím??
NFishky - Profil | Čt 3.9.2015 14:26:13
NKocháč - Profil | Čt 3.9.2015 14:05:50
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NUdírny a uzení51140
NČína - objednali ste uz nieco?15715
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NSranda bez nadsázky 🤘10857
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRybářský retro bazar.16777
NSlezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
Kde to žije - všechna témata
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:57NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 30
15:57NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











