- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chataření a chalupaření
Zdravím všechny příznivce chataření a chalupaření. Chataření, chalupaření patří k mé velké vášni. Rád jezdím na chatu relaxovat - je to pro mě největší odpočinek ať už ho na chatě trávím rybařením, houbařením nebo třeba kutilstvím. Věřím, že se i zde na na Mrku najdou příznivci tohoto českého fenoménu.
Podělte se o zážitky , které jste na vaší chatičce, chaloupce zažili. Co jste si pořídili nového, co jste si vyrobili, jakou máte zahrádku atd. :-) Věřím, že tu najdu spoustu inspirací na vylepšení své chatičky :-)
Podělte se o zážitky , které jste na vaší chatičce, chaloupce zažili. Co jste si pořídili nového, co jste si vyrobili, jakou máte zahrádku atd. :-) Věřím, že tu najdu spoustu inspirací na vylepšení své chatičky :-)
Autor diskuse: klobonek - Profil , 25.6.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Přemet:-) Profil + Sumifuk Profil
Dále moderují: Přemet:-) Profil + Sumifuk Profil
Kde nejraději trávíte dovolenou?
A) Chata, Chalupa54%
B) Dovolená u moře10%
C) Poznávací zájezd1%
D) Wellness pobyt2%
E) Stanování v kempu5%
F) Někde jinde...27%
Od 25.6.2015 hlasovalo 184 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
72x v oblíbených a 15x v ignorovaných.
NPřemet:-) - Profil | St 8.7.2015 20:04:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
klobonek >> zena se pustila do renovace skrine. Musim uznat, ze si s tim docela pohrala. Jeste aňby ne... Pohrozil jsem ji totiz, ze jestli to neudela poradne a odflakne to, tak milou skrin vezmu a rozstipu... :-)
NPřemet:-) - Profil | St 8.7.2015 19:59:12
bonhof >> a nebo udelat korenovou cisticku... Sice to stoji dost usili a taky asi penez, ale videl jsem nekolik realizaci a je to perfektni doplnek zahrady. Na konci udelat jezirko a je to bomba... :-) A kdyz to mas kaskadovite, tak by tam mohli vzniknout i mensi vodopadky... :-)) Trativod je samozrejme taky moznost... Ale ta korenova cisticka je fakt pecka. Bohuzel to je ale povazovano za vodohospodarske dilo, takze i spousta papirovani a litani po uradech. Prave jsem dokoncil snad posledni staci na vodopravnim urade kvuli studni, kterou nemame... Ted ji jeste vykopat, nebo nechat vyhrabat... Kdyz nad tim tak premyslim, meli jsme udelat vrt a byl by pokoj...
Nbonhof - Profil | St 8.7.2015 17:36:10
Přemet:-) >> ahoj pod chalupou to nejde, mám tam tuje a nerad bych je poničil,
jedině udělat trativod, mám kaskádovou zahradu a na vrchlolu stojí chalupa
jedině udělat trativod, mám kaskádovou zahradu a na vrchlolu stojí chalupa
NPřemet:-) - Profil | Út 7.7.2015 22:48:37
klobonek >> Kdyby tak chtěla takhle růst všude... :-( Jsem zvědavej, kolikrát budu muset dosívat, než to bude vypadat alespoň trošku k světu... :-) Jinak zdravím od řeky, žena je ještě stále s malým na chalupě - zalévá tam samozřejmě, tak proč bych seděl doma, když můžu mít nahozeno... :-) Byl jsem i minulý týden a zatím nic... Ale ono to přijde, hlavně aby to nepřišlo, až tady nebudu... :-)
NPřemet:-) - Profil | Út 7.7.2015 22:30:51
klobonek >> tráva, ač se to zdá divné, možná i lehce nemožné, na několika místaech vyrašila jako blázen. Ten prostředek dvora je pořád bez trávy, ale s tím jsem tak nějak počítal... Boky se začínají chytat, na dvou místech ve stínu je tráva už víc jak pět cm vysoká. Hlavně je to tím, že tam je žena a pravidelně dvakrát denně zalévá... :-)
Nklobonek - Profil | Út 7.7.2015 22:02:07
Jinak neskutečný vedra, takže jsme především odpočívali, chodili k vodě se koupat, z prací jsme jen dodělali plot, posekali trávník a zalívali :-), na nic víc se člověk nezmohl.
Nklobonek - Profil | Út 7.7.2015 22:00:49
bonhof >> Jak píše Přemet:-), pokud je samospád a možnost vykopat jímku pod chalupou, tak je to nejlepší řešení.
NPřemet:-) - Profil | Út 7.7.2015 21:10:19
bonhof >> a co treba vykopat tu jimku? :-) Ne, ted vazne, jak moc vysokej je ten svah? Neslo by jimku vykopat pod svahem a zachod tam svest? Pokud ne, je mozne vykopat tu jimku nekde nad chalupou, respektive asi mas tu chalupu nekde nahore na tom svahu? Pokud by neslo vyresit vypousteni fekalii samospadem, existuji precerpavaci jimky, ktere ti ta hovna precerpaji kam budes potrebovat... :-)
Nbonhof - Profil | Út 7.7.2015 20:49:16
Ahoj, chataři, mám dotaz, mam chalupu na svahu a nemám jímku, jen chemický zachod ale přemyšlím normálním zachodě, dokáže mi někdo poradit děkuji
NPřemet:-) - Profil | Út 7.7.2015 20:07:12
A takhle po řezu a odvozu bordelu... :-)
Ještě to není úplně dokonalé, ale začíná se ro tomu blížit... Plno bordelu jsme odvezli, avšak další tam naopak přibyl v podobě staré skříně, kterou se prý žena pokusí zrestaurovat... :-) To jsem na ní teda zvědavej... :-)
Ještě to není úplně dokonalé, ale začíná se ro tomu blížit... Plno bordelu jsme odvezli, avšak další tam naopak přibyl v podobě staré skříně, kterou se prý žena pokusí zrestaurovat... :-) To jsem na ní teda zvědavej... :-)
Nladan1303 - Profil | St 1.7.2015 16:47:44
Starc55 >> zdravim ten standa ju tam u vas od nekoho pronajal sem myslel ze se tam nic neutaji o nic nejde to sem se jentak zeptal
Čtenáři této diskuse také sledují
NUdírny a uzení51140
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22050
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412979
NČína - objednali ste uz nieco?15719
NRybářsko - Dřevorubecká klika83006
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
NKutilské jádro MRKu5344
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic



















