Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NCasio - Profil | St 7.1.2015 10:11:21

Starc55 >> Orlík má profi RS. Za celou dobu jsem se s ní setkal jednou a to při cestě lesem. Z přímé vazby vím, že míst kde se dějí šupárny se tak nějak vylže a vzápětí zapíše 70ti letému pánovi že mu upadla plotice na zem... Má to cenu??

    Nmut - Profil | St 7.1.2015 10:11:19

    Pike >> proč by se Svaz měl starat o bivakování kdejakýho vandráka, to mi není jasný, ale je mi jasný, že vše má svého majitele, tedy i příbřežní pozemky, a o tom, zda tam může vandrák bivakovat, rozhoduje právě majitel. Ale zkus to tady: http://www.kct.cz/cms/ , ona ti rybařina stejně asi moc nejde, tak třeba najdeš uspokojení v turistice.

      NMrknato - Profil | St 7.1.2015 10:11:18

      Horda >> Tak proč je nezvýšíš a neomezíš úlovky?

        NMrknato - Profil | St 7.1.2015 10:09:27

        Carpper >> Právník nejsem a povolenky nevracím.......))) Jinak se ale zákonem a vyhláškou řídím, bohužel některé BP jsou nimi v rozporu.......

          NHorda - Profil | St 7.1.2015 10:08:04

          V prvé řadě bych zvýšil míry snad u všeho a omezil počet ponechaných ryb v týdnu a v roce

            NMrknato - Profil | St 7.1.2015 10:07:12

            FinalStorm >> Aha...... No a kdyby si i pak uživatel stanovil BP, které by tento paragraf upravil dle podmínek revíru, kde jsou některé druhy "přemnožené"?..........
            Točíme se v kruhu. Zákon 99/2004 a vyhláška něco upraví a BP to změní.........

              NCarpper - Profil | St 7.1.2015 10:04:30

              Starc55 >> presne tak!

                NAnýzový dědek - Profil | St 7.1.2015 10:03:21

                FinalStorm >> Vidím. Ona ta chyba není v množství odnesených ryb, ale je v tom, že pokud máš 2 kapry, kteří nedosahují váhově 7 kg, tak můžeš do tohoto limitu lovit bílou rybu.
                Toto bych změnil na pouze 2 kapry a tím končí lov nebo 7 kg ostatních druhů.
                Dám ti příklad: Máš 2 kapry, kteří mají dohromady (plácnu) 4 kg a nechce se ti jít domů. Tak co uděláš? Budeš chytat líny, cejny atd. do stanoveného limitu a kapry a jiné limitované ryby budeš pouštět.
                A toto bych změnil. Lapneš dva kapry (jedno kolik váží) a jdeš domů nebo chytáš jen bílou a tu si nachytej 7kg, ale nesmíš mít limitovanou rybu.

                  NStarc55 - Profil | St 7.1.2015 10:02:23

                  afjee >> Jediná cesta je profi RS.

                    NCasio - Profil | St 7.1.2015 10:01:17

                    Carpper >> a jsme u toho...

                      NCarpper - Profil | St 7.1.2015 10:00:26

                      Mrknato >> hele a ty jsi tady jako pravnik napric vsema diskuzema? Nevim! Ale asi spatne, kdyz se povolenky do tydne vracej, ne?

                        NCarpper - Profil | St 7.1.2015 9:58:52

                        Casio >> nevim jak ty ale ja bivak tedy nebalim... Pouze vytahuji pruty...

                          NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 9:58:30

                          afjee >>
                          Tohle by mohlo být hodně dvojsečný :)

                            NCarpper - Profil | St 7.1.2015 9:58:13

                            mut >> wau... Tak dik

                              Nafjee - Profil | St 7.1.2015 9:56:52

                              Nějakou cestou bych motivoval RS, aby kontrolovala více.

                                NCarpper - Profil | St 7.1.2015 9:56:45

                                hraji >> at se zdrazi... Nemam s tim problem, nebo at je drazsi povolenka, ktera te bude opravnovat k nonstop lovu :-) Samozrejme dvakrat tak draha povolenka by bylo asi dost, ale pokud by se mela zdrazit o polovinu asi bych to prekousl. Samozrejme, ze to neohlida vse, ale prijde mi, ze naplni RS je v posledni dobe jen sber povolenek za non stop. Neslysel jsem, ze by nekdo dostal pokutu, za to, ze ma kolem sebe bordel a nebo, ze nesetrne zachazi s rybou.

                                  Nmut - Profil | St 7.1.2015 9:55:40

                                  Carpper >> nestojí mi to za to, naprosto bezvýznamnej blábol, jen hodně blbej.

                                    NFinalStorm - Profil | St 7.1.2015 9:55:10

                                    Mrknato >> Jako nejsnadnější bych asi viděl změnu § 16 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

                                      NMrknato - Profil | St 7.1.2015 9:52:05

                                      FinalStorm >> Špatného nic, jen se znova ptám, jak by jsi to realizoval????? Napsal bys to na cedule u vody, nebo do nějaké knížečky, co se dává rybářům s povolenkou????

                                        NMrknato - Profil | St 7.1.2015 9:49:59

                                        Carpper >> Hele, jak je to s metodikou pro řešení správních deliktů dle §31, odst.(3) zákona 99/2004Sb.???