Cyklo- kolo- bike forum

Terén pro ty, co se mimo rybaření rádi věnují i vlnám terénu....
Autor diskuse: Rici - Profil , 1.10.2014 všeobecné - ostatní

Jakou cyklistiku - typ kola - preferujete?

A) MTB - hardtail45%

B) MTB - celopéro17%

C) Silničku13%

D) Treking25%

Od 6.10.2014 hlasovalo 262 čtenářů.

NPřemas - Profil | Ne 5.4.2015 21:46:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

A ještě to aprílový počasí do toho :o)

    NPřemas - Profil | Ne 5.4.2015 21:41:32

    Tak už je to lepší, ale na vršku dost míst, kde jsem musel nechtě sundat zadek z kola :o)

      NFugas - Profil | St 1.4.2015 19:45:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      O víkendu to ještě šlo, teď už je zase bílo a padá a padá. Fotka z cesty na hřeben Brd zatímvojenských.

        NGigi1893 - Profil | Pá 27.3.2015 15:26:02

        Tak mam přezuto,novej představec a řídítka...ted jeste něco ujet 😃🚴

          Nmaro - Profil | Čt 26.3.2015 14:01:41

          Rici >> Včera bol celkovo fajn deň ... konečne mi došli vidla a tlmič zo záručného servisu, takže ma čaká nastavenie bajku a cez víkend možno konečne nejaký výšľap ... zatiaľ je terén vpohode, snáď nejak dramaticky nezaprší ...

            NRici - Profil | Čt 26.3.2015 10:14:28

            Včera bylo na kolo příjemný počasí a i dostatek času naprojížďkau.

              Nmaro - Profil | St 25.3.2015 23:34:57

              Gigi1893 >> Budeš spokojný, Maxxis je dobrá voľba ...

                NGigi1893 - Profil | St 25.3.2015 20:54:54

                maro >> ok díky,nakonec vezmu Crossmarky 2.1 kevlar ,kámoš říkal že na nich jezdil dlouho a jsou v pohodě :-)

                Dnes jsem se stavoval v jednom cykloservisu na trochu pokecu a půjčili mi kolo 4ever s koly o velikosti 29 a to teda bylo úplně jiné svezení než na mém :-( zjistil jsem že mám asi o chlup menší rám než bych potřeboval a rovná,krátká řídítka a na mojim kole dost ležim,zkusim sehnat i jiná řídítka abych se trochu víc posadil,zdálo se mi to o dost pohodlnější...

                  Nmaro - Profil | St 25.3.2015 13:19:02

                  Gigi1893 >> Cena sa odvíja od konštrukcie. To máš od jednoduchej drátovej verzie cez kevlarovú pätku, TLR, UST, zosilnené boky plášťa - SS, dvojzmesový alebo trojzmesový behúň ... vždy pri konkrétnom type si prečítaj podrobnosti, mali by to tam písať.

                    NGigi1893 - Profil | St 25.3.2015 9:14:48

                    maro >> díky ;-)) ještě se zeptám,nevíš jak je možné že jsou mezi těmi plášti ,například racing ralph takové rozdíly v ceně ?? Bílé logo,stříbrné logo,červené logo jen 299kč :-O asi vezmu RR 2015 ,to by na silnicích mohlo jet a v terénu případně taky ok...

                      NRoyale with Cheese 3 - Profil | St 25.3.2015 9:09:11

                      Ondra K. >> přesně.. lehké polozávodní kolo. :-)

                        Nmaro - Profil | Út 24.3.2015 22:10:04

                        Gigi1893 >> Večšinou býva na drôtených pätkách lacnejšia tvrdšia zmes, čiže sa bude menej opotrebovávať. Na kevlaroch máš zas spravidla lepšie jazdné vlastnosti v teréne. Ide o to, čo očakávaš od gúm, či skôr výdrž alebo grip ...

                          NGigi1893 - Profil | Út 24.3.2015 20:43:06

                          Pánové ještě prosím jeden dotaz...drát nebo kevlar ? Můj nájezd km je minimální,když se do toho opŕu tak možná 100 za měsíc...

                            NOndra K. - Profil | Út 24.3.2015 20:00:13

                            Royale with Cheese 3 >>
                            polozávodní jak v Obecné škole myslíš?
                            Nebo narážíš na to že jsou to těžká kola.

                              NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 24.3.2015 10:55:57

                              Ondra K. >> blatníky a světlo dolů. Chceš přece lehký sportovní kolo...

                                Nhořavka - Profil | Po 23.3.2015 20:00:43

                                Zdravím ve spolek sháním kolo pro syna do terénu, ale i na naše silnice kolem 10000 kč Moc se v kolech nevyznám, tak nejlépe s odkazem, synovi je 15. Dík za odpovědi.

                                  NGigi1893 - Profil | Po 23.3.2015 19:22:08

                                  Díky za tipy na pláště...koukal jsem že do teď tam jsou Schwalbe black jack tak tam šoupnu asi smart sam ,je víc druhů ? Drát,kevlar jestli jsem dobře pochopil...co je náchylnější na defekt ??

                                    NOndra K. - Profil | Po 23.3.2015 18:22:36

                                    Zdravím můžese na to někde podívat a něco k tomu řéct.
                                    http://www.cyklonemcik.cz/kola-apache-cyklonemcik-2​9

                                    jestli to má cenu popřípadě co na tem vyměnit.
                                    Jinak já plánuju jezdit cyklostezky, polní cesty něco málo les. Ale crossa nechci.
                                    Loni jsem na crosu jezdil a právě jsem nemohl vyjet mimo asfal.

                                    Popřípadě něco doporučíte cena tak kolem 20 strop 25i s výbavou,(blatník světlo tachometr...)
                                    dík moc

                                      NZN - Profil | Po 23.3.2015 17:24:25

                                      Royale with Cheese 3 >>
                                      rozdíly jsou obrovské. Proto jezdím na galuskách a karbonových výpletech. Prostě to jede. No, člověk má ten pocit:-)

                                        NRoyale with Cheese 3 - Profil | Po 23.3.2015 10:16:40

                                        ZN >> přesně tak - nejsme závodníci. NIcméně člověk nakonec žasne, jaké rozdíly může materiál dělat. Když jsem nazul místo klasivkých Schwalbe Smart Sam kevlarové Scott Ozone, nestačil jsem se divit. Už je asi nikdy nesundám.