Cyklo- kolo- bike forum

Terén pro ty, co se mimo rybaření rádi věnují i vlnám terénu....
Autor diskuse: Rici - Profil , 1.10.2014 všeobecné - ostatní

Jakou cyklistiku - typ kola - preferujete?

A) MTB - hardtail45%

B) MTB - celopéro17%

C) Silničku13%

D) Treking25%

Od 6.10.2014 hlasovalo 262 čtenářů.

Fugas - Profil | Po 23.3.2015 8:04:47

černásmrt >> Panaracer dělal kdysi velmi slušný pláště, tak před 20 léty jsem měl oblíbené pláště Smoke/Dart 2.2. Dnes už o téhle značce ale není moc slyšet, těžko soudit.

    maro - Profil | Ne 22.3.2015 22:46:26

    Gigi1893 >> Odporúčam vyskúšať Maxxis Ardent, výborný plášť. Ak menší drapák, tak už spomínané Maxxis Crossmark alebo Schvalbe Racing Ralph. Najmenej defektov som mal na Smart Samoch, ale tie sú trochu ťažké ...

      černásmrt - Profil | Ne 22.3.2015 19:26:01

      ZN >> Gumy pro Author vyrábí Panaracer, ale jestli jsou to dobré pláště nevím.

        Pokki - Profil | Ne 22.3.2015 19:00:13

        Zdar. Já mám 3 roky Schwalby Smart Samy a musím říct, že jsou super. Mám je v šedivé úpravě do terénu a opravdu skvěle drží. Můžu doporučit. Je to odzkoušená značka.

          Přemas - Profil | Ne 22.3.2015 18:24:40

          ZN >> Díky za info. Mrknu se, co mi tady místní dodavatel plášťů nabídne. Třeba taky bude vědět, co je to Schwalbe :o)

            Marcel - Profil | Ne 22.3.2015 18:05:50

            ZN >> no to nejsem :)
            Chtěl jsem letos zkusit Drásala jestli bych to dal v limitu, ale nebudu tady...

              ZN - Profil | Ne 22.3.2015 17:37:33

              Marcel >>
              člověk má jezdit na tom, na čem se cítí dobře. Nejse závoďáci:-)

                ZN - Profil | Ne 22.3.2015 16:44:58

                Přemas >>
                já už dlouho jezdím na galuskách TUFO, ale na druhých výpletech mám už moc dlouho( 6-7 let? ) obutý ty Schwalbe. I od loňska, kdy jsem změnil kolo, tak jsem je na druhý výplety dal. Třeba teď na nich jezdím, než zmizí úplně sníh a led. Nejedou tak, jak galusky, ale rozhodně líp drží a jsou bezpeřnější. Mám bezdušáky, ale je to stejné.
                Myslím budou všechny ty uvedené značky lepší, jak Author. Rubenu jsem měl kdysi, takže to ti nepomůu, nebyl jsem spokojený. Ale třeba Džobr teď na CAPE EPICU, kde je defektů jako svině, tak nedefekí.

                  Marcel - Profil | Ne 22.3.2015 15:28:50

                  ZN >> schwalbe jsou fajn, měl jsem kevlar Smart Sam, teď mam nobby nic taky v kevlaru, na asfaltu bych rekl že SS byly pohodlnější, ale v lese NN drží lépe. Ale já to beru spíš pocitově, exaktně je to pořád stejně pomalu :)

                  Ad Rubena, pořídil jsem si od nich bezdušový set, vyhodil jsem prachy, měl jsem si vzít Tufo jako všichni ostatní... Rubena never more.

                    Přemas - Profil | Ne 22.3.2015 14:56:51

                    ZN >> Roky jsem jezdil na pláštích Rubena (mám to přes ulici), ale poslední roky už to není co bývalo (spíše je to tragédie) ... takže rád vypozoruji od ztkušených. Jaké jsou momentálně fajn značky :o) Teď používám pláště Author, a ty taky něco vydrží ...

                      ZN - Profil | Ne 22.3.2015 10:54:18

                      Gigi1893 >>
                      http://www.kupkolo.cz/plast-mtb-schwalbe-racing-ral​ph-performance-2015-kevlar_z97315/
                      je to trošku přes pětikilo, ale výborný plášť. Jezdil jsem je dlouho, mám to odzkoušený.

                        dun - Profil | Ne 22.3.2015 10:40:28

                          dun - Profil | Ne 22.3.2015 10:18:03

                          Gigi1893 >> 2,1 je šířka v palcích.Tady máš dost dobrej plášť za dobrou cenu

                          http://www.kupkolo.cz/plast-mtb-hutchinson-python-n​g-air-light-black_z94807/

                            Gigi1893 - Profil | Ne 22.3.2015 9:51:05

                            Zdar kolegové...jednou za čas se taky rád svezu a kouknul jsem teď na pláště a jsou na vyhození,našel jsem na nich označení 54 - 559 (26 x 2.1) ... potřebuju koupit nové,poradíte ? Nepotřebuju nic extra,cena tak do pětikila za kus...jezdím převážně po upravených cestách,"chodnících",silnicích...něco abych se moc nenadřel ale aby to lehčí terén taky zvládlo...díkes za případné tipy...jo a co znamená to 2.1 ? Na to moje ježdění neni lepší jinej rozměr ?

                              ZN - Profil | Ne 8.3.2015 17:31:50

                              u nás už to je super. Dole jaro, nahoře ještě s problémy, ale už se dá dostat hodně vysoko. Hlavně, jde už jezdit docela dost po lesních cestách.

                                ZN - Profil | Po 2.3.2015 22:11:14

                                Jaštěp >>
                                Hostýn, Javorník.

                                  Jaštěp - Profil | Po 2.3.2015 16:23:50

                                  ZN >> Kde to je?

                                    ZN - Profil | Ne 1.3.2015 18:36:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    u nás ještě pořád taková hrana. Dole jakžtakž, výše pořád o dršku a dřina. Ale paráda.

                                      vitz30 - Profil | Ne 1.3.2015 7:22:16

                                      Jauda >> To už mám umyto.Po dvou hoďkách v lese to bylo tak zasrané,že už ani šaltr nepřehazoval;-)