Cyklo- kolo- bike forum

Terén pro ty, co se mimo rybaření rádi věnují i vlnám terénu....
Autor diskuse: Rici - Profil , 1.10.2014 všeobecné - ostatní

Jakou cyklistiku - typ kola - preferujete?

A) MTB - hardtail45%

B) MTB - celopéro17%

C) Silničku13%

D) Treking25%

Od 6.10.2014 hlasovalo 262 čtenářů.

NJauda - Profil | So 21.2.2015 20:16:02

vitz30 >> jenom to moc nejelo. Za to s větrem v zádech - to byl fičák... :-D

    Nvitz30 - Profil | So 21.2.2015 15:35:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Proti tomu větru to byl dneska mazec.

      Nčernásmrt - Profil | So 21.2.2015 14:24:38

      Vesy1 >> Za Manitou palec nahoru :)

        NVesy1 - Profil | Pá 20.2.2015 13:21:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Dostaveno

          NMarcel - Profil | Út 17.2.2015 14:36:28

          Dušan_hp >> nápodobně, nechal jsem si poradit a rám je prý fakt klíčový. Řešením by mohl být třeba vyšší model rok, dva starý, bude za 60-70% ceny. Jinak já mám na MTB Ghosta :)

            NFugas - Profil | Út 17.2.2015 7:55:01

            Jauda >> jo jo, sleduji dění u SB, Pietro, Werku i různě za kopcema, ale nejvíc fandím easyriderovi:-)

              NJauda - Profil | Po 16.2.2015 21:34:22

              Fugas >> Pěkné oceláky s novými trendy dělá česká http://www.singlebe.com/produkt/singlebe-555/
              29ky s krátkou zadní stavbou = příjemné svezení. Ocel má pořád něco do sebe.

                NDušan_hp - Profil | Po 16.2.2015 21:09:49

                já všem děkuji za radu, neměl jsem kolo dvacel let a nikoho podobně "ujetého"neznám :)

                  NFugas - Profil | Po 16.2.2015 21:06:37

                  ZN >> je to tak, nejlepší je vyzkoušet osobně. Já bych si dnes nevybral nic, ujíždím na oceli a srdcem jsem někde v 90 letech minulého století:-).

                    NJauda - Profil | Po 16.2.2015 20:54:35

                    ZN >> Těm výpletům bych dal trošku větší důležitost z důvodu obvodové hmotnosti (o to víc u 29") a nábojů. Specielně u levných kol.
                    A Force je čistokrevná Čína, stejně jako Apache, Maxbike, Spyder,Galaxy, Sundance/Head atd. To nezastírám.
                    Naproti tomu masové modely Meridy, Ghostu, Feltu nejsou zrovna TOP.
                    Ghost Riot je třeba nádherný...

                    Ale já na tom jezdit nebudu. Stále platí - projeď se a pokud ti to sedne geometríí, tak ho vem.

                      NZN - Profil | Po 16.2.2015 20:51:17

                      Fugas >>
                      v každém případě, je zbytečné a nepatřičné někoho přesvědčovat, ať si koupí to nebo to. Zvláště na MRKu. Je to individuální a málo kdy se někomu podaří, aby z něčeho vymáčknul všechno. To platí obecně, kola, foťáky, pruty, televize, auta.... :-)

                        NFugas - Profil | Po 16.2.2015 20:44:13

                        ZN >> Dík, já Ghosta osobně neznám, ale byl jsem přesvědčenej že je to právě ta firma bez historie co nakupuje v číně "hotové" jen s vlastní nálepkou.

                          NJauda - Profil | Po 16.2.2015 20:44:06

                          Dušan_hp >> vidlice je stejná - Ghost má dálkový zámek vidlice Ghost+bod
                          rám bych řekl srovnatelný (do něj nikdo nevidí), takže spíš dle vzhledu.
                          Geometrii mají srovnatelnou, ale Sup má o fous kratší rozvor = obratnější (1cm žádný extrém) G2:S1
                          Řazení: Přehazka G: Acera 8 S:Deore9, Přesmyk G: TX S.Acera, Páčky G:310 S:Altus = srovnáno G2:S2
                          Brzdy G.Tektro 001 S.Tektro 300 180/160 - malé plus pro Supa G2:S2,5
                          Kliky G. 171 S.371 - vzhledem k váze jezdce trošku větší plus než u brzd G2:S3
                          Ráfky G 19mm S. 22,4, náboje netuším, všechny mají standartní rychloupínák G2:S4
                          Pláště jsou spotřebák Sup má kevlary, ale co jsou ty michelinky zač nevím (drát nebo kevlar jsem se nedočetl).

                          Není to žádné moje dogma! Pro někoho i vzhled jezdí (což se snažím 6 let vyvrátit manželce - marně) :-D

                            NZN - Profil | Po 16.2.2015 20:29:35

                            Fugas >>
                            je to složitější, nechci nějak vynášet do "nebes" mé poznatky:-)
                            Ale.... v kostce (není to chlubení), dcera byla od žáků v reprezentaci ve všech disciplínách. Zeťák je dodnes profesionální cyklista.
                            Díky nim jsem měl a mám možnost poznat a svést se na spoustě, ale fakt spoustě kol ( GT, CANNONDALE, GHOST, Lapierre, LOOK, PRODOLI, Specialized, Apache, SCOTT, atd.), třeba i testovacích a nižších modelů, jak špičkové závodní. Taky se dozvědět něco víc.
                            Jsem přesvědčený o tom, že jsou kola, která jedou a která nejedou. Jsou značky, které i když samozřejmě dělají v Číně, mají tradici, dlouhodobou historii, každý detail promyšlený a přesně ví, proč to mají tak a tak. Jsou naopak značky, které si jen vyberou typ rámu, design a nechají si nadělat určitý počet. Vždycky, podotýkám vždycky, je to věc rámu, nikoliv výbavy. Výplety tomu dodávají jen malinkou třešničku na dortu, kterou běžný smrtelník až tak nepozná, naopak závodník jo. To platí i o pláštích či galuskách.
                            Takže, na dvou GHOSTECH jsem jezdil, to kolo jelo (na rozdíl od pár jiných). Už od pohledu na ten typ je díky geometrii patrné, že je laděno trošku sportovněji, není to koza. GHOST má tradici a preciznost, ví, c chce. I když ty začátky značky byly až srandovní.
                            O FORCE z osobních důvodů nenapíši vůbec nic, snad jen, že FORCE není značka kol, ale cyklistických doplňků, KCK. To, že prodávají i kola, to je jen doplnění hlavního sortimentu. Tím nechci proti KCK říct vůbec nic. Naopak. Mají bezva cyklodoplňky za parádní peníze,

                              NDušan_hp - Profil | Po 16.2.2015 20:20:02

                              Jauda >> mně se nejvíc líbí ten Ghost, ale nerozumím té technice + má na Kladně pěkný servis. Udělam chybu, když dám přednost jemu před Superiorem? Má o tolik lepší komponenty že se ten Sup vyplatí? Já spíš rozumín těm rybám :o)

                                NJauda - Profil | Po 16.2.2015 20:14:14

                                ZN >> Pár tisíc km mám najeto a pár kol složených či vyladěných.
                                Je fakt, že Raidona jsem měl "jen" v ruce a pak jsem si připlatil za Epicona, ale ty ráfky (RMX Hurry) jsem zapletl otci na 29" fulla GT a rozdíl oproti serii je dost znát.
                                Já mám Spešla STJ 29" FSR karbon, ale kola jsem si dělal z nábojů EVO a ráfků Tactic z http://www.superstarcomponents.com/en/ a dráty Sapim Laser - kompromis cena/pevnost/váha.

                                Co se týká kol od Němčíka, tak jsem u něj loni kupoval silničku. Za tu cenu je výbava o řadu vyšší.
                                Když porovnáš Ghosta na Aceře s řazením 310, kliky dokonce 171 a naproti tomu toho Force na Deore a převodníky M39, tak rozdíl musí být znát.

                                Nehledě na to, že mu tam Němčík (či jiní ladiči z B-F) dají komponenty, které bude chtít a dopočítá se jen rozdíl ceny - což je pro mě velké plus a odpadá tak následný prodej komponent po bazarech.

                                Kolům rozumím daleko víc než rybám :-D

                                  NFugas - Profil | Po 16.2.2015 20:04:49

                                  ZN >> v čem myslíš že je ten rám Ghosta lepší? To bude nějaká základní hlína, možná ze stejné fabriky v Číně. Nejsem takovej znalec, ale Ghost bude v Německu možná něco jako u nás Author, SUP a pod. Taky nechci rejpat:-). Už jsem psal že Ghost se mi i víc líbí.

                                    NZN - Profil | Po 16.2.2015 19:25:25

                                    Jauda >>
                                    o co opíráš své poznatky?
                                    Nic zatím nehledej, není to žádné rýpání, jen mě to zajímá.

                                      NJauda - Profil | Po 16.2.2015 18:49:09

                                      Dušan_hp >> není lepší.
                                      Hele pokud nebazíruješ na značce a zkousneš neslazeny desing, tak se mrkni na nabídku v http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-force-epigony-​deore-xcr
                                      Doporučil bych ti připlatit si za vzduchovou vidlici Raidon a vzhledem k hmotnosti za ráfky Remerx Hurry. Jsou o dost tužší - kór ve 29".
                                      Je to relativně dost muziky za slušné peníze ( nebo chodit pěšky a mít cca 50kg boilí ) :-D

                                        NRici - Profil | Po 16.2.2015 9:58:10

                                        ZN >> no a co teprve dneska! Dneska je kolový počasí jako bejk!