- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Cyklo- kolo- bike forum
Jakou cyklistiku - typ kola - preferujete?
A) MTB - hardtail45%
B) MTB - celopéro17%
C) Silničku13%
D) Treking25%
Od 6.10.2014 hlasovalo 262 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
111x v oblíbených a 30x v ignorovaných.
NJauda - Profil | So 21.2.2015 20:16:02
NMarcel - Profil | Út 17.2.2015 14:36:28
NFugas - Profil | Út 17.2.2015 7:55:01
NJauda - Profil | Po 16.2.2015 21:34:22
29ky s krátkou zadní stavbou = příjemné svezení. Ocel má pořád něco do sebe.
NDušan_hp - Profil | Po 16.2.2015 21:09:49
NFugas - Profil | Po 16.2.2015 21:06:37
NJauda - Profil | Po 16.2.2015 20:54:35
A Force je čistokrevná Čína, stejně jako Apache, Maxbike, Spyder,Galaxy, Sundance/Head atd. To nezastírám.
Naproti tomu masové modely Meridy, Ghostu, Feltu nejsou zrovna TOP.
Ghost Riot je třeba nádherný...
Ale já na tom jezdit nebudu. Stále platí - projeď se a pokud ti to sedne geometríí, tak ho vem.
NZN - Profil | Po 16.2.2015 20:51:17
v každém případě, je zbytečné a nepatřičné někoho přesvědčovat, ať si koupí to nebo to. Zvláště na MRKu. Je to individuální a málo kdy se někomu podaří, aby z něčeho vymáčknul všechno. To platí obecně, kola, foťáky, pruty, televize, auta.... :-)
NFugas - Profil | Po 16.2.2015 20:44:13
NJauda - Profil | Po 16.2.2015 20:44:06
rám bych řekl srovnatelný (do něj nikdo nevidí), takže spíš dle vzhledu.
Geometrii mají srovnatelnou, ale Sup má o fous kratší rozvor = obratnější (1cm žádný extrém) G2:S1
Řazení: Přehazka G: Acera 8 S:Deore9, Přesmyk G: TX S.Acera, Páčky G:310 S:Altus = srovnáno G2:S2
Brzdy G.Tektro 001 S.Tektro 300 180/160 - malé plus pro Supa G2:S2,5
Kliky G. 171 S.371 - vzhledem k váze jezdce trošku větší plus než u brzd G2:S3
Ráfky G 19mm S. 22,4, náboje netuším, všechny mají standartní rychloupínák G2:S4
Pláště jsou spotřebák Sup má kevlary, ale co jsou ty michelinky zač nevím (drát nebo kevlar jsem se nedočetl).
Není to žádné moje dogma! Pro někoho i vzhled jezdí (což se snažím 6 let vyvrátit manželce - marně) :-D
NZN - Profil | Po 16.2.2015 20:29:35
je to složitější, nechci nějak vynášet do "nebes" mé poznatky:-)
Ale.... v kostce (není to chlubení), dcera byla od žáků v reprezentaci ve všech disciplínách. Zeťák je dodnes profesionální cyklista.
Díky nim jsem měl a mám možnost poznat a svést se na spoustě, ale fakt spoustě kol ( GT, CANNONDALE, GHOST, Lapierre, LOOK, PRODOLI, Specialized, Apache, SCOTT, atd.), třeba i testovacích a nižších modelů, jak špičkové závodní. Taky se dozvědět něco víc.
Jsem přesvědčený o tom, že jsou kola, která jedou a která nejedou. Jsou značky, které i když samozřejmě dělají v Číně, mají tradici, dlouhodobou historii, každý detail promyšlený a přesně ví, proč to mají tak a tak. Jsou naopak značky, které si jen vyberou typ rámu, design a nechají si nadělat určitý počet. Vždycky, podotýkám vždycky, je to věc rámu, nikoliv výbavy. Výplety tomu dodávají jen malinkou třešničku na dortu, kterou běžný smrtelník až tak nepozná, naopak závodník jo. To platí i o pláštích či galuskách.
Takže, na dvou GHOSTECH jsem jezdil, to kolo jelo (na rozdíl od pár jiných). Už od pohledu na ten typ je díky geometrii patrné, že je laděno trošku sportovněji, není to koza. GHOST má tradici a preciznost, ví, c chce. I když ty začátky značky byly až srandovní.
O FORCE z osobních důvodů nenapíši vůbec nic, snad jen, že FORCE není značka kol, ale cyklistických doplňků, KCK. To, že prodávají i kola, to je jen doplnění hlavního sortimentu. Tím nechci proti KCK říct vůbec nic. Naopak. Mají bezva cyklodoplňky za parádní peníze,
NDušan_hp - Profil | Po 16.2.2015 20:20:02
NJauda - Profil | Po 16.2.2015 20:14:14
Je fakt, že Raidona jsem měl "jen" v ruce a pak jsem si připlatil za Epicona, ale ty ráfky (RMX Hurry) jsem zapletl otci na 29" fulla GT a rozdíl oproti serii je dost znát.
Já mám Spešla STJ 29" FSR karbon, ale kola jsem si dělal z nábojů EVO a ráfků Tactic z http://www.superstarcomponents.com/en/ a dráty Sapim Laser - kompromis cena/pevnost/váha.
Co se týká kol od Němčíka, tak jsem u něj loni kupoval silničku. Za tu cenu je výbava o řadu vyšší.
Když porovnáš Ghosta na Aceře s řazením 310, kliky dokonce 171 a naproti tomu toho Force na Deore a převodníky M39, tak rozdíl musí být znát.
Nehledě na to, že mu tam Němčík (či jiní ladiči z B-F) dají komponenty, které bude chtít a dopočítá se jen rozdíl ceny - což je pro mě velké plus a odpadá tak následný prodej komponent po bazarech.
Kolům rozumím daleko víc než rybám :-D
NFugas - Profil | Po 16.2.2015 20:04:49
NZN - Profil | Po 16.2.2015 19:25:25
o co opíráš své poznatky?
Nic zatím nehledej, není to žádné rýpání, jen mě to zajímá.
NJauda - Profil | Po 16.2.2015 18:49:09
Hele pokud nebazíruješ na značce a zkousneš neslazeny desing, tak se mrkni na nabídku v http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-force-epigony-deore-xcr
Doporučil bych ti připlatit si za vzduchovou vidlici Raidon a vzhledem k hmotnosti za ráfky Remerx Hurry. Jsou o dost tužší - kór ve 29".
Je to relativně dost muziky za slušné peníze ( nebo chodit pěšky a mít cca 50kg boilí ) :-D
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22049
NSranda bez nadsázky 🤘10857
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NČína - objednali ste uz nieco?15718
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
NRybářsko - Dřevorubecká klika82995
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412933
NUdírny a uzení51140
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













