Cyklo- kolo- bike forum

Terén pro ty, co se mimo rybaření rádi věnují i vlnám terénu....
Autor diskuse: Rici - Profil , 1.10.2014 všeobecné - ostatní

Jakou cyklistiku - typ kola - preferujete?

A) MTB - hardtail45%

B) MTB - celopéro17%

C) Silničku13%

D) Treking25%

Od 6.10.2014 hlasovalo 262 čtenářů.

NDušan_hp - Profil | Po 16.2.2015 7:58:49

tak k tomu Superioru a Ghoustu mám nabídku ještě na Razzer http://pcshop.pells.cz/sport/razzer-19-_d35446.html​ není lepší?

    NZN - Profil | Ne 15.2.2015 16:44:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    dnes už to bylo super. Sněhu pořád dost, ale to teplo bylo příjemné:-)

      NJauda - Profil | So 14.2.2015 18:37:21

      Dušan_hp >> Já bych doporučil toho Supa. Případně http://www.bezvakolo.cz/147806-x-vert-29-04-gent
      Nicméně u 29" bych kladl větší důraz na kola než na rám. U toho obvodu je znát každé deka.
      Tzn když už nic, tak alespoň kevlarové pláště. Samozřejmě v případě, že bys jezdil víc než jen s klukem. Počítej, že jeho cestovní rychlost bude mezi 10-15kmh a to jen když se mu bude chtít.
      Hlavní důraz, ať už to je jakýkoliv rám kladu na geometrii. Dlouhý nebo krátký rám je špatně. Ty by jsi měl mít rám 19-20", ale podle 100kg soudím, že budeš preferovat spíše vzpřímenější posez. Tzn Sup má efektivní délku v Lku 610mm což bych viděl jako ideál, ale představec 110mm. Možná sneseš kratší. V krámě ti poradí a pokud bys to bral přes net, tak vyměnit představec není nic složitého. Kdyby Tě ještě něco zajímalo, tak se ptej.
      Je to jen můj názor z mých zkušeností a není to žádné DOGMA!

        NZN - Profil | So 14.2.2015 17:39:05

        Dušan_hp >>
        já ti napsal, že bych bral Ghosta. Co si koupíš ty, je na tobě:-)

          NDušan_hp - Profil | So 14.2.2015 16:15:00

          ZN >> vzhledem se mi líbí spíš ten Ghost, ostatnímu nerozumím :)

            NZN - Profil | So 14.2.2015 15:40:57

            Dušan_hp >>
            V každém případě, kup si rozhodně to, o čem budeš přesvědčený ty sám :-)
            SUP je takový Author:-)

              NDušan_hp - Profil | So 14.2.2015 15:26:46

              ZN >> na mě to působí, že ten Ghost je sice novinka ale "základ" a ten Superior loňská vyšší třída. Asi proto, že je ten Ghost novinka, není o něm nikde ani čárka.

                NZN - Profil | So 14.2.2015 15:21:41

                Dušan_hp >>
                mám obrácený názor jak Fugas, bral bych asi toho Ghosta. Rám je bezpochyby lepší, všechno ostatní můžeš časem lehce vyměnit. Kolo dělá rám :-)

                  NFugas - Profil | So 14.2.2015 12:16:54

                  Dušan_hp >> jinak designově se mi také víc líbí Ghost.. a svou hmotnost neřeš, tohle nejsou závodní kola, to musí vydržet:-).

                    NFugas - Profil | So 14.2.2015 12:06:01

                    Dušan_hp >> Myslím, že kvalita třeba u rámu bude podobná, ráfky nedovedu posoudit, spíš bych řešil délku záruky a dostupnost servisu:-). Moc už to nesleduji, tak asi moc neporadím. Jsem už spíš retro jezdec:-).

                      NDušan_hp - Profil | So 14.2.2015 11:54:42

                      Fugas >> ten Ghost mě příjde takový "robustnější" mám 185 cm a 100 Kg. Potřebuji něco co vydrží :) Jinak v tom obchodě říkali, že má Superior slušnou výbavu a je Českej.

                        NFugas - Profil | So 14.2.2015 11:42:37

                        Dušan_hp >> asi bych šel do Supa, má o chlup lepší výbavu ( lepší převody, přední 180 kotouč..., vidlice je +- to samé, stejně je to v téhle třídě spíš závaží...

                          NDušan_hp - Profil | So 14.2.2015 11:19:33

                          poraďte prosím, chci si koupit kolo na ježdění se šestiletým klukem, dnes jsem byl v obchodě a za rozumné peníze mám nabídku na Superior http://www.kolakladno.cz/Commodity/Detail/3a0ee897-​superior-xc-819#prettyPhoto nebo Ghost http://www.mojekolo.cz/ghost-tacana-2-black-white-2​015 Podle všeho je ten Superior 2014 a má lepší přehazovačku a Ghost zas 2015 a lepší vidlici. Vůbec tomu nerozumím, co koupit?

                            Nsupinna - Profil | Pá 13.2.2015 18:22:40

                            Rici >> U nás je celkem sucho. :)

                              Noskus - Profil | Pá 13.2.2015 14:24:01

                              černásmrt >> jj dobrý výběr mam take podobne

                                NBiker - Profil | Čt 12.2.2015 23:40:18

                                černásmrt >> No je to uz babicka ale porad v plne sile :-)

                                  Nmaro - Profil | Čt 12.2.2015 23:32:10

                                  Rici >> Mne by sa hodil k postave ...

                                    NRici - Profil | Čt 12.2.2015 23:29:02

                                    supinna >> možná by se mi fat bike hodil do toho bláta co tady všude kolem je;-)

                                      Nčernásmrt - Profil | Čt 12.2.2015 23:20:05

                                      Biker >> Na trošku jinej stroj a v trošku jiný cenový ale moc hezký.

                                        Nsupinna - Profil | Čt 12.2.2015 22:23:27

                                        maro >> Jj, dík. Jen jsem narychlo prolít fotky a nikde jem ho neviděl, tak jsem myslel, že diskuse ještě neproběhla :))