- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sakování ryb za účelem???
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NFery | Pá 19.11.2004 19:01:51
NIvo S. | Pá 19.11.2004 18:32:40
Marda: přesně tak
NMarda - Profil | Pá 19.11.2004 14:53:39
NPan Pikesson | Pá 19.11.2004 14:24:30
NIvo S. | Pá 19.11.2004 13:56:49
Pan Pikesson: Musíš brát v potaz, že lov kaprů je dlouhodobější záležitost a že při tomto stylu lovu stráví rybář na břehu několik dní a někdy prostě spát musí. Jistě pochopíš, že není možné mít neustále zapnutý foťák či kameru ve stativu.Samozřejmě se taky snažím o to, aby ty fotky k něčemu vypadaly.Ne pro časák, ne pro sponzory ale pro sebe a pro památku na rybu, kterou už taky nemusím nikdy chytit.
Samozřejmě je velký rozdíl v tom, když jsem na břehu při lovu kaprů sám, nebo když jedu s kolegou či kolegy. Pak je situace poněkud jiná. Ale znovu opakuji. Z vlastní zkušenosti ví,m že pokud pustím rybu po souboji a po okamžitém focení, tak ryba odplouvá velmi nekoordinovaně a chvíli trvá, než-li se "rozplave". Po krátkém pobytu v saku a následném focení odplouvá ryba podstatně rychleji. To jsou mé zpkušenosti. Navíc, jak jsem již napsal, můžeme se tady dohadovat o různých můžných i nemožných důsledcích, můžeme focení odsoudit či obhájit, ale těch variant, jak si počínat na břehu při snaze o pěknou fotku s rybou moc není. Osobně , kdybych měl jen nepatrné pochybnosti o svém počínání ve vztaze k možnému ublížení rybě, tak se fotky raději vzdám.
NPan Pikesson | Pá 19.11.2004 11:08:11
NMartin M. - Profil | Pá 19.11.2004 10:54:16
S tema plavackarema to mas tak, ze oni vetsinou ani tu fotku nedelaji, proste to na konci lovu otoci do vody. Delaji to asi ze zvyku nebo ja nevim proc. Zkousel jsem to asi 3x a nema to smysl, navic hromadne fotky ryb nikdy nevypadaji pekne.
NUnavený - Profil | Pá 19.11.2004 10:42:51
Nxycht - Profil | Pá 19.11.2004 10:40:14
NPan Pikesson | Pá 19.11.2004 10:27:27
NMartin M. - Profil | Pá 19.11.2004 10:21:25
NPan Pikesson | Pá 19.11.2004 10:09:52
NUnavený - Profil | Pá 19.11.2004 9:47:21
NIvo S. | Pá 19.11.2004 8:03:06
Ono jde totiž o to jaký ideální způsob vlastně zvolit. Samozřejmě nejlepší varianta je vyháčkovat kapra přímo ve vodě. Jenže v případě trofejní ryby touží rybář po fotce. To je asi naprosto normální. V tom případě má dvě možnosti. První: podebrat rybu, položit jí na podložku a vyjmout háček. Ale co Pak ? Rychle se alespoň trochu zkulturnit, připravit foťák se stativem popřípadě kameru, vybrat místo, kde se s rybou vyfotím, během tohoto chaosu rybu ještě okem hlídat aby nespadla z podložky, polévat ji vodou. Pak několik pokusů o snímek a ryba jde zpět do vody. Jak píše Marda,má toho v tomto případě plný chrup a jen velmi zvolna se vzpamatovává.Druhá možnost. Rybu podeberu, položím na podložku a vyjmu háček. Opatrně umístím kapra do saku a sak do vody. Pak mám spoustu času na to, abych si všechno připravil. Ryba je v saku 15, nekdy 20 minut, ale to jí určitě neublíží, ovšem netvrdím, že si za tu dobu úplně "vorazí". Když mám všechno nachystané, tak rybu v klidu vyfotím a pustím . Téměř pokaždé ryba odplouvá podstatně energičtěji, než-li v prvním případě. Tak-že, Radouš nám odborně vysvětlil vznik a odbourávní laktátu v organismu ryb , a je na vás , jakou variantu focení a pouštění kapra zvolíte. Já vycházím z toho, že můj styl je určitě menší zlo, tedy pokud to pro rybu vůbec nějaké zlo je.
NMarda - Profil | Čt 18.11.2004 16:12:06
NRadouš - Profil | Čt 18.11.2004 14:48:26
NUnavený - Profil | Čt 18.11.2004 13:14:21
NMartin M. - Profil | Čt 18.11.2004 12:57:30
Jak je to vubec se vstrebavanim vzduslenho kysliku rybimi zabry? Slysel jsem nazor, ze dokud jsou mokre, tak furt cerpaji kyslik i ze vzduchu.
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










