A co opeřenci ?

Jsou zde různá jádra,spolky,skupiny přívrženců toho či onoho. Jsou zde i tací, jejichž nejoblíbenějším tvorem vedle ryby jsou opeřenci?
Vkládejte fota pořízená v přírodě,na rybách,u krmítek i fotky doma chovaných.
Komentáře o kormoránech prosím vynechte:-)
Autor diskuse: jaa1959 - Profil , 28.1.2014 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

b.gun - Profil | Pá 26.2.2016 0:19:05

Vzhledem k tomu, že zakladatel diskuzi uzamkl a odhlásil se, byla založena nová diskuze na téma opeřenci:
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=741291

    Denny - Profil | Út 5.1.2016 1:25:34

    kaprus >> Tady je obdobi,kdy se priplouvaji ke brehum trit male druhy ryb.To jsou bez prehaneni milionova hejna a v tu dobu se sem stahnou I kormorani.Jednou jsem sedel v aute a spocital jsem si jedno prumerne hejno plus minus 10 ptaku,protoze presne to opravdu nejde.Pak jsem jen sedel a pocital,kolik hejn behem rana tahne na jezero a vysledny pocet je opravdu uctyhodny.Zhruba 3 tisice ptaku :-)Ale tady opravdu nehrozi,ze by nejak zlikvidovali stavajici populace ryb,to jezero je natolik uzivne,ze produkuje dost potravy pro vsechny predatory.

      kaprus - Profil | Út 5.1.2016 0:30:36

      Denny >> Musím zaklepat, ale u nás sem viděl na vodě max 15 ks hejno. Když víc tak jenom v luftě a jenom přeletěli. Pěknej je to jo, když letí vypadá jak L-159 Alca :)

        Denny - Profil | Út 5.1.2016 0:10:41

        kaprus >> On kormoran je mrcha,ale zaroven krasnej ptak,lovec se vsim vsudy.Tady jsou myslim dva druhy a ja je rad pozoruju,ale kdyz vidime ty obrovska hejna,ktera pretahuji rano a vecer,musi denne padnout metraky ryb.Nastesti to zde stavy ryb nejak neovlivni.

          kaprus - Profil | Út 5.1.2016 0:07:11

          Ešte sem se dočetl že k nám na ty lokality lítá kormorán malý, Jenom pro zajímavost, vím že je to tabu ;-)

            jaa1959 - Profil | Po 4.1.2016 23:42:47

            kaprus >> Já nejsem zrovna ten pravý na vodní ptactvo, ale již se tvého dotazu kolegové zhostili.

              TEZAR - Profil | Po 4.1.2016 21:17:03

              zelí >> Tohle je ten druhej-a poslední.-)

                zelí - Profil | Po 4.1.2016 21:14:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                TEZAR >> Luboši nevím kolik ma šatu v šatníku

                  TEZAR - Profil | Po 4.1.2016 20:59:54

                  zelí >> Určitě-v prvním šatě.

                    Denny - Profil | Po 4.1.2016 20:58:19

                    zelí >> Paradni fotka.

                      zelí - Profil | Po 4.1.2016 20:55:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      kaprus >> Mořsky,teda asi

                        kaprus - Profil | Po 4.1.2016 20:54:56

                        Denny >> moje slova:))

                          Denny - Profil | Po 4.1.2016 20:51:34

                          kaprus >> Je asi 25 druhu racku a jeste par jejich pribuznych,kteri jako rackove vypadaji.Kdyz jsem tohle jsistil,tak jsem seldokolen,kdo se v tech,casto malickych, odchylkach ma vyznat :-)

                            TEZAR - Profil | Po 4.1.2016 20:13:42

                            kaprus >> To bude ten stříbřitý,ten mořský je svrchu skoro černý.Jo,ta velikost zaujme na první pohled.-)

                              kaprus - Profil | Po 4.1.2016 20:05:28

                              TEZAR >> Kurna fotak co by to dal sem nechal vloni nekde v trave na rybech:) Ale bude to asi orisek. Mame tu lokalitu kam lita i racek morsky sem se docetl. Mohl by to byt i ten stribrity. Asi jic sem lita vic druhu. Az ho zas uvidim tak si musim vic vsimnout nejakych znaku. Myslim ze mel zluty nohy a zobak a sedy kridla. Mozna sem fakt videl vic druhu. Te tezko. Na fotce co sem se dival to vypada vsecko stejne. A kdyz ho vidim tak se kocham, vypada jak maly letadlo:)

                                TEZAR - Profil | Po 4.1.2016 18:34:33

                                kaprus >> Chtělo by to fotku-těch velkých racků je několik druhů,ale ten stříbřitý sem v zimě zalétává asi nejčastěji.

                                  kaprus - Profil | Po 4.1.2016 18:30:26

                                  TEZAR >> Diky :-)

                                    TEZAR - Profil | Po 4.1.2016 18:20:10

                                    kaprus >> Mohli by to být rackové stříbřití a kormorán velký má jen v mládí odlišné zbarvení,ale varianty zde nevytváří.

                                      kaprus - Profil | Po 4.1.2016 18:08:23

                                      jaa1959 - >> Dobry den. Mel bych dve otazecky, snad odpovite.
                                      1. Co je to za velke racky u nas na morave(Kromeriz). Pred par lety jsem videl jednoho, dalsi rok tri,dalsi sest, a vcera sem videl hejno tak 30 ks. Velci, tlusti, nadherni ptaci.
                                      2. Kolik je u nas k videni druhu(variant) kormoranu, pokud teda nejake jsou.
                                      Diky moc..

                                        zelí - Profil | Po 4.1.2016 17:29:33

                                        DeProfundis >> uz nachumelilo a zitra jdu na ne:-))))

                                          Bušák - Profil | Po 4.1.2016 9:38:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          a vrabčák na růži