A co opeřenci ?

Jsou zde různá jádra,spolky,skupiny přívrženců toho či onoho. Jsou zde i tací, jejichž nejoblíbenějším tvorem vedle ryby jsou opeřenci?
Vkládejte fota pořízená v přírodě,na rybách,u krmítek i fotky doma chovaných.
Komentáře o kormoránech prosím vynechte:-)
Autor diskuse: jaa1959 - Profil , 28.1.2014 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nb.gun - Profil | Pá 26.2.2016 0:19:05

Vzhledem k tomu, že zakladatel diskuzi uzamkl a odhlásil se, byla založena nová diskuze na téma opeřenci:
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=741291

    Nzelí - Profil | So 2.1.2016 13:51:01

    DeProfundis >> Romane a myslis ze ma cenu abych jim tam dal i nejake pitko kdyz 10m ani mozna ne maji vody neurekom????
    A mam sypat i po zemi žradlo??? To se mi to sakra prodraží!!:_)))))

      NDeProfundis - Profil | So 2.1.2016 13:45:19

      zelí >> to je těžký, jsou roky, kdy mi sem přilítnou sotva dva stehlíci za zimu a to je svátek. Dlaskové taky většinou třeba až koncem ledna. Letos se jim asi nějak dařilo, protože jich tu je pravidelně tak 10ks. Ale nejvíc je zlákám, když jim něco nasypu kolem pítka po zemi. Do krmítka jdou jen občas, ale jestli nachumelí, tak si myslím, že se to teprve protrhne a přilítne toho víc. Oni tu taky nejsou pořád, jako třeba sýkory. Lítají v hejnech a třeba se 2 hodiny nic neděje a pak se tu slítne na 50 ptáků a jedou po zemijak slepice, pak je něco párkrát vyplaší a zase třeba 2 hodiny nic.

      A taky jsem se těšil na procházky v hezkým počasí, ale v tomhle by mě ani nenapadlo brát foťák ven. Myslím, že ot teď bude minimálně na týden tak jedině na dalekohled.

        Nzelí - Profil | So 2.1.2016 13:36:59

        DeProfundis >> ale jinak moc pekne


        ..a to pocasi me taky stve.Ta šediva zatažena obloha nepreje nicemu

          Nzelí - Profil | So 2.1.2016 13:36:06

          DeProfundis >> Ahoj Romane.Docela ti to zavidim,ale ja se obavam ze ja Dlasky a Stehliky na to svoje krmitko nedostanu.
          Nevim co jim tam nadelit a hlavne ja to mam jako by v tom lese u vody.A toho Dlaska jsem bouchnul na kopci nad rybníkem

            NDeProfundis - Profil | So 2.1.2016 13:29:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            zelí >> dneska se mi to u krmítka hemžilo vším možným, až to zlákalo i pár dlasků. Tak jsem vzal starou 70-300vku a cvaknul ti párek. Ale je to jen z ruky přes sklo, pod tou zataženou oblohou se fakt fotit nedá, tak jen dokumentačně.

              Nzelí - Profil | So 2.1.2016 13:28:24

              jaa1959 >> jojo videl jsem...bouráci!!

                Nzelí - Profil | So 2.1.2016 12:09:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                ,,

                  Nzelí - Profil | So 2.1.2016 12:08:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  :-))

                    Nzelí - Profil | So 2.1.2016 11:54:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    :-))

                      Nzelí - Profil | So 2.1.2016 11:53:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Boj o koryto

                      ...asi Babyš vers.Kalousek:-))

                        Nzelí - Profil | So 2.1.2016 0:59:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        :-)

                          Nzelí - Profil | Pá 1.1.2016 16:04:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          někde v trní se mi schovávala modřínka

                            Nzelí - Profil | Pá 1.1.2016 15:55:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            DeProfundis >> špatná fotka:-((

                              Nzelí - Profil | Pá 1.1.2016 15:07:04

                              DeProfundis >> tak to je hezka podivanáá. Ja dneska sel jen kolem obeda doplnit a zahledl jsem tam i Brhlika.Jednou jsem nebyl pripraven a podruhe kdyz priletel byl hrozne rychlej

                                NDeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 11:35:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                zelí >> zkus jim toho rozsypat někde víc po zemi, já dneska na desátou vstal, pohodil trochu kolem pítka a najednou tak 10 stehlíků, 20 čížků a 20 zvonků. Do toho se přiletěl podívat jeden dlask a pak nějaký pěnkavy. A sýkory radši do krmítka.
                                Ale pěkně jsem si nima posnídal u okna, čuměl jsem na ně s drahou tak hodinu.

                                  NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 23:50:25

                                  jaa1959 >> Tak to věřím,že to byla paráda.Tady u nás bylo dřív hodně polí,sadů a luk i úhorů-taky ráj ptactva.Ted je to samý beton,asfalt a taky přemnožený straky,takže úbytek drobného ptactva je hodně zřetelný.

                                    Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 23:48:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak pánové stary rok je na odletu jak tento Strakapoud

                                    Vše nejlepsí do Nového roku,zdraví a at nam tu přirodu moc nekazí a neniči!!!!!

                                      Njaa1959 - Profil | Čt 31.12.2015 23:44:50

                                      TEZAR >> Když jsem jako kluk bydlel v Ústí tak kousek u Labe bylo překladiště kde se překládalo zrní z lodí do vagonů a naopak. Tam jich bylo vždy najednou několik stovek. Chlapi mi tam nechávali slunečnici. Jo a ty ryby co se tam držely!

                                        Njaa1959 - Profil | Čt 31.12.2015 23:41:40

                                        zelí >> Jo tak to je fakt:-)))