- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářské brigády - služba místní organizaci
Rybářské brigády - služba místní organizaci
A) Nechodím, protože nemusím ( Jsem důchodce, dítě, žena,invalidní ...)4%
B) Nechodím a raději platím.48%
C) Nechodím a platím. (protože je málo brigád, nebo se ani nedozvím, že se nějaká koná) 15%
D) Nejsem člen žádné MO.1%
E) Chodím pravidelně, protože nechci platit. 14%
F) Chodím pravidelně, a brigády mne baví.18%
Od 11.2.2014 hlasovalo 100 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Pá 31.1.2014 19:58:38
Ta druhá, je důvod proč tady diskutuju...))))) Klidně může být svazocena kapra i 15,-Kč/kg.
Nemám povolenku nečlena a zdá se mi to také divné, ale slyšel jsem, že to byla nutnost po vstupu do EU. Ta povolenka vyjde dráž, tak se v tuzemsku moc neuchytila.....
Ncomputerfish - Profil | Pá 31.1.2014 19:21:57
http://www.mrszlin.cz/Obeznik%202014.htm
NJovánek - Profil | Pá 31.1.2014 19:19:39
Ještě ale přeci něco. O zarybnění aby rozhodoval hospodář? Dokážeš si představit, kdyby hospodář preferoval jen některé druhy ryb? A co kdyby preferoval je kapry? No to by se děly věci.
Druhá, MO prodá do revíru ÚS rybu za nižší cenu, než produkční rybář. Proč, snad nemusím zdůvodňovat.
Ohledně povolenky pro nečleny je šílená blbost. Na jakém základě mu ji dotyčný vystaví? Má platný RL? Jestli ano, na jakém základě ho získal? Zná potenciální majitel téhle povolenky RŘ? Prostě s touto blbostí nesouhlasím. A jestli jsem dobře pochopil, tak takhle by to mělo vypadat? Možnost tedy má každý, tak proč si povolenku rybáři nepořizují tímto způsobem? Ty ale jo, nebo???
Nknik-licht - Profil | Pá 31.1.2014 18:45:13
Nkakr - Profil | Pá 31.1.2014 18:29:21
Najdi si to na webu sám, nejsem bonzák. Nápovědu jsi dostal.
...................................................................................................
S blížícím se koncem roku 2013 upozorňujeme, že:
pokud někdo nemá odpracované nebo zaplacené brigády, je potřeba toto vyřešit nejpozději do 31.12.2013 (osobně na sekretariátu zbylé 2 pondělky, poštou nebo bankovním převodem). Brigádnická povinnost se vztahuje pouze na ty členy, kteří si brali na letošní rok povolenku a činí 10 hodin. Neodpracovaná hodina je za 80,- Kč. (Po Novém roce za 200,- Kč!)
................................................................................................................
Tatáž MO chce po nových členech pře vydáním povolenky odpracovat 30 hod nebo uhradit 30 x 80 = 2400kč.
Zkus se zeptat, kolik členů vám ročně ubude, budeš valit bulvy.
Chce se mi zvracet.........
Nknik-licht - Profil | Pá 31.1.2014 18:11:17
Nkakr - Profil | Pá 31.1.2014 17:46:42
Jsi kapánek pomýlený regulátore.
Rybolovec je též jen člověk a neviditelná ruka trhu jej vede tam, kde je to pro něj výhodné. Existují MO, které chtějí za neodpracovanou pracovní povinnost více než 1500kč. Jejich nenažranost nemá meze a pak se diví, že jim ubývají členi. Speciálně to platí pro MO okolo UH a Zlína.
Zapomínáš, že existuje celokrajské hospodaření , kopanec do zadní části těla nevyslovitelné by zasloužili nenažraní čilimníci v MO kde si nechali prohlasovat cenu brigády, která převyšuje cenu povolenky.
Pochlub se nám, kolik u Tvé MO stojí neplněná pracovní povinnost.
Nknik-licht - Profil | Pá 31.1.2014 17:27:59
NMrknato - Profil | Pá 31.1.2014 17:05:34
NMrknato - Profil | Pá 31.1.2014 15:57:11
Pak 3000 - 700,- brigády a - 400,- členské, -400,- zápisné = 1500,-Kč rozdílu, který je v každém ÚS jiný, je to byznys a suma vycucaná z prstu. Tak proč to samé nechtít i po členech v omezeném rozsahu?
V Praze je nečlenská povolenka na MP za 3300,-, ve Stč. za 4000,-, v Jč. 5600,-, v Zč. 4500,-, v Sev.Č 4950,- a na sev. Moravě 4000,-.
NREX65 - Profil | Pá 31.1.2014 15:25:41
NMrknato - Profil | Pá 31.1.2014 14:30:09
Povolenky by vydával uživatel, jak i předjímá zákon, kupovaly by se na ÚS, nebo několika odloučených pracovištích, nebo zasílaly poštou. Splněno by jsi měl zaplacením 2.200,-Kč, jiné razítko by jsi nepotřeboval. Prodávat povolenky by mohly i rybářské kvelby, které by měly přístup do rybářské databáze členi.
MO, nebo sdružení OSVČ, by chovaly ryby na základě živnostenského zákona a poptávky uživatele, či jiných zákazníků, stejně jako to dělají produkční rybářství..... Ty také nestaví na brigádách, ale na ceně svých produktů. Ty, když si jdeš koupit housku, tak se také prokážeš v prodejně, že jsi splnil brigádu v mlýnech a na poli a můžeš si koupit housku v ceně houskovýho svazu? Vše je o ceně, dokonce i rybolov nečlenů je možný a nečlen nemusí odpracovat a ani zaplatit za brigádu..... a loví....
NJovánek - Profil | Pá 31.1.2014 13:58:48
Jo, spousta lidí by to uvítala, tomu věřím. Ale technicky, ani nijak jinak, to proveditelné není.
NMrknato - Profil | Pá 31.1.2014 12:29:35
NMrknato - Profil | Pá 31.1.2014 12:23:40
Spolky, které budou chtít rybáři zachovat v rámci ČRSpolku by neměly žádnou vazbu na společný rybolov, protože se to neosvědčilo. V rámci MO by si mohla stanovit entita členi brigády, svoje členské a svoje povolenky, pro naplnění svých zájmů. Členství v takovéto MO, plnění jejích povinností by nemělo žádný vliv na společný rybolov. Toto by se dotklo pouze Rady ČRS a proto zatím Radu neřeším... To nemá takový dopad na zarybnění.
NJovánek - Profil | Pá 31.1.2014 11:55:47
Mám to chápat tak, že když se všichni v MO rozhodnou, že budou jen členové a nikdo nebude chtít skutečně dobročinný, jak by to fungovalo?
NMrknato - Profil | Pá 31.1.2014 11:43:40
Npfly - Profil | Pá 31.1.2014 11:43:28
Nkakr - Profil | Pá 31.1.2014 11:42:19
Nepřipadáš si jako "Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha" když bojoval s větrnými mlýny???
Červené karty: Mrknato, tuzemak
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












